Deniz Akkaya, ifşalarına yenisini ekledi! Deniz Akkaya, ifşalarına yenisini ekledi!

Savcılığın yürüttüğü soruşturmada, şüphelilere ait olan şirketlerin de aralarında bulunduğu 60 şirket ve gerçek kişinin ticari faaliyetleri mercek altına alındı. Şüphelilere ait olan ve üçüncü kişi konumunda olup şirketlere fatura kesenlerin de detaylı bir inceleme yapıldı. Ünlü bir online satış platformundan 2021-2023 yılları arasında Dilan Polat LTD. ŞTİ.'ye milyonlarca liralık 'Influencer' ücreti gönderildiği belirlendi.

Dilan Polat Güzellik Merkezi'nin aynı satış platformu üzerinden kendi kozmetik ürünleri ve sabununun satışını yaptığı ve bu şekilde milyonlarca lira kazandığı saptandı. Güzellik merkezine ait kendi sitesinden de milyonlarca liralık ürün satışı yapıldığı tespiti soruşturma dosyasında yer aldı. Influencerlık ücreti ile birlikte toplamda 1 milyar liraya ulaşan işlem hacmi dikkat çekti.

MASAK'IN HAZIRLAYACAĞI NİHAİ RAPORLA BELİRLENECEK

Sabah’tan Arzu Kaya’nın haberine göre; paraların Engin ve Dilan Polat'ın kendisi ve akrabaları üzerinde kurdukları onlarca şirket arasında gezdirilip, sonrasında nakit çekim yapılarak Engin Polat'ın yetkili ve sahibi olduğu şirkete elden yatırıldığı tespit edildi. Şüphelilerin mal varlıkları ile mali durumlarının uyumsuz olduğu belirtilirken, toplam hacmi yaklaşık 1 milyar lira olarak belirtilen paranın ne kadarının gerçek ticari kazanımla elde edildiği ve ne kadarının kara para olup aklanmaya çalışıldığı MASAK'ın hazırlayacağı nihai raporla belirlenecek.

Öte yandan, yasa dışı bahisten elde edilen gelirlerin şüphelilere ait şirketlerce temize çıkarılmaya yani aklanmaya çalışıldığı hususlarının da dikkatle araştırıldığı öğrenildi. Savcılığın, bu iddiaları delillendirmek için kapsamlı incelemeler ve ilgili kurumlarla yazışmalar yaptığı da edinilen bilgiler arasında.

Editör: Kardelen Çıkmaz