PERİNÇEK POLATLI’DA ÇİFTÇİLER İLE BİR ARAYA GELDİ

Bu haber 28 Haziran 2021 saat 9:14 'de eklendi.

Polatlı Avşar Mahallesinde Üretim Devrimi Kurultayı düzenlendi. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek kurultaya katılan çiftçilerin sorunlarını dinledi ve çözüm önerilerini sundu. Perinçek, “Bu milletin gerçek efendisi üretenlerdir, çiftçilerdir, emekçilerdir, işçilerdir. Onlar efendi olduğu zaman Türkiye’nin sorunları çözülür. Üretici baş tacı olursa Türkiye’nin sorunları çözülür.” dedi.

ÇİFTÇİ AYAĞA KALKIYOR

Türkiye’nin üretmekten başka çaresi olmadığını belirten Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek; “Herkes duysun, çiftçi ayağa kalkıyor. Memleketin efendisi ayağa kalkıyor, bütün dünyaya ilan ediyoruz buradan. Bütün dünya duysun.  Böyle fedakar ve çalışkan çiftçisi olduğu için bu milletin sırtı yere gelmez. Türkiye’nin daha fazla üretmekten, elindeki tarım arazilerini, imkanlarını, suyunu, çiftçisini, emeğini, alın terini değerlendirmekten, sanayide, ticarette daha çok üretmekten başka çaresi yok. Türkiye daha çok üretecek ki, daha çok paylaşabilelim, zenginleşelim, geçim dertlerimizi kaldıralım. Çocuklarımız okusun, elektrik borçlarımızı ödeyebilelim. Mazotu ucuz alalım, tohumu ucuz alalım, gübreyi ucuz alalım. Üretmenin neticesi bunlar. Bu da hükümetin kararlarından geçiyor. O üretme yolunda da çiftçi, ağırlığını ortaya koyacak.” dedi.

SINIRLARI YALNIZCA MEHMETÇİK KORUMAZ

Ülkenin tekrardan kendi sınırlarını koruyacağını söyleyen Doğu Perinçek; “Dışa açtılar Türkiye’yi. 1980 öncesinde uygulanan ekonomi değişti. Dediler ki, biz kapıları, bacaları açıyoruz. Dışarıdan buğday, saman, et ve besi girdi. Bu en sonunda Türkiye ekonomisine öyle bir darbe indirdi ki buraya geldi. Şimdi Türkiye tekrardan kendi sınırlarını koruyacak. Sınırları yalnız Mehmetçik korumaz, gümrükler korur. Gümrüklerle kendi işçini, çiftçini, sanayicini koruyacaksın ve tarımı destekleyeceksin. Hatırlayın, bu program nasıl başladı. Çiftçiye çok fazla destek veriyorsunuz bu yüzden çiftçi bu milletin sırtında kambur dediler. Bu bir programdı. Amerika’nın, Batı’nın dayattığı bir programdı. Bu program milli program değil.” dedi.

ÜRETİCİ BAŞ TACI OLURSA TÜRKİYE’NİN SORUNLARI ÇÖZÜLÜR

Çiftçi efendi olduğu zaman Türkiye’nin sorunlarının çözüleceğini ifade eden Perinçek; “Üretime yönelik program, üreten program milli programdır. Biz onu savunuyoruz. Hep beraber onu savunacağız ama üretebilmek için devlet, ucuz tohum verecek, ucuz gübre verecek. Faizsiz kredi verecek, ucuz elektrik, ucuz mazot verecek yani üretmek için gerekli girdileri devlet ucuz olarak sağlayacak. Bu bir devlet kararı, bir devlet politikasıdır. Bunu bir kez daha tekrar ediyoruz. Bu milletin gerçek efendisi üretenlerdir, çiftçilerdir, emekçilerdir, işçilerdir. Onlar efendi olduğu zaman Türkiye’nin sorunları çözülür. Üretici baş tacı olursa Türkiye’nin sorunları çözülür.” dedi.

BÖLGE ÜLKELERİYLE İŞBİRLİĞİ GEREKİYOR

Türkiye’nin bölge ülkelerle işbirliği yapması gerektiğini aktaran Doğu Perinçek; “Türkiye Suriye ile arasındaki sınırları kaldıracak, Suriye düşmanlığı yapmayacak. Suriye, Türkiye için çok geniş bir pazar. Batı Asya’da birlik olalım diyorlar. Size ucuz mazot verelim diyorlar. Amerika’nın yanında olmayalım diyorlar. Mazotu Türkiye’ye 2 liradan vermek istiyorlar. Çiftçimiz vergilerle bu mazota 3 liradan ulaşsa tarım uçar mı? Bölge ülkeleriyle işbirliği gerekiyor” dedi.

ÇİFTÇİNİN FAİZ BORÇLARI SİLİNMELİ

Çiftçinin faiz borçlarının silinmesi gerektiğini vurgulayan Perinçek; “Biz hükümet olacağız bunun çaresi budur. Bakın şimdi mecliste bunlar konuşuluyor mu? Biz bugün burada bir meclis kurduk ve burayı meclis yapacağız. Çiftçilerin meclisini, halkın meclisini, tüccarların, sanayicilerin, üretenlerin meclisini kuracağız. Karar veriyoruz buradan. Biz size güveniyoruz, siz de bize güvenin. Çareyi beraber üreteceğiz. Programımız hazır. Biz burada çiftçiden, mazottan, tohumdan, meradan, otlaktan bahsediyoruz. Seviyeli, halktan yana politikanın peşinden gideceğiz. Politikayı soyguncuya, bozguncuya bırakmayacağız. Buradan ilan ediyoruz.”dedi.

DEVLETİN HAZİNE TOPRAKLARINI ÜRETİME TAHSİS EDECEĞİZ

Tarımı desteklemenin işsizliği bitireceğini belirten Perinçek; “Kaynakları bozguncunun cebine koymazsanız onunla yatırım yaparsanız, tarımı desteklerseniz işsizlik biter. Sizin çocuklarınız köylerden göç etmek ve şehir kenarlarında iş aramak zorunda kalmaz. Çünkü bu köylerde hala çok sayıda insanı geçindirecek toprak var. Bunun için devlet Türkiye’nin mali kaynaklarını üretime tahsis edecek. Her şey bir karar, hükümet makamlarından geçiyor. Gerçekleri gördüğünüzü gördüm. Bu uyanış Türkiye’ye yeni yolu getirecek, üreticilerin yolunu getirecek. Devletin elindeki bütün hazine topraklarını üretime tahsis edeceğiz. Sonra o mayınlı arazileri kaldıracağız, üretim yapacağız. Çiftçinin borcunu 5 takside bağlayalım ve bir yıl erteleyelim ki üretsin. Eğer bu çiftçi üretmezse Türkiye’nin hali nice olur. O bakımdan Türkiye üreticilerin yoluna girecek, üretim yoluna girecek. O yüzden buradan hükümete de doğru yolu gösteriyoruz. Çiftçiyi birleştireceğiz. En önde hep beraberiz. Biz varız, hep en önde varız ve var olacağız. Vatan Partisi bunun için kurulmuştur. Bunun kararını burada sizlerle alıyoruz. Burada aldığımız kararları bütün Trakya’mıza, bütün Anadolu’muza, dağ köylerine kadar yayacağız. Bu kararları bütün köylerde alacağız ve bütün Türkiye’nin geleceğinde çiftçiler söz sahibi olacak. Kars’tan Edirne’ye kadar, Kırklareli’den Hakkari’ye kadar, Antalya’dan Trabzon’a kadar bütün Türkiye’de çiftçileri bu karar etrafında birleştireceğiz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.