Türkiye'nin en çok tercih edilen havayolu şirketlerinden biri olan Pegasus, ekonomi sınıfındaki bir değişiklikle gündeme geldi. Şirket, ekonomi sınıfından bilet alan yolcular için kabin bagajı hizmetini ücretli hale getirdiğini duyurdu. Bu kararın ardından, ekonomi sınıfında seyahat eden yolcular sadece oturdukları koltuğun ödemesini yapacak ve kabin bagajı için ekstra ücret ödemek zorunda kalacaklar.

Oba Makarna'nın halka arz sonuçları açıklandı! Oba Makarna'nın halka arz sonuçları açıklandı!

Pegasus'un bu ayrımcı uygulaması, sosyal medyada geniş bir tepkiyle karşılandı. Özellikle, kabin bagajı hizmetinden mahrum bırakılacak olan yolcular arasında ekstra ücret talebinin adil olup olmadığı konusunda tartışmalar başladı. Sosyal medya kullanıcıları, bu kararı "fakirlerin eşyalarını kucağında taşımasına neden olan bir uygulama" olarak değerlendirerek, tepkilerini dile getirdi.

Pegasus'un kabin bagajı hizmetini ücretli yapma kararı, hava yolculuğunu tercih eden yolcular arasında endişe yarattı. Özellikle ekonomik sınıfta seyahat eden yolcuların bu uygulamadan etkilenmesi ve sosyal medyada yapılan eleştirilere yanıt verilip verilmeyeceği merak konusu oldu. Şirket ise henüz bu konuda bir açıklama yapmış değil.