PAAK EĞİTİMLERİ BAŞARIYLA BİTİRDİ

Bu haber 01 Haziran 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Avcılar Arama Kurtarma Derneği (PAAK) Başkanı Ömer Sarıboğa, yönetimi ve dernek üyeleri Polatlı’da profesyonelleri aratmayacak bir arama kurtarma ekibi kurmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Ankara İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde teorik ve pratik eğitimler tamamlandı. 4 gün süren 25 kişiyle gerçekleştirilen eğitimlerin son gününde tatbikat gerçekleştirildi. İç Anadolu Av ve Yaban Hayatı Federasyonu Başkanı Selim Şahin, tatbikatı ziyaret etti.

ÖNCE TEORİK SONRA PRATİK EĞİTİM

Polatlı Avcılar Arama Kurtarma Derneği (PAAK) 25 kişilik ekiple, Ankara İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde 4 gün süren eğitim gördü. Ekip, teorik eğitimin ardından pratik eğitim gördü ve eğitimin son gününde tatbikat gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen teorik ve pratik eğitimler sonrası katılımcılara sertifika verildi.

ŞAHİN, TATBİKATI ZİYARET ETTİ

Polatlı Avcılar Arama Kurtarma Derneği’nin 25 kişilik ekiple 4 gün süren teorik ve pratik eğitimlerinin son gününde gerçekleştirilen tatbikatı İç Anadolu Av ve Yaban Hayatı Federasyonu Başkanı Selim Şahin ziyaret etti. Şahin, eğitime katılan Polatlı Avcılar Arama Kurtarma Derneği (PAAK) Başkanı Ömer Sarıboğa, yönetimi ve dernek üyelerine başarı dileklerinde bulundu.

SARIBOĞA: EĞİTİMLERİMİZİ TAMAMLADIK

Olası bir afet durumunda hazır bulunmak için çalışmaları sürdürdüklerini belirten Polatlı Avcılar Arama Kurtarma Derneği (PAAK) Başkanı Ömer Sarıboğa; “Özellikle ülkemiz gibi deprem kuşağında bulunan yerlerde arama kurtarmanın önemi hayatidir. Acil durum ve afetlerde anında müdahale gereklidir. Can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi amacıyla ekipler kurarak eğitim alma konusunda çalışmalarımızı durmadan devam ettiriyoruz. Herhangi bir yerde acil durum meydana geldiğinde acil olarak yürütülecek en önemli faaliyetlerin başında planlı ve organize bir şekilde olmak üzere, haberleşme, ulaşım, arama kurtarma faaliyetleri ile sağlık hizmetlerinin yapılması gelmektedir. Polatlı’da da bu konuda öncü olarak profesyonelleri aratmayacak bir ekip kuruyoruz. Bu kapsamda Ankara İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde 25 kişilik ekibimizle 4 gün süren eğitimimizi tatbikatta yaparak tamamladık. Çalışmalarımız devam edecek” dedi. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.