Performans raporu mecliste tartışıldı

Bu haber 09 Ekim 2019 saat 13:19 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Ekim ayı döneminin 2. oturumu için bir araya geldi. Komisyonlara havale olunan gündem maddelerinin oylanması ve istişare edilmesi ile ilgili mecliste rutin bir işleyiş vardı. Ancak meclis yine polemik, sözlerin ardıardına kesilerek müdahelesi ile gündemde. Mecliste Yıldızkaya ve Şıracı’nın performans raporu ile ilgili soru ve yanıtları vardı.
ŞIRACI PERFORMANS
PROGRAMINI ELEŞTİRDİ
CHP’li Belediye Meclis Üyesi İhsan Şıracı, Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 2020 performans raporuna ilişkin komisyondaki incelemesine ilişkin değreledirmelerde bulunurken, polatlı Belediyesi’ne ait projelere ilişkinde sorular yöneltti. Şıracı “Polatlı belediye meclisi, ekim 2019 olağan toplantı 2. Birleşim 1, oturumda gündemin birinci metnindeki 2020 yılının mali yılının performans programı konusunda yer aldım. Stratejik plan kamu idarelerinin uzun vadeli amaçlarını temel, ilke ve politikalarına hedef ve önceliklerine performans göstergelerine, bunlara ulaşmak için izlenecek yöntemleri ve en önemlisi de kaynak dağılımını içeren bir plandır. Nüfusu 50 bin üzerinde olan belediyelerde yükümlüdür. Sizlerde hatırlıyorsunuz geçen ay bizde 2020-2024 plan stratejilerini yaptık mecliste kabul ettik. Stratejik plan aynı zamanda yıllık performans ve bütçenin hazırlanmasında esas teşkil eder. bugünde 5 yıllık plan stratejimize uygun olarak 2020 yılı mali performans programını görüşüyoruz. 2020 yılı mali programı 5 yıllık plana uygun hazırlanmış sorun yok. Önemli olan uygulama ve hedeflerin tutturulması günü geldiğinde de gerçekleşme ve hesapların görülmesi. 2020 yılının sonuçlarını 2021 yılında sayın başkanın hazırlayacağı faaliyet raporlarında göreceğiz. O faaliyet raporlarında hedeflerden sapma oranlarını ve sapma nedenlerini ve o sapmalara ne gibi önlemler alınmış bunları inceleyeceğiz. 2019 performans programı bu meclis dönemi hazırlamadı geçen yıl ki meclis programı hazırladı, bunun uygulaması ve değerlendirilmesi bizim görevimiz. bizde bu görevimizi yerine getireceğiz. Planlama uygulamaya göre daha kolay bir şey önemli olan uygulama daha önemli olan bu planın hazırlaması için kaynak hazırlamak bunu da bu ay 3, birleşimde 2020 bütçesi görüşülürken kaynakların nasıl oluştuğunu da burada göreceğiz.
Performans planına 3 yıllık gösteriliyor 2018 yılı gerçekleşmesi programda 100 görünüyor, 2019’hedeflerinde de 100 görünüyor. 2020 performans programını incelerken daha çok icralık müdürlükleri hedeflerine baktım varsa hukuku işleri hallolacak fen işleri müdürlüğü 63. Sayfada gençlik merkezi inşaatı konusunda 2020 hedeflerini yüzde 100 koymuş bu demektir ki belediye ekipleri ve sayın başkan gençlik merkezini 2020 yılında bitirmeyi düşünüyor. Yine katlı oto parkıda 2020 yılında bitirmeyi hedefliyor. Yassıhöyük termal tesis içinde hedef yüzde yüz 2020 yılında bitirilmesi planlanıyor. belediye hizmet binası için de hedef yüzde 100 . Tiyatro ve çok amaçlı kültürel tesis inşaatının tamamlanması düşünülmüyor, hedef yüzde 60 görünüyor. Bir sonraki birleşimde gerekli işlemlerin yapılması 2020 yılı performans için bütçesini görüşeceğiz hep birlikte. 2020 yılı performans planının belediyemize ve halkımıza. Hayırlı olmasını diliyorum.
YILDIZKAYA:
GENÇLİK MERKEZİ
SENEYE BİTECEK
Meclis üyelerini bilgilendiren Belediye Başkanı Mürsel Yılrdızkaya, gençlik merkezinin önümüzdeki yıl bitirileceğieni doğruladı. Yıldızkaya “ Katlı otopark ile ilgili çok küçük bir sorun var, bitti bitecek 2020 yılına kadar açmayı düşünüyoruz. Burada da ihsan beyin gözünden kaçmayan belediye hizmet binamızın daire hatası olarak 2018 yılında binanın bitemediği 2019 yılında binanın durduğunu varsayarsak bu dediklerimiz doğrudur. Hedeflerimizi hemen hemen tamamladık bu dönemde aynı kararlıkla hedeflerimizi tutturacağız. tabi ki hedefler yüzde yüz tutulmuyor. daha sonraki süreçlerde çıkabilecek bir takım etkilerden dolayı sapmalar gerçekleşiyor . belediye hizmet binasının gerçekleşme oranı dairenin yapmış olduğu seğmen hatalardan kaynaklanmaktadır” dedi.

Polatlı Postası
Polatlı Postasıposta@polatlipostasi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.