POLATLI 24 SAAT İZLENİYOR!

Bu haber 26 Nisan 2022 saat 10:05 'de eklendi.

Kamu düzeni ve güvenliği ile kişilerin can ve mal emniyetinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, trafik güvenliği ve kontrolünün sağlanması amacıyla meydan, karayolları, cadde, sokak ve park gibi kamuya açık alanlarda kurulan görüntüleme ve plaka tanıma sistemi olan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) sayesinde Polatlı 24 saat boyunca saniye saniye Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü KGYS odasında takip ediliyor. Suç ve suçlalarla müdahale de daha etkin ve daha hızı mücadele ve müdahale imkanı sağlayan KGYS sayesinde Polatlı’da emniyet mensupları suç ve suçluya geçit vermiyor.

İLÇE GENELİNDE 62 KAMERA

Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) ile Polatlı genelinde 62 noktada kurulan yüksek çözünürlüklü 4K kameralar ile ilçedeki meydan, karayolları, cadde, sokak ve park gibi kamuya açık alanlar 24 saat boyunca ekipler tarafından izleniyor. Polatlı’nın gittikçe büyüyen yerleşim alanları nedeniyle KGYS ağının genişlemesi için 27 noktaya daha kamera konulması konusunda Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü talepte bulundu. İlçe genelinde kurulan 62 kamera ile her an nokta atışı tespit yapılabiliyor. Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğündeki KGYS odasında görevli emniyet mensupları 24 saat boyunca takip sağlıyor.

KGYS NEDİR?

KGYS Kent Güvenlik Yönetim Sistemi’dir. İlçe genelinde meydana gelen olayların aydınlatılması, suç ve suçlularla daha etkin mücadele edilebilmesi, trafik düzenlemesinde teknolojik imkanların kullanılabilmesi amacıyla mevzuata uygun olarak elde edilen görüntü, ses ve konum verilerinin işlenmesi ve kullanıcıların otomatik olarak uyarılmasını sağlayan, modüler olarak geliştirilmiş sistemler bütünüdür. Kurulan KGYS projesinin amacı; ilçenin asayiş ve güvenliğine katkı sağlamak, trafik akış ve yoğunluğunu izlemek, elde edilen görüntülerin değerlendirilerek olabilecek olumsuzluklara karşı hızlı ve etkin ek tedbirler geliştirmek, gerçekleşen olayların çözümüne yönelik geriye dönük kayıtların araştırılarak incelenmesi ve hukuki delillerin temin edilmesi, trafik kameraları ve görüntü işleme sistemleri aracılığıyla plakaların Emniyet Bilgi Sistemi’nden sorgulanarak çalıntı vb. konularını değerlendirmek, toplantı ve gösteri yürüyüşlerinde Polis-Halk ilişkilerini zedelemeden yasadışı olayları önlemek ve toplulukların provokasyona yönlendirilmelerine engel olmayı sağlamaktadır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.