POLATLI HUZUREVİ YARDIMLARI BEKLİYOR

Bu haber 11 Kasım 2021 saat 11:09 'de eklendi.

Tamamen Polatlı halkının destekleriyle açılan ve bu konuda Türkiye’de bir ilk olan Polatlı Huzurevi, Polatlı’daki hayırsever insanların yardımını bekliyor. Hayırda devamlılık esasına sadık kalarak Huzurevini yaşatmak istediklerini söyleyen Polatlı Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkan Yardımcısı Yaşar Murat Çelik, Polatlı halkının desteklerini beklediklerini ifade etti.

HUZUREVİMİZİN TÜRKİYE’DE BAŞKA BİR ÖRNEĞİ YOK

Polatlı Huzurevinin tamamen Polatlı halkının destekleriyle yapıldığını söyleyen Çelik, “Polatlı Huzurevimiz devletin hiçbir katkısı olmaksızın arsasından binanın yapılıp hizmete açılmasına kadar tamamen Polatlı halkının destekleriyle açılmıştır. Türkiye’de başka bir örneği yoktur. Özellikle yaşlılarımızın ve hasta bakımlarımızın insani boyutları, onlarla kurulan ilişkiler yuvası olması açısından da Türkiye’de başka bir örneği yok. Huzurevimizde kalan yaşlı sayısı şu an 53. Huzurevimizin sağlıklı bir şekilde idare edilebilmesi için en az 62 yaşlımızın huzurevimizde ikamet ediyor olması gerekir. Bu rakam pandemi sürecinden eskiden mevcutken sonrasında sayımız düştü. Yaklaşık 9-10 yaşlımız daha olsa 62 rakamına ulaşır kendi ihtiyaçlarımızı kendimiz herhangi bir yardıma gerek duymaksızın karşılıyor durumda olabiliriz.” dedi.

POLATLIMIZIN HAYIRSEVER İNSANLARININ YARDIMLARINI BEKLİYORUZ

Huzurevinin hizmet devamlılığı için Polatlı halkından yardım beklediklerini ifade eden Çelik, “Bizim Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği olarak en büyük amacımız Polatlı halkının büyük katkısıyla yapılmış olan bir yerin hayırda devamlılık esasına sadık kalarak yaşamasını sağlamaktır. Bunun için Polatlımızın hayırsever insanlarının yardımlarına ve hamiyetlerine müracaat ettik. Çok müteşekkiriz ki gittiğimiz her yerden başvurduğumuz her hemşehrimizden olumlu yakınlıklar bulduk. Bu olumlu yakınlığın devam etmesini diliyoruz. Polatlımızda bizden haberi olmayan fakat yardımlarını huzurevinde kullanmak isteyen vatandaşlarımız içinde bir hesap numarası verip en azından onlarında isteklerinin yerine gelmesi için bir aydınlatma haberi yapmak istedik. Bu kapsamda yerel basınımızdan katkı sunmasını rica ettik teşekkür ederiz.” dedi.

YARDIMDA BULUNMAK İSTEYENLER

Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar için bilgi veren Yaşar Murat Çelik, “Yardım etmek isteyen vatandaşlarımız bize Huzurevimizin yetkili memurlarıyla ulaşabilirler. Derneğimize ulaşabilirler. Biz Polatlı’da tanınmış bilinen insanlarız. Dernek Başkanımız Cüneyt Okur, ben Başkan Yardımcısı Yaşar Murat Çelik, Cabbar Çepur kendisi çok faal bir arkadaşımız. İsmail Atamil ve Ergün Ünal’dan oluşuyor yönetim kurulumuz. Bizlere müracaat ettikleri takdirde yardımlarını gerçekleştirebilirler.” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.