POLATLI BELEDİYESİ VE KIZILAY İŞBİRLİĞİNDE AŞ EVİ PROTOKOLÜ

Bu haber 02 Nisan 2020 saat 10:12 'de eklendi.

Polatlı Belediyesi ve beraberinde Türk Kızılay’ı ‘Aş Evi’ Protokolü‘ çerçevesinde evlere sıcak yemek servisinde bulunacak. Bu doğrultuda kırmızı et ihtiyacı Kızılay aracılığı ile sağlanacak.

İhtiyaç sahiplerine yönelik Polatlı Belediyesi tarafından evlere sıcak yemek servisi hizmeti konusunda Polatlı Belediyesi ile Türk Kızılay Derneği Polatlı Şubesi ‘Aş Evi’ protokolü imzaladı.

TÜM YEMEKLERİN KIRMIZI ET İHTİYACINI TÜRK KIZILAY’I KARŞILAYACAK

Aş Evi protokolü Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve Türk Kızılay Derneği Polatlı Şubesi yetkilileri tarafından Polatlı Belediye Başkanlığı’nda karşılıklı görüşmeler doğrultusunda imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında Polatlı Belediyesi tarafından uzun süredir ihtiyaç sahiplerine yönelik sürdürülen evlere sıcak yemek servisi için hazırlanan tüm yemeklerin kırmızı et ihtiyacı Türk Kızılayı Genel Merkezi tarafından karşılanacak.

VATANDAŞLAR BOL ETLİ YEMEKLER TÜKETECEK

Karşılıklı olarak imzalanan ‘Aş Evi’ protokolünün ardından Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konuya ilişkin yaptığı açıklamada;

“Göreve geldiğimiz günden bu yana ihtiyaç sahibi hemşerilerimiz için gerçekleştirdiğimiz evlere sıcak yemek servisi hizmetimize önemli bir katkıda bulunan Türk Kızılay Derneği Polatlı Şubesi’ne hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sıcak Yemek ekiplerimiz aracılığı ile günlük olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığımız yemeklerimizde kırmızı et ihtiyacımızı imzaladığımız protokol kapsamında artık Kızılay Derneğimiz sağlayacak. Böylelikle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bol etli yemekler tüketmesini el ele sağlamış olacağız. Yaptıkları önemli katkı dolayısıyla Kızılay Derneğimize yürekten teşekkür ediyor, protokolümüzün hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

VATANDAŞIN YANINDA OLMAK İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Önemli bir katkı sağlayan Türk Kızılay Derneği Polatlı Şubesi imzalanan protokol kapsamında ihtiyaç sahiplerine ulaşan yemekler hususunda açıklama yaparak; “Yönetim Kurulu olarak göreve geldiğimiz ilk günden beri hep birlikte Kızılay’ın asli görevi olan vatandaşın yanında olma, yaralara merhem olma, varlığını hissettirme şuuru ile hareket etme kararı aldık. Bu doğrultuda birçok çalışma yaptık birçok hizmeti hayata geçirmiş bulunmaktayız. Göreve geldikten sonra Polatlı’da bir Aşevi kurarak ihtiyaç sahiplerinin, evde yemek yapma imkânı olmayanların burada karınlarını doyurmak, bu kuruma katkıda bulunan herkes adına insanların hayır dualarını almak, yaralarını sarmak istedik. Bu konu ile alakalı nerede, nasıl yaparız araştırmaya başladık. Bu süreçte Polatlı Belediye Başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya öncülüğünde kurulmuş ve Polatlı’daki tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşabilen, hem aşevinin olduğu noktadan hem de evlere sıcak yemek servisi ile çok güzel ve yeterli bir hizmet vermiş olduğunu gördük” dedi.

TÜM MUHTAÇ AİLELERE DAHA ÇOK ETLİ YEMEK ULAŞACAK

Belediyemizin sahip olduğu aş evi ve Polatlı’daki ihtiyaç sahipleri karşılaştırıldığında belediyenin sahip olduğu aşevinin kapasitesinin fazlası ile yettiğini gördüğünü belirten Türk Kızılay Derneği Polatlı Şubesi; “ Bu durumda ikinci bir aşevi açmanın doğru olmayacağı kanısına vararak var olan aşevine nasıl bir destekte bulunabiliriz düşüncesiyle araştırmaya başladık. Başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya bu konu ile yanına gittiğimizde bizleri çok sıcak karşıladı ve böyle bir işbirliğinden mutluluk duyacağını bizlere iletti. Bu kapsamda genel merkezimizle de yaptığımız görüşme ile Polatlı Belediyemizin Aşevinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere hazırlanan yemeklerin tüm kırmızı et ihtiyacını Türk Kızılay’ı Genel Merkezi tarafından karşılanması hususunda iş birliği yapma noktasına geldik. Türk Kızılay’ı genel merkezine gelen adak kurbanlarından karşılanacak olan etler yine genel merkezin sevkiyat araçları ile Polatlı’ya getirilerek belediyemizin aşevinden sorumlu memurlarına teslim edilecek. Belediyemiz bu etleri kullanarak tüm muhtaç ailelere daha çok etli yemek ulaştıracak. Kızılay’ımızın vermiş olduğu destekle daha çok aileye ulaşılacak. Öncelikle göreve geldiği ilk günden bu yana böyle bir hizmeti yürüttüğü için, sonra da bu hizmete bizlere de katkı yapmamıza imkân sağladığı için Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’ya teşekkür ediyoruz. Yapmış olduğumuz birçok projede bizlere desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya ile birlikte inşallah daha güzel projelerle hemşehrilerimize Kızılay ruhu ile nice hizmetler ulaştırmak emeliyle tüm Polatlı’mıza ‘Hilal Seninle Var’ diyoruz” açıklamalarında bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.