PARK VE BAHÇE EKİPLERİNE EĞİTİM VERİLECEK

Bu haber 27 Temmuz 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Havaların ısınması ile birlikte vatandaşın vakit geçirmek için en çok tercih ettiği alanlar parklar oluyor. Hem sosyal mesafenin korunması hem de vatandaşın açık temiz havada vakit geçirmek istemesi ile parklarda ki yoğunluk akşam saatlerinde daha da artıyor. Sabahları hava sıcaklarının yüksek olması ile vatandaşlar daha çok akşamları parklarda vakit geçiriyor. Parklarda ki yoğunlukta vatandaşın güvenliğinin sağlanması için bir proje hayata geçiriliyor. Polatlı da vatandaşın güvenliğinin sağlanması ve bilinçlendirme noktasında birçok çalışma gerçekleştiren Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Toplum Destekli Polisler daha yeşil bir Polatlı için çalışmalarını tüm hızıyla yürüten ve birçok noktada ağaçlandırma çalışmaları yürüten Polatlı Belediyesi Park Bahçeler Müdürü Özgür Özcan ziyaret etti.

PARK VE BAHÇE EKİPLERİ ASAYİŞ KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLECEK

Yaz mevsimi nedeniyle vatandaşların vakit geçirmek için en çok tercih ettiği alanlardan biri de parklar oluyor. Parklarda ki kalabalıkta yaşanabilecek herhangi olumsuz durumlar için toplum destekli polis ekipleri ile park ve bahçeler müdürlüğü bir çalışma gerçekleştirecek. Ziyarette vatandaşın güvenliği ve bilinçlendirilmesi için birçok projeyi hayata geçiren ve Polatlılı vatandaşlara Park ve bahçelerimizle ilgili istişare yapılarak daha güvenli parklar ve parklarımızdaki vatandaşların bilinçlendirilmesi için görüşme yapıldı. Ayrıca park ve bahçe ekiplerine önümüzdeki zamanlarda asayiş olaylarıyla ilgili eğitim verilmesine karar verildi.

POLİSİN TOPLUMA YÖNELİK YÜZÜ

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Toplum Destekli Polisler, vatandaşlar ve polis arasında diyalog köprüsü kuruyor. Polisin topluma yönelik yüzü olan toplum destekli polisler gerek esnaf gerekse de okullarda hırsızlık, dolandırıcılık ve asayiş konularında pek çok bilgilendirici eğitim veriyor. Toplum destekli polis ekipleri, aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddet gibi olayların başlarına gelmesi durumunda cep telefonuna yüklenen uygulama ile kendilerini koruyabilecekleri ile ilgili ana caddelerde ki duraklar kamu binaları ve işyerlerine afiş yapıştırarak KADES uygulamasının tanıtımını yapıyor.

BİLGİLENDİRİCİ VE EĞİTİCİ ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Genel güvenlik hizmetlerini vatandaşın katılımı ile daha etkin bir şekilde yürütmek, suçlarda meydana gelen sayısal artışla birlikte toplumumuzda ortaya çıkan suç korkusunu azaltmak amaçlanıyor. Vatandaşın devlete ve kurumlarına güvenini sağlamak, vatandaş ve kurumlar ile birlikte uyarıcı ve eğitici etkinlikler düzenleyerek, çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklardan, şiddetten ve suçtan korunmalarını sağlamak amaçlanıyor. Yaşlı ve engellilere, ailenin birliği ile şiddete maruz kalan kadınların korunmasına ve kendilerine destek sağlanmasına yönelik ilgili kurumlar ile birlikte bilgilendirici ve eğitici çalışmalar yapmak, hepimizin içinde bulunduğu yaşam alanlarımızı suç ve suçludan arındırmak ve tüm bunları yaparken vatandaşın güvenini kazanarak, güvenliği sağlayabilmek amaçlanıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.