PANDEMİ SONRASI İLK BELEDİYE MECLİSİ YOĞUNDU

Bu haber 03 Temmuz 2020 saat 9:35 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi pandemi sürecinde verdiği aranın ardından oldukça yoğun bir gündem ve tartışmalarla Temmuz ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Virüs tedbirleri kapsamında meclis salonu yerine 13 Eylül Kaltar Merkezi’nde yapılan belediye meclis toplantısı yaklaşık 2 saat sürdü. Komisyon seçimlerinin yapıldığı mecliste aynı zamanda tartışmalarda iktidar ve muhalefeti karşı karşıya getirdi.

YILDIZKAYA: POLATLI’DA VİRÜS KONTROL ALTINDA

 Meclisin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “Üç ay tekrar beraberiz belki de beldeye tarihimizde ilk defa böyle bir şey oluyor. Pandemi süreci yaşamdı ve yayınlamış olan genelgeler sebebiyle meclis toplantımızı ertelemek zorunda kalmıştık. Bugün itibariyle süreci yeniden başlıyoruz. Salgın Polatlımızda kontrol atında oldu. Ölümlü vakalara yaşamadık. Kamu çalışanların ,belediye personelimiz çok büyük katkıları dezenfekte ve sosyal yardımlarla teyakkuz hakindeydi. Kaymakamız olmak üzere kamu çalışanlarına teşekkürümü bir borç bilirim’ diye konuştu.

 ENCÜMEN VE İHTİSAS KOMİSYONLARI SEÇİLDİ

Polatlı Belediye MEclisi’nde partilerin encümen ve ihtisas komisyonlarına yeler seçildi. Partilein belirlediği isimler oylama sonucu seçildi. ENCÜMEN ÜYELERİ: Metin Baysar, Ferruh Şimşek, İsmail Hakkı Akgök PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU: Mehmet Ali Talay, Salih Tekeli, Kürşat Erturun, Murat Deniz, Yüksel Yanmaz İMAR KOMİSYONU: Cemal Özalp, İsmail Bozdağ, Alaattin Liman, Mustafa Akkaya, Selami Ovacık EĞİTİM KÜLTÜR VE ENGELLİLER KOMİSYONU: Serpil Öztürk, Tolgahan Genç, Seda Aşıbol, Fatma Erten, Canan Türker SAĞLIK VE ÇEŞİTLİ İŞLER KOMİSYONU: Ramazan Evci, Ferruh Şimsek, Fatma Erten, Seda Aşıbol, Özcan Şeker KIRSAL KALKINMA K OMİSYONU: Metin Tulgay, Metin Baysar ,İsmail Hakkı Akgök, Osman Kabakçı, Özcan Şeker

YILDIZKAYA: POLATLIMIZA DAHA DA FAZLA DEĞER KATTIK

 Temmuz Ayı belediye meclisi toplantısında Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından 2019 yılı faaliyet raporu okundu. Başkan Yıldızkaya; “Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı Polatlımızı bir adım daha ileriye götürmek için faaliyetler ve çalışmalar yürüttük. Polatlımıza değer katacağımıza inandığımız halkımızın ihtiyaçlarına karşılık verebileceğini bildiğimiz insan odaklı bir çok projemizi hemşerilerimizin taktir ve beyanına sunduk. Belediyeciliğin sadece yol ve kaldırım yapmaktan ibaret olmadığını sanat, spor, tiyatro, halk oyunları ve bir çok alanda sürekli hale getirdiğimiz başarı ivmesiyle sosyal bilincilik anlayışını şehrimize hakim kıldık. Dinledik anladık ve sorun önerilerinize hassasiyet göstererek yapacağız diyerek projelerimizin daha fazlasını değerli hemşerilerimize sunduk. Polatlımızın kaynaklarını imkan ve fırsatlarına, en doğru ve en verimli yatırımlara yönlendirirken prestijli projelerimiz ve sosyal faaliyetlerimizle şehrimize değer kattık. Bugün şeffaf ve adil yönetim anlayışımızla şehrimizin her yerine hizmet götürmeye ve hemşerilerimizle her fırsatta kucaklaşmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

GÜNDEM MADDELERİ DEĞERENDİRİLDİ

 Gündemin 3 maddesi olan Bilirkişi seçimi , 2019 yılı faaliyet raporu ile ilgili konunun müzakeresi oy çokluğuyla kabul edildi. Plan bütçe komisyona havale edildi. 2019 yılı kesin hesabı ,”İptal-İhdas-Kadrolar” , K Blok AVM 59 Nolu Bağımsız Bölüm, Kira Alacaklar. Hk, Çevre Temizlik Vergisi, “Hayvan Pazarı Hk , “İmar Plan Notu İlavesi , ” Takas, Ücret Tarifesi Belirleme ile ilgili konunun müzakeresi plan bütçe komisyona havale edildi. İmar ve bayındırlık komisyonuna havale olunan; “İlçemiz Zafer Mahallesinde “Yençok-.Serbest” yükseklik kararı getirilen konut alanlarında saçak seviyesinin yeniden belirlenmesine ait imar plan notu ilavesi konunun müzakeresi, 15. “İlçemiz İstiklal Mahallesinde “Yençok-. Serbest” yükseklik karart getirilen konut alanlarında saçak seviyesinin yeniden belirlenmesine ait imar plan notu ilavesi.” ile ilgili konunun müzakeresi, “2020 Yılında Yol Harcamalarına Katılım Payı Alınıp Alınmayacağı” ile ilgili konunun müzakeresi, 19. “Oto Pazarı Kurulması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “Kartaltepe AVM” ile ilgili konunun müzakeresi, İlçemiz Beylikköprü Mah.173 Ada 71 Parsel ve Çevresine ait ENH Gedmesine Yönelik 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Plan Değişikliği” ile ilgili konunun müzakeresi İsim değişikliği ile ilgili konunun müzakeresi Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonu havale edildi. Toplantı sonunda Başkan Yıldızkaya tarafında denetim raporu okundu. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.