Mamak'ta bayram öncesi ilaçlama seferberliği Mamak'ta bayram öncesi ilaçlama seferberliği

Polatlı Devlet Hastanesi çalışanlarını Polatlı Belediyesi'nin katkılarıyla tarihi bir gezi gerçekleştirdi. Polatlı Devlet Hastanesi personellerine gezi kapsamında Polatlı Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ali Meteoğlu'da eşlik etti.

POLATLI TARİHİ GEZİDE

Polatlı Belediyesi, Kartaltepe Mehmetçik Anıtı, Sakarya Şehitlik Anıtı, Gordion Müzesi, Gordion Antik Kenti ve Gordion Kral Midas Tümülüsü tek tek Polatlı Devlet Hastanesi çalışanlarına gezdirdi.

Polatlı Devlet Hastanesi Personelleri'ne Tarihi Gezi (1)

Gezi kapsamında ilk olarak Polatlı Kartaltepe Mehmetçik Anıtı ve Sakarya Şehitlik Anıtı ziyaret edilerek şehitlerimizin aziz hatırası yad edildi. Ardından, antik çağın önemli merkezlerinden biri olan Gordion'a geçildi. Burada, Gordion Müzesi'nde sergilenen tarihi eserler büyük ilgiyle incelendi. Açık hava müzesi niteliğindeki Gordion Antik Kenti'nde yapılan gezinti, katılımcılara eşsiz bir tarih yolculuğu yaşattı. Gezinin son durağı ise efsanevi Kral Midas'ın mezarının bulunduğu Gordion Kral Midas Tümülüsü oldu.

Polatlı Devlet Hastanesi Personelleri'ne Tarihi Gezi

Polatlı'nın tarihini daha yakından görme şansı yakalayan Polatlı Devlet Hastanesi çalışanları geziden oldukça memnun olduklarını dile getirdiler.

Polatlı'da yaşayan vatandaşların ilçenin tarihini daha yakından öğrenmesi için bu tür çeşitli gezilerin daha etkili olacağı düşünülüyor. Gezinin ardından Polatlı Devlet Hastanesi çalışanları bu imkanı onlara sağlayan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya'ya teşekkür etti.

HABER: ÖMER YILDIZCI

Editör: ÖMER YILDIZCI