POLATLI AVCILAR VE ATICILAR DERNEĞİ KONGRESİ YAPILDI

Bu haber 08 Nisan 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Avcılar ve Atıcılar Derneği Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Dernek tüzüğünde de değişikliğe gidilen kongrede avcılık faaliyetleri yürüten derneğin bünyesine arama kurtarma birimi eklenirken dernek başkanlığına Ömer Sarıboğa seçildi. Derneğin yeni adı Polatlı Avcılar Arama Kurtarma Derneği olurken Polatlı’da ilk kez bir sivil toplum kuruluşu yaşanabilecek felaketlere karşı anında müdahale etmek için arama kurtarma birimi kurulmuş oldu.

SARIBOĞA: YAŞANABİLECEK HER FELAKETTE HİZMET VERECEĞİZ

3 Nisan cumartesi günü saat 11.00’da yapılan kongre ile isim değişikliği yaparak yeni yönetimini belirleyen dernek çalışmalarına başladı. Polatlı Avcılar Arama Kurtarma Derneği Başkanı Ömer Sarıboğa; “Son yıllarda ülkemizde ardı ardına yaşanan felaketlerde planlama profesyonel organizasyon ve pozitif müdahalelilerin pek çok hayatı kurtardığını görüyoruz. Bu anlamda biz de dernek bünyesinde Polatlı’ya ve ülkemizin herhangi bir noktasında meydana gelebilecek felaketlerde hizmet vermek amacıyla bir arama kurtarma ekibi kuruyoruz. İlerleyen zamanlarda arama kurtarma ekibimizin faaliyetleri hakkında da kamuoyumuzu bilgilendireceğiz. AFAD Başkanlığınca ilan edilen 2021 Afet Eğitim Yılı kapsamında afet farkındalığına ilişkin içeriklere https://hazirol.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Dernek üyelerinize de bu mesajın bildirilmesini rica eder sağlıklı günler dileriz.” Polatlı Avcılar Arama Kurtarma Derneğinden Yönetim Kurulu Asil Üyeleri; “Ömer Sarıboğa, Resul Kartal, Berat Öztabak, Ferdi Türkoğlu, Mehmet Zafer Gül, Oğuz Umay, Necati Avcı” isimlerinden oluştu. Derneğin Denetim Kurulunda ise, “Alpay Bolsu, Mücahit Sarıkaya, Orhan Bozdağ” yer aldı.

AVCILIK FAALİYETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Avcılar Arama Kurtarma Derneği Başkanı Ömer Sarıboğa kongrenin ardında gazetemize yaptığı açıklamada, dernek bünyesinde eskiden olduğu gibi tüm avcılık faaliyetlerinin devam ettirildğini belirterek “Polatlı’da avcılık sporunda derneğimize üye olan tüm avcılarımız gerekli tüm donanıma, birikime ve doğaya saygı duyma noktasında bu bilince sahip arkadaşlarımızdan oluşuyor. Bu anlamda son yıllarda ardı ardına yaşanan doğal felaketler sebebiyle avcılar etkinlikleri düzenleyen derneğimizin tüzüğünde değişikliğe giderek arama kurtarma birimini de derneğimizin faaliyet alanını daha da genişlettik. Kongremizin ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.”

ARAMA KURTARMADA PROFESYONEL İSİMLER YER ALIYOR

Polatlı Avcılar Arama Kurtarma Derneğinde arama kurtarma biriminde görev yapacak isimlerin hepsi profesyonel arama kurtarma ve dağcılık gibi pek çok branşta uzman isimlerden oluşuyor. Bunun yanında gerek AFAD gönüllü eğitimleri ve gerekse AFAD’ın düzenlediği yüz yüze eğitimlere de katılan derneğin arama kurtarma biriminde görev yapan isimler şimdiden ekipmanları ve eğitimlerde edindikleri tecrübelerle ülkenin nesrinde olursa olsun yaşanabilecek tüm doğal afetlerde görev yapmaya hazır durumdalar. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.