Bu kontrollerin sonucunda bin 94 araç sürücüsüne toplamda 1 milyon 912 bin 903 TL idari para cezası uygulandı. Ayrıca, 41 araç trafikten men edilirken, 79 kişi sürücü belgesiz araç kullanmaktan işlem gördü.

ALKOLLÜ ARAÇ KULLANIMINA SERT MÜDAHALE

Kasım ayında gerçekleştirilen denetimlerde alkollü araç kullanımına da sıkı bir müdahalede bulunuldu. 56 sürücü alkollü araç kullanmaktan dolayı cezalandırıldı. Bu sürücülerden 50'sinin sürücü belgesi geçici olarak geri alınırken, 6 sürücünün belgesi ise daimi olarak iptal edildi. Toplamda 28 okul servis aracının da denetimleri titizlikle gerçekleştirildi.

TRAFİK KAZALARINDA YARALANMALAR YAŞANDI

İlçe genelinde Kasım ayında meydana gelen 91 trafik kazasında, 17'si yaralanmalı olmak üzere toplamda 26 kişi yaralandı. Neyse ki, can kaybı yaşanmazken, 74 kaza ise maddi hasarlı olarak kayıtlara geçti. Trafik Denetleme Büro Amirliği, kazalara karşı alınacak önlemleri de değerlendirmeye devam ediyor.

HUZURSUZ EDİCİ ARAÇLARA GEÇİT YOK

Zafer Mahallesi Muhtar Adayı İrfan Gençer projelerini açıkladı Zafer Mahallesi Muhtar Adayı İrfan Gençer projelerini açıkladı

Araçların çevreyi huzursuz eden davranışlarına da müsamaha gösterilmeyen denetimlerde, drift yapan 1 araç, abartı egzozlu 5 araç ve modifiyeli 4 araç olmak üzere toplam 10 araç hakkında işlem yapıldı. Bu araçlara 44 bin 466 TL ceza uygulanarak, trafikten men edildi.

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların güvenliği ve trafik düzeninin sağlanması adına etkin denetim çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ