Polatlı Belediye Meclisi Mayıs ayı üçüncü toplantısını 8 Mayıs Çarşamba günü saat 18:00’de Belediye Meclis Toplantı Salonunda Belediye Başkan vekili Tufan Bural başkanlığında gerçekleşti. Mayıs ayının üçüncü toplantısında 14 gündem maddesi yer aldı.

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU

Plan ve Bütçe komisyonuna havale olunan; “Ücret tarifeleri belirlenmesi ve Belediye Başkanına yetki verilmesi” ile ilgili konunun müzakeresi, “Geçiş hakkı ücret tarifesi” ile ilgili konunun müzakeresi, “Perpa Pazar Alanı bakımı hk.” İle ilgili konunun müzakeresi, “Kabak Mahalle Konağı hk.” İle ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “Şehir içi araç ve yaya trafiği planlanması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “Şehir içinde kalan TMO silolarının şehir dışına taşınması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi konuları görüşerek oy birliğiyle kabul edildi.

Polatlı Belediyesi Mayıs Ayı Üçüncü Meclis Toplantısı Gerçekleşti (1)

KADIN- ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU

Kadın- Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonuna havale olunan; “Anneler Günü” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

KOMİSYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Plan ve Bütçe komisyonuna havale olunan; “2024 yılında yapılan imalatlar için yol harcamalarına katılma payı alınıp alınmayacağı” ile ilgili konunun müzakeresi, “Eskikarsak Mahallesi evi yanan vatandaşa yardım hk.” İle ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “Şehitlik Anıt alanının Polatlı Belediyesine tahsisi” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Kadın- Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonuna havale olunan; “Kadınlara yönelik faaliyetler” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale olunan; “Şehiriçi tren yolunun şehir merkezi dışına taşınması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Eğitim, Kültür ve Engelliler Komisyonuna havale olunan; “Çocuk Meclisi kurulması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi komisyon çalışmaları devam ediyor.

Keçiören Başkanı Özarslan, Samsun’dan gelen bayrak ve toprağı teslim aldı Keçiören Başkanı Özarslan, Samsun’dan gelen bayrak ve toprağı teslim aldı

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ