POLATLI BELEDİYE MECLİSİ EYLÜL AYI İLK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Bu haber 03 Eylül 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Eylül ayı ilk toplantısı 01 Eylül Çarşamba günü 13 Eylül kültür Merkezinde gerçekleşti. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya izinli olduğu için meclise Polatlı Belediye Başkan Vekili Metin Baysar başkanlık yaptı. Polatlı Belediye Meclis gündeminde 9 madde yer alırken 5 gündem maddesi devam ederken 3’ü meclis de görüşülerek ilgili komisyonlara oy birliği ile havale edildi. Meclis gündeminin 2. Maddesi Şuayip Deniz İsmi verilmesi konusu, taşınmazların satışı konusu oy birliği ile ilgili komisyonlara havale edilirken kadınlara eticaret eğitiminin desteklenmesi konusu mecliste oy birliği ile kabul edildi.

SAKARYA MEYDAN MUHAREBESİ’NİN 100. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLAMAYA DEVAM EDİYORUZ

Polatlı Belediye Başkan Vekili Metin Baysar meclis açılış konuşmasında Sakarya zaferinin 100. Yılına değinerek, “Türk istiklal mücadelesinin dönüm noktası olan Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. Yıl dönümünü hazırladığımız kahraman ecdadımızın emanetine yakışır farklı etkinliklerle kutlamaya devam ediyoruz. Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu büyük zaferi bizlere armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet, minnetle ve şükranla anıyoruz.” dedi.

POLATLI TİCARET ODASI VE POLATLI BELEDİYESİ İŞ BİRLİĞİNDE KADINLARA E-TİCARET EĞİTİMİ VERİLECEK

Meclis gündeminin 8. Maddesi olan ve Eğitim Kültür ve Engelliler komisyonuna havale olan Kadınlara E-Ticaret Eğitiminin Desteklenmesi ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi yapıldı. komisyon raporu , “ Polatlı Ticaret Odası Başkanlığı ile yapılan görüşmeler ve müzakereler doğrultusunda yapılacak E-ticaret faaliyetleri belediyemizin ilgili birimleri ile paylaşılacağı ve ortak çalışama yapılacağına karar verilmişti.” şeklinde okunarak meclisin onayına sunuldu. Okunana komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

ZAFER PARKI İLE İLGİLİ ÖNERGE OY BİRLİĞİ İLE KOMİSYONA HAVALE OLDU

Polatlı Belediye Meclisi eylül ayı ilk oturumunda Zafer Parkı ile ilgili verilen önergede, “Zafer mahallesinde bulunan zafer parkı ile ilgili olarak parkta bulunan spor aletlerinin bazılarının kırık olması, çocuk parkının sağlıksız ve bakımsız olması hususunda tarafıma sorun iletilmiş olup vatandaşın sağlığını tehdit etmektedir. Bu nedenle spor aletleri ve oyun parkının yenilenmesi veya bakımının yapılması hususunda arz ederim” ifadeleri yer aldı. Önerge okunduktan sonra plan bütçe komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

İYİ PARTİ GRUBUNDAN BAĞ EVLERİ ÖNERGESİ

Polatlı Belediye Meclisi Eylül ayı ilk oturumunda bağ evleri ile ilgili de önerge meclis gündeminde okundu. İYİ Parti Grubu tarafından verilen önergede, ”Bağ Evlerinde oturan mahalle sakinleri tarafından çöp konteynerleri olmadığı, sakinlerin çöpleri bir köşede topladığı toplanılan çöplerin civardaki köpekler tarafından etrafa dağıtıldığı ve rahatsız edici bir koku ve çevre kirliliği olduğu tarafıma iletildi. Bağ evleri sakinlerinin sağlığı açısından bağ evlerine ağzı kapalı çöp konteyneri konulması konusunu arz ederim.” İfadeleri yer alırken Aykut Güney, Adnan Sezgin, Ayla Kandemir ‘in verdiği önerge meclis gündeminde görüşülerek Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

KADIN İSTİHDAM BİRİMİ OLUŞTURULMASI İLE İLGİLİ ÖNERGE VERİLDİ

Polatlı Belediye Meclisi Kadın meclis üyeleri tarafında oluşturulan ve birçok çalışmaya imza atan Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu meclise kadın istihdam birimi oluşturulması ile ilgili önerge verdi. Meclise sunulan önergede, “ Yerel eşitlik eylem planı kapsamında Polatlı Belediyesi AR-GE istihdam ve KOSGEB proje merkezi bünyesinde kadın istihdam birimi oluşturulması hakkında gereğinin yapılmasını arz ederiz.” ifadeleri yer alırken önerge Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

PANDEMİ ÖNLEMLERİ İLE ÖNERGE VERİLDİ

Serpil Öztürk ve Tolgahan Genç tarafında okulların açılmasına sayılı günler kala pandemi koşulları ile ilgili gereken önlemlerin alınması ile ilgili bir önerge sunuldu. Önergede “Okulların Eylül ayında okulların açılması sebebiyle, pandemi koşullarına uygun olarak gereken önlemlerin alınması hakkında gereğinin yapılmasını arz ederim.” İfadeleri yer aldı. Meclis gündeminde görüşülen önerge oy birliği ile Eğitim ve Kültür komisyonuna havale edildi.

AK PARTİ GRUBUNDAN KIRSAL KALKINMA KONULU ÖNERGE

AK Parti grubu tarafından kırsal kalkınma konusu ile ilgili önerge mecliste görüşüldü. “Süründürülebilir geleceğe dokunan bir kent oluşturmak için kentsel ekolojik çalışmalar kapsamında yağmur hasadı ve su tutma uygulaması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması kırsal kalkınmaya katkı amaçlı gereğinin yapılmasını arz ederiz.” önergesi konu oy birliği ile Kırsal Kalkınma Komisyonuna havale edildi. ORHAN CAN ÖZEL

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.