Polatlı Belediye Meclis Üyeleri "Avrupa Birliği (AB) iklim değişikliğine uyum hibe programı" ile ilgili konunun müzakeresi için bugün saat 14:00'de bir araya geldi.Bugünkü meclis oturumunda "Avrupa Birliği (AB) iklim değişikliğine uyum hibe programı" ile ilgili konu gündeme alındı.

Polatlı Belediye Meclisi,mayıs ayı olağanüstü toplantısında tarihi bir karara imza atarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen ve Maliye Bakanlığı tarafından denetlenecek olan  İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı kapsamında yaklaşık 160 bin euro hibe destekli ve toplamda 400 bin euro değerinde ki 'Avrupa Birliği (AB) iklim değişikliğine uyum' projesini oybirliğiyle kabul etti.

Polatlı Belediye Meclisi'nden tarihi karar!

Hava kalitesi izleme istasyonları kurulacak

Proje kapsamında insan kaynaklı faaliyetlerin neden olduğu küresel ısınma ve iklim üzerindeki yıkıcı etkileri araştırılacak.İlk etapta Polatlı'da karbon hava emisyonunu ölçmek için belirli noktalara istasyonlar kurulacak.Küresel ısınmanın iklim değişikliğine etkisi araştırılacak.

Proje yetkisi Sinan Güven'e verildi

Polatlı Belediye Meclisi tarafından alınan kararla,Maliye bakanlığı'nın denetlediği İklim Değişikliğine Uyum Projesi'nin yetkisi Polatlı Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Güven'e verildi.

Polatlı Belediye Meclisi olağanüstü toplanacak

Küresel ısınmanın etkilerini azaltmak hedefleniyor

Yerel düzeyde iklim değişikliğine uyum planı geliştirmek ve yerelde uygulanacak stratejilere dijital kanallar vasıtasıyla rehberlik etmek amacıyla yürütülecek projede, küresel ısınmanın etkilerini insan üzerindeki etkisini azaltmak amaçlanıyor.

Küresel ısınmanın iklim değişikliğine etkisinin araştırılacağı proje hakkında detaylı bilgiler önümüzdeki günlerde Polatlı Belediyesi tarafından vatandaşlara duyurulacak.

Yıldızkaya'dan muhtar ve vatandaşlara ziyaret Yıldızkaya'dan muhtar ve vatandaşlara ziyaret

HABER:ARDA ÖZDEN