10 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85.yıl dönümü tüm yurtta anılmaya devam ediyor. Polatlı CHP İlçe Başkanlığı ise Polatlı Cumhuriyet meydanında çelenk sunma töreni gerçekleştirdi. Törene CHP İlçe komisyon üyeleri, parti meclis üyeleri de katıldı. Çelenk sunma töreni sonrası CHP İlçe komisyon üyesi Giray Temurer konuşma yaptı.

Giray Temurer’in konuşmasının satır başı ise şöyle:

‘’Bugün burada, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma ve saygı günü için bir araya geldik. 10 Kasım yüreklerimizde derin izler bırakan bir tarihtir. Bugün sadece bir ölüm gününü anmak değil, aynı zamanda bir mirası yaşatmak, bir özlemi paylaşmak için buradayız.

Atatürk Türk milletinin gönlünde taht kurmuş bir liderdir. O sadece bir askeri deha değil, aynı zamanda bir düşünürdü. Hayatı boyunca milletine olan inancı ve sevgisiyle doluydu. Onun liderliği ve özverisi, milletimize bağımsızlık özgürlük ve onur kazandırdı. Atatürk, ‘’beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir, benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafirdir.’’ dedi, ve bugün burada olduğumuz da tam da o isteğini yerine getirmek için.

10 Kasım, sadece tarihi bir günü hatırlatmak değil, aynı zamanda onun düşüncelerini, ilkelerini ve vizyonunu canlı tutma günüdür. Atatürk’ün bize bıraktığı bu mirası yaşatmak, onun idealine sadık kalmak, hepimize düşen bir sorumluluktur.

Atatürk’ü anmak, sadece bir gelenek değil aynı zamanda bir borçtur. O Türk milletine büyük bir armağan bıraktı, ve bu armağanı yaşatmak, daha da büyütmek için çaba göstermeliyiz. Onun ilkeleri, Türkiye’nin temel değerleridir ve bu değerleri her zaman canlı tutmalıyız.

Çubuklu judoculardan büyük başarı Çubuklu judoculardan büyük başarı

Sonuç olarak 10 Kasım, yüreklerimizdeki özlemi paylaştığımız, Atatürk’ün mirasına olan bağlılığımızı bir kez daha dile getirdiğimiz bir gündür. O’nun izinden gitmek onunla birlikte yürümek için bir vesiledir. Atatürk’ü özlemle anıyor, onun bize bıraktığı mirası koruyarak ve geliştirerek Türk milletini daha aydınlık yarınlara taşımaya kararlı olduğumuzu ifade ediyorum.’’

Konuşmanın ardından CHP’li komisyon üyeleri ve meclis üyeleri bir araya gelerek Atatürk heykeli önünde fotoğraf çekindi.