İsrail- Filistin savaşı sürerken Türkiye’de de İsrail malları boykot edilmeye devam ediyor. Özellikle kozmetik, saç bakımı ve temizlik ürünlerinde binlerce markası olan İsrail’e ait olan markalar tek tek araştırılıyor. Peki Pantene markası İsrail malı mı? Pantene'nin sahibi kim? Pantene hangi ülkenin markası? Merek edilen konular arasında. İşte detayları…

Terörist Murat Kızıl kimdir kaç yaşında nereli? Murat Kızıl yakalandı mı lakabı ne? Terörist Murat Kızıl kimdir kaç yaşında nereli? Murat Kızıl yakalandı mı lakabı ne?

PANTENE İSRAİL MALI MI?

Türkiye’de Pantene'in İsrail malı olup olmadığı sorusu da merak edilen konular arasında. Pantene markası İsrail malı değildir. Bu marka Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir şirkete aittir. Ülkemizde Pantene ürünlerinin üretimi Procter & Gamble Türkiye'nin Manisa fabrikasında gerçekleştirilmektedir.

PANTENE'NİN SAHİBİ KİM?

Pantene'nin kurucusu, İsviçre merkezli Hoffmann-La Roche şirketi. Şirket tarafından1945 yılında piyasaya sürülen Pantene, ilk olarak İsviçre'de üretilmeye başlanmıştır ardından 1985 yılında, Procter & Gamble şirketi tarafından satın alınmıştır. Procter & Gamble, şirketi Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir şirkettir.

PANTENE HANGİ ÜLKENİN MARKASI?

Pantene, Amerika Birleşik Devletleri malıdır ve Pantene, Procter & Gamble şirketine ait bir markadır. Procter & Gamble, ABD merkezli bir küresel şirkettir. ilk olarak Pantene İsviçre'de Hoffmann-La Roche tarafından geliştirilmiştir. Ardından 1985 yılında Procter & Gamble tarafından satın alındı ve buna göre Pantene'in sahibi Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Procter & Gamble şirketidir.