POLATLI ÇİFTÇİSİNE SIVI GÜBRE DESTEĞİ

Bu haber 02 Aralık 2022 saat 11:05 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yerli üretimi artırmak ve topraktan yüksek verim elde edilmesini sağlamak amacıyla üreticilere yönelik kırsal kalkınma destekleri tüm hızıyla sürüyor. Kırsal kalkınma destekleri kapsamında Polatlı’da yüzde 50 hibeli sıvı gübre dağıtımı gerçekleştirildi. Polatlı’da 98 çiftçiye 4 bin 840 dekara yetecek 9 bin 680 litre sıvı gübre dağıtımı gerçekleştirildi.

Yerli üretimi artırmak ve kent ekonomisine katkı sağlamak amacıyla Başkentli çiftçilere sağladığı kırsal kalkınma desteklerini devam ettiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, tarım arazilerinde yüksek verim elde edilmesi için de yerli üreticilere sıvı gübre desteğinde bulunuyor. BelPLAS AŞ tarafından üretilen sıvı gübre desteğini sağlayan Büyükşehir Belediyesi, Polatlı’da dün 9 bin 680 litre, gübre dağıttı. Polatlı’da yüzde 50 hibeli sıvı gübre dağıtımı ASKİ Polatlı Şantiyesinde gerçekleştirildi.

POLATLI’DA 98 ÇİFTÇİYE SIVI GÜBRE DESTEĞİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtımı gerçekleştirilen sıvı gübre kapsamında 98 çiftçiye 4 bin 840 dekara yetecek 9 bin 680 litre sıvı gübre dağıtımı gerçekleştirildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi bu projeyle yerli üretimi artırmak ve Başkent ekonomisini canlandırmayı hedefliyor. Çiftçi için en maliyetli üretim destek maddesi olan gübrede de Ankara Büyükşehir Belediyesi çiftçiye nefes aldıracak bir uygulama gerçekleştiriyor. Toprağın ve ekinlerin ihtiyacı olan organik madde ihtiyacını karşılayan gübre, Başkentli çiftçilere sıvı gübre desteği yüzde 50 hibeli olarak gerçekleştiriliyor.

POLATLI ÇİFTÇİSİ DESTEKTEN MEMNUN

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yerli üretimi artırmak ve topraktan yüksek verim elde edilmesini sağlamak amacıyla üreticilere yönelik kırsal kalkınma destekleri kapsamında gerçekleştirdiği yüzde 50 hibeli sıvı gübre desteğinden Polatlı çiftçisi memnun. Daha önce Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden böyle bir destek görmediklerini ifade eden Polatlı çiftçisi desteklerinden dolayı Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.