POLATLI ÇORBASI ARTIK TESCİLLİ MARKA

Bu haber 30 Ekim 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı ilçesinin son yıllardaki trend yemeği olan ’’Polatlı Çorbası ‘’ isim hakkı Polatlı Ticaret Odası tarafından alındı. 18 Mart tarihinde Ticaret Odası tarafından başvurusu yapılan Polatlı Çorbası isim hakkı markasının tescili geçtiğimiz günlerde Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylandı ve tescillendi. Alınan isim hakkı ile ülkemizde nam salan ve birçok kişi tarafından bilinen Polatlı Çorbası ismi daha fazla yaygınlaşma fırsatı bulacak ve Alınana karar doğrultusunda Polatlı Çorbası isim hakkı 25 Ekim tarihinden itibaren 10 yıl süre ile Polatlı Ticaret Odası’na ait olacağı bildirildi.

SAKARYA: ŞİMDİLİK SÜREÇ RUTİN BİR ŞEKİLDE SEYRETMEKTEDİR

Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya konuyla ilgili yaptığı açıklamada , ‘’Bu yılbaşlarında yaptığımız Polatlı Çorbası isim hakkı tescil başvurusunun geçtiğimiz günlerde onaylanarak tescillenmesi bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Çorbanın yanı sıra eşzamanlı olarak Polatlı Soğanı ve Karadutlu Boza’nın da Coğrafi İşaret başvurusunu aynı tarihlerde yapmıştık. Bu yıl bitmeden ilçemize özgü bu ürünlerinde Coğrafi İşaretlerini alacağımızı düşünüyorum. Şimdilik süreç rutin bir şekilde seyretmektedir” dedi.

PANDEMİ SÜRECİNDEN DOLAYI SÜREÇ UZAMAKTADIR

Sakarya, “Pandemi sürecinden dolayı Patent Kurumu personelleri esnek çalışmakta ve bundan dolayı maalesef süreç uzamaktadır. Odamızın vizyon hedefleri arasında yer alan, ilçenin tanıtılması faaliyetleri bakımından oldukça önemli olan bu tür çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir. Polatlı Soğanı ve Karadutlu Bozanın ardından vakit kaybetmeden Polatlı Gözlemesi ve Polatlı Kavunu içinde Coğrafi İşaretli ürün başvurumuzu Patent Kurumuna yapacağımızı buradan vatandaşlarımıza duyurmak istiyoruz” dedi.

 İLÇEMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

Sakarya, “Polatlı ilçesi oldukça verimli topraklara ve girişimci duygusuna sahip insanlara sahiptir. Bizim görevimizde bunları harmanlayıp ülkemize tanıtmada öncü olmaktır. Polatlı Çorbası isim hakkı ile bu işe başladık, devamı da kısa zamanda vakit kaybetmeden ardı ardına gelecektir. Polatlı Çorbası artık ilçemiz sınırlarını aştı ülkemizin birçok noktasından lezzetini bizler duymaktayız. Bu lezzetli yemeğin isim hakkının ilçemize hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.