Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri Polatlı’da faaliyet gösteren tüm zincir marketlerde ve alışveriş noktalarında düzenli olarak gerçekleştirdiği sıkı denetimlerine hızla devam ediyor. Halkın güvenle alışveriş yapabilmesi amacıyla şehrin dört bir yanında bulunan market, pazar yeri ve diğer işyerlerinde fahiş fiyat, hileli ürün satışı ve haksız kazancın önüne geçebilmek için gerçekleştirilen denetimlerde fiyat tarifeleri ve yazar kasa fiyatları karşılaştırmalı olarak inceleniyor. 

Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri’nden marketlerde ve alışveriş noktalarında sıkı denetim (3)

HİJYEN KURALLARINA UYGUNLUĞU DENETLENİYOR

Fiyat etiketi uyuşmazlıklarının yanı sıra kasap, manav, içecek, fırın ve kuru gıda satışı yapılan müesseselerde de gramaj kontrolü gerçekleştiriliyor. Periyodik olarak gerçekleştirilen haftalık denetimlerde kurallara uymayan işletmelere idari para cezası kesiliyor. Düzenli gramaj kontrolleri yapılan fırınlar, pastaneler ve tüm unlu mamul üretim noktalarının ise imalathanelerinin hijyen kurallarına uygunluğu denetleniyor.

Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri’nden marketlerde ve alışveriş noktalarında sıkı denetim (1)

DENETİMLERİMİZ AYNI SIKLIKTA DEVAM EDECEK

Polatlı Belediye Meclisi ekim ayı birinci toplantısı gerçekleşti Polatlı Belediye Meclisi ekim ayı birinci toplantısı gerçekleşti

Zabıta Müdürlüğü’nde konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’nın talimatları doğrultusunda düzenli periyodlarla gerçekleştirdiğimiz denetimlerimize yaz başından bu yana hız kazandırdık. Vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenle alışveriş yapabilmeleri amacıyla sahada bulunan ekiplerimizi arttırarak denetimlerimizi sıklaştırdık. Bu kapsamda tüm alışveriş noktalarında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Esnaflarımıza fahiş fiyat ve hijyen konuların gerekli uyarılarda bulunuyor, fiyat tariflerinde yanlışlık tespit ettiğimiz ve halk sağlığına uygun bulmadığımız market ve işletmelere cezai işlem uyguluyoruz. Denetimlerimiz aynı sıklıkta devam edecek. Tüm hemşehrilerimize ve esnaflarımıza bereketli alışverişler diliyoruz.” Cümlelerine yer verildi.

Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri’nden marketlerde ve alışveriş noktalarında sıkı denetim (4)