POLATLI BELEDİYESİ KONSERVATUARI KURULUYOR

Bu haber 07 Nisan 2022 saat 9:39 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Nisan ayı ikinci birleşim birinci oturum toplantısı geçtiğimiz akşam Meclis Başkan Vekili Metin Baysar başkanlığında gerçekleştirildi.

Polatlı Belediye Meclisi Nisan ayının ikinci toplantısını gerçekleştirdi. 16 gündem maddesi ile yapılan toplantıya Meclis Üyeleri Özcan Şeker, İhsan Şıracı ve Osman Kabakçı mazeretleri nedeniyle katılmadı. İlgili komisyonlarda görüşülen maddelere ilişkin raporlar okunarak oylamaya sunuldu. Ayın son meclis toplantısında ilçemizde bağımlılıkla mücadele çalışmaları kapsamında Yeşilay ile işbirliği yapılması, Gordion yarı maratonu ödüllerinin belirlenmesi, Belediye Konservatuarı yapılması ve daha birçok konu görüşüldü. Mecliste alınan kararlardan öne çıkanlar şu şekilde:

 YEŞİLAY İLE İŞBİRLİĞİ YAPILACAK

Sigara, alkollü içki ve diğer uyuşturucu gibi alışkanlıklar ve mücadele edilen bütün zararlı alışkanlıklardan halkın ve özellikle gençlerin korunması için Polatlı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) ortaklığında çalışmalar yapılacak.

KATILIM PAYI ALINMAYACAK

Polatlı Belediyesi’nin yetki ve sorumluluğunda bulunan yollardan yararlanan gayrimenkul sahiplerinden 2022 yılında yapılan imalatlar için yol harcamalarına katılma payı alınmayacak.

GORDİON YARI MARATONUNDA 110 BİN TL ÖDÜL DAĞITILACAK

Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi koordinesinde 29 Mayıs 2022 tarihinde yapılması planlanan Uluslararası Gordion Yarı Maratonunda 151 kişi ve takımlara verilecek olan para ödüllerinin toplam 110 bin 250 TL şeklinde derecelendirmeye göre dağıtılmasına karar verildi.

İMAR KOMİSYONU KARARLARI OKUNDU

Plan bütçe komisyonunda yer alan konuların görüşülmesinin ardından İmar komisyonunda hazır bulunan konular okundu. Bu kapsamda; Beylikköprü Mahallesi imar plan notu ilavesi, Şıhali Mahallesi binlik ve beş binlik imar planları, Karapınar Mahallesinde spor tesisi yapılması amacıyla tahsis amacı değişikliği, Karapınar Mahallesi kısmi imar plan değişikliği konuları görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

BELEDİYE, ÇOCUKLAR İÇİN UCİM DERNEĞİ İLE İŞBİRLİĞİ YAPACAK

Çocuk ihmal ve istismarının önlenmesi konusu hakkında farkındalık çalışmaları kapsamında Polatlı Belediyesince UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme Derneği ile işbirliği ve fikir alış verişi yapılmasına karar verildi.

POLATLI KONSERVATUARI KURULMASI İÇİN MECLİS YETKİ VERDİ

Polatlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Bünyesinde açılan kültür ve sanat kurslarının Mehmet Akif Mahallesi Kaşgarlı Mahmut Konağı içerisinde Polatlı Belediyesi Konservatuarı adı altında birleştirilerek hizmete devam etmesi ve Konservatuar kurulması aşamasında kamu kurum ve kuruluşları ile Üniversiteler ve Eğitim Kurumları ile işbirliği yapılması amacıyla Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya yetki verildi.

OTİZMLİ BİREYLERİN ALDIKLARI HİZMETLER ARAŞTIRILACAK

İlçemizde yaşayan otizmli vatandaşların ilgili kurumlar tarafından almış oldukları hizmetlerin araştırılması ve eksiklerinin tespit edilip giderilmesi hususunda çalışmalar yapılmasına ilişkin verilen önerge doğrultusunda yapılan incelemeler neticesinde; ilçemizde hizmet veren Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezleri ile işbirliği içerisinde tespit edilen eksiklerin Polatlı Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi ortaklığında giderilmesine karar verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.