POGADER BAŞKANI EFE’DEN TEŞEKKÜR MESAJI

Bu haber 26 Ağustos 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Gazeteciler Derneği Başkanı Tevfik Emre Efe, gazetemizde yer alan “Siyasitçilerden Yerel Basın İçin Ortak Mesaj” haberi nedeniyle, bir teşekkür mesajı yayımladı. Pandeminin tüm sektörlerde olduğu gibi yerel basını da derinden etkilediğini belirten Efe: “Pandemi döneminde yaramızı birlikte sarmaya çalıştık ve şükürler olsun ayakta kaldık, bugünlere geldik.” dedi. Efe, bu noktada desteklerini esirgemeyen mülki amirden, belediye başkanına, siyasi liderlerden, esnaflara, oda başkanlarına, sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti. Ayrıca Efe, esnaflara da gazeteye abonelik noktasında destek çağrısında bulundu.

PANDEMİ DÖNEMİNDE YEREL BASIN KAN KAYBETTİ

Polatlı Gazeteciler Derneği Başkanı Tevfik Emre Efe, siyasi parti liderlerine yerel basına sahip çıktıları için teşekkür mesajı yayımladı. Efe: “Öncelikli olarak siyasilerimize yerel basına sahip çıktıkları için teşekkür ederim. Bizler Polatlı’da halkın gözü, kulağı, sesi olmaya devam ediyoruz. Polatlı’da daha önceden dört tane yerel gazetemiz vardı. 1 Mart itibariyle güç birliği yaparak bu sayıyı ikiye düşürdük. Duatepe ve Polatlı Postası birleşti, İstiklal ile Ayrıntı birleşti. Tabi ki bu birleşme ekonomik nedenlerden zaruri olarak karşımıza çıktı. Özellikle pandemi döneminde yerel basın ciddi derecede kan kaybetti. Tabi tüm sektörlerde olduğu gibi dünya genelinde pandemi ekonomiye ciddi darbeler vurdu ve bu darbeden yerel basın da nasibini aldı. Bu süreçte ayakta durmaya çalıştığımız dönemlerde Polatlı’da mülki amirimiz, belediye başkanımız, siyasi partilerimiz, esnaflarımız, oda dernek başkanlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız sağolsunlar hepsi yerel basına sahip çıkılma noktasında bizimle birlikte hareket ettiler. Bizler pandemi döneminde yaramızı birlikte sarmaya çalıştık ve şükürler olsun ayakta kaldık, bugünlere geldik.” dedi.

POLATLI BİR OKUL GÖREVİ GÖRÜYOR

Polatlı’nın yerel basın noktasında bir okul görevi gördüğünü belirten Efe: “Polatlı her zaman da ifade etmiş olduğum gibi yerel basın ve ulusal basın noktasında bir okul görevi görüyor. Polatlı’da televizyon kanallarımız vardı. Bu kanallarda özellikle çalışan arkadaşlarımız hem derneğimizin üyesi hem de daha önce yerel televizyonlarda çalışan birçok arkadaşımız ulusal televizyonlarda, ulusal gazetelerde görev yapıyorlar. Bu da bizim ciddi bir ses getirdiğimizi ortaya koymaktadır.” dedi.

YEREL BASINA SAHİP ÇIKAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

Polatlı Gazeteciler Derneği olarak Polatlı Postası’na da teşekkürlerini ileten Efe, esnaflara yerel basına sahip çıkma noktasında abonelik çağrısında bulundu. Efen: “Polatlı Postası’nda çıkan haberi okudum. Polatlı Gazeteciler Derneği olarak Polatlı Postası’na da teşekkür ediyorum. Çünkü yerel basının sahip çıkılması noktasında siyasilerin görüşlerini yansıtmış Siyasi parti ilçe başkanlarımız da yerel basına ciddi derecede değer verdiklerini ortaya koydular. Bizler onlarla birlikte çalışıyoruz. Sahada çalışan muhabir arkadaşlarımızla beraber yedi gün yirmi dört saat artık günümüz dijital gazetecilik dönemi olduğu için internetten de gazetelerimiz yayın yapmaktalar. O yüzden yedi gün yirmi dört saat yayınımız devam ediyor. Günlük çıkan gazetelerimiz Polatlı’nın gündemini oluşturmaya, gündemini belirlemeye devam ediyor. Bu noktada bizim yerel basın olarak siyasilerden beklentilerimiz elbette ki var. Özellikle ekonomik anlamda desteklerini daha önce olduğu gibi bundan sonra da bizlerden esirgememelerini istiyoruz. Bu yüzden esnafımızın da gazetelerimize abone olarak destek sağlamasını istiyoruz. Çünkü her gün kapılarına gidip günlük gazetelerimizi bırakıyoruz. Sadece 25 Türk lirası karşılığında abone ücreti talep etmekteyiz. Bu çok büyük bir rakam değil bir paket sigara parasıdır. Esnafımız bu noktada gazetelerimize abone olursa bizim yaşama kaynağımızı oluşturacağı için ben tüm esnaflarımızı hatta belediye meclis üyelerimizi de yerel basına sahip çıkılması ve abone olunması noktasında buradan açık çağrıda bulunmak istiyorum. Açıklamalarını yapan değerli siyasi parti temsilcilerimize, başkanlarımıza da yerel basına sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.