Son dönemlerde ilgiyle takip edilen yapımlardan birisi olan Wednesday adlı dizide yer alan Percy White, hakkındaki flaş iddialar ile gündeme gelmesinin hemen akabinde diziden ayrılmıştı. Percy Hynes White olayının kamuoyunda geniş çaplı olarak duyurulmasından sonra vatandaşlar da gündemdeki olan isim hakkındaki detayları araştırıyorlar. Peki, Percy White olayı ne? Percy Hynes White olayı gerçek mi? Percy Hynes White diziden ayrılıyor mu? gibi soruların cevaplarını sizler için araştırdık. İşte ayrıntılar... 

Percy White olayı ne?

Geçtiğimiz zamanlarda Netflix'in sevilen yapımlarından biri olan "Wednesday" dizisinde Xavier karakterini canlandıran Percy Hynes White, taciz iddialarıyla karşı karşıya kaldı. Bazı kişiler, White'ı tanıdıklarını ve ünlü oyuncunun reşit olmayan kızlara çıplak fotoğraflar gönderdiğini iddia etti. Konunun geniş çaplı olarak kamuoyunda duyulmasının hemen ardından ise Percy White, dizinin yeni sezon kadrosundan çıkarılmıştı. 

Percy White

Borsa yeni bir rekora imza attı Borsa yeni bir rekora imza attı

Percy Hynes White olayı gerçek mi? 

Netflix'in ünlü dizisi Wednesday'in 2. sezon kadrosu açıklandı. Cinsel saldırı iddialarıyla suçlanan Percy Hynes White, kadroda yer almayacak. Dizinin 2. sezonunda Jenna Ortega'nın yanı sıra Catherine Zeta-Jones, Luis Guzmán, Isaac Ordonez ve Luyanda Unati Lewis-Nyawo gibi oyuncular yer alacak. İlk sezonunda Xavier Thorpe karakterini canlandıran Percy Hynes White'ın kadrodan çıkarılması dikkat çekti.

White, Jenna Ortega'nın canlandırdığı Wednesday karakterine aşık olan bir karakteri oynamıştı ve cinsel saldırı iddialarıyla gündeme gelmişti. 2023'ün başlarında, sosyal medyada reşit olmayanlara çıplak fotoğraflar göndermek ve cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan White, #cancelpercy hashtag'iyle gündeme gelmişti.

Percy Hynes White diziden ayrılıyor mu?

White suçlamaları reddetmiş ve kendisini savunmuştu, "Hiç tanımadığım biri internette hakkımda yanlış bilgi kampanyası başlattı." demişti. Dizinin 2. sezonunda yer almayacak olan White, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla "Bu dizide çalışırken çok eğlendim. 2. sezonu izlemek için sabırsızlanıyorum. Çok sevgiler" diyerek yeni sezonda yer alacak oyuncuların fotoğraflarını paylaştı.