ÖZTÜRK’TEN ERKEN SEÇİM VE ANKARA GÜNDEMİNE DAİR DEĞERLENDİRMELER

Bu haber 16 Şubat 2021 saat 8:00 'de eklendi.

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, Ankara İl Kadın Politikaları Başkanı Selen Kılıçarslan İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanlığında İYİ Parti Polatlı yönetimi ile bir araya geldi. İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk Ankara’da gerçekleştirilen parti faaliyetleri ve Ankara gündemi hakkında açıklamalarda bulundu. Çiftçiden toplumsal sorunlara bir çok konuda değerlendirmelerde bulunan Öztürk iktidar partisin hakkında eleştirel açıklamalar yaparak İYİ Parti’nin şu an sağın en büyük alternatif partisi olduğunu vurgulayarak, “Tüzüğümüz gereği hem illerde hem ilçelerde, partinin tüm yönetim kademelerinde çok ciddi anlamda kadın kotalarına yer veriyoruz. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında yaptığımız il kongresinden sonra tüm teşkilatlarımızda, hem gençlik hem de kadın politikalarında sayımızın artması, kadınlarımız ve gençlerimizin daha çok olması yönünde sözlerimiz vardı. Bu kapsamda Kadın ve Gençlik Politikalarımız 25 ilçede çok ciddi anlamda teşkilatlanmasını gözden geçirdi. Ayrıca hem genç sayımızın hem kadın sayımızın artması yönünde de tüm ilgili başkanlarımız gece gündüz çalışıyorlar. Bu hafta nasip olursa Çarşamba günü yapılacak grup toplantımızda bir ev hanımı kadınımıza Sayın Genel Başkanımız Millet Kürsüsünü teslim edecek. Kadınlarımızın neler yaşadığını, bir hanenin ne kadar zor şartlarda geçindiğini genel başkanımız da orada ifade edecek. “dedi.

ÜRETİCİMİZ, ÇİFTÇİMİZ ÇOK DERTLİ

Öztürk, “Türkiye’nin 81 ilinde ve yüzlerce ilçesinde, başta Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener olmak üzere; Başkanlık Divanı üyelerimiz, Milletvekillerimiz, Genel İdare Kurulu Üyelerimiz, İl ve İlçe Başkanlarımız, tüm yöneticilerimiz, teşkilatımızın en aşağıdan yukarıya kadar tüm kademeleri ilmek ilmek Anadolu’yu geziyoruz. Ankara İl Başkanlığı olarak geçtiğimiz ay Gölbaşı ilçemizde bir pilot uygulama yaptık. Kırsalda vatandaşlarımızın, gençlerimizin yeniden toprakla buluşması ve hayvancılıkta son durumu nedir diyerek pilot uygulama yaptık. Gördük ki üreticimiz, çiftçimiz çok dertli. Polatlı da bu anlamda, hem tahıl hem soğan üretiminde çok ciddi katma değeri olan bir ilçemiz. Bu sebeple şu anda 45 kişilik 16 ayrı ekip oluşturduk. Bildiğiniz gibi Ankara’nın 9 ilçesi metropol, 16’sı ise dış ilçemiz. Başlangıçta dış ilçelerimiz olmak üzere 926 köyümüzün 640 köyünü planlamaya aldık. Ekiplerimiz 30 gün içerisinde 640 köyümüzün tamamında bugün de dahil köy çalışmasındalar. İlçe Başkanlarımızın başkanlığında il yöneticilerimiz ile birlikte üreticimizi dinlemeye gidiyoruz. “

ELEŞTİRİLMEYE DAHİ TAHAMMÜLÜ OLMAYAN BİR İKTİDARLA KARŞI KARŞIYAYIZ

Öztürk, “20’nci yılına girecek olan iktidarın bugüne kadar en büyük başarısı sadece ‘ben yaptım oldu’ demektir. Okumayan, sormayan, sorgulamayan, eleştirilmeye dahi tahammülü olmayan bir iktidarla karşı karşıyayız. Cumhuriyet tarihinden bugüne kadar böyle despot bir anlayış hiçbir zaman olmamıştır. Bu yüzden başta ilçelerimiz ve köylerimiz olmak üzere biz üreticimizi dinlemekle mükellefiz. Artan gübre fiyatları, tohum fiyatları, girdilerdeki yükseklikler, mazot fiyatları ve en önemlisi üretim malzemelerinin tamamına yakını neredeyse iki katı zamlanmış durumda. Bir yıl önce altmış liraya alınan yem bugün 120-130 lira. Bir yıl önce 25 liraya aldığımız yağ, bugünlerde 70 lira. Dolayısıyla artık üretici üretimden çekilmek üzere. Biz İYİ Parti olarak iktidarımızda tekrar üretimin canlanacağını, pes etmemeleri gerektiğini, iyilerin onların yanında olduğunu, sadece şifahen değil yaptığımız çalışmalarla, Genel Merkezimiz Ar-Ge birimlerinin hazırlamış olduğu raporlarla kendilerine ifade ediyoruz. Ama en önemlisi, ana amacımız bugüne kadar dinlenmeyen üreticimizle hemhal olmaktı. Şu anda onu da başarılı bir şekilde arkadaşlarımız yürütüyorlar. Gördüğümüz şu; Çiftçi bıkmış, çiftçi köyünü terk etmek üzere, maalesef yeni bir göç dalgası başlamak üzere, çünkü çiftçi çıkış yolu bulamıyor.”

BİZ KADINI SAYIYORUZ, HEP SÖZ KADINDA DİYORUZ

Ankara İl Kadın Politikaları Başkanı Selen Kılıçarslan Ankara’da yürütülen kadın politikaları hakkında değerlendirmelerde bulunarak Polatlı’da da özellikle kadın üye çalışmalarında aynı yoğunluğun beklentisi içinde olduklarını belirterek, “Ülkemizde kadınlar hem öncüdür. Bir evin kadını bir partiye oy veriyorsa, evin geneli onun arkasından gider. Biz böyle düşünüp hareket ederek ‘söz kadında’ diyoruz. İYİ Parti’nin Genel Başkanı bir kadın olduğu için biz partililer olarak sözün öncelikle kadında olduğuna inanıyoruz. Bu yoldan hareket ederek de her eve girmek istiyoruz. Şu anda Türkiye’de en iyi kadın oy potansiyeli, en çok kadın üyemiz Ankara’da. Hatta son verilere göre Gölbaşı’nda %60 kadın üye sayımız var. Bu bir Türkiye rekoru, Polatlı’nın da bu duruma gelmesini temenni ediyoruz. Polatlı’da çok fazla ev hanımı var. Ev hanımları bir araya geldiklerinde çok güzel işler başarabiliyorlar. Ben Polatlı’da da aynı şeyin başarılacağına inanıyorum. Özellikle kadın politikaları başkanımızdan rica ediyorum, sayımızı artıracağız, önümüzdeki dönemlerde sizi de birinci görmek istiyorum. Çünkü Polatlı’nın adını ön plana çıkarmak istiyoruz. Bunu kadınlarla başaracağımıza inanıyoruz. Bizim partimizde kadın politikaları başkanlığı çok önemli, diğer partilerde yok, onlarda kadın kolları var. Kadın Politikaları Başkanlığı sadece bizim partimizde var. Bunun kıymetini bilmeli ve herkese anlatmalıyız. Biz kadını sayıyoruz, hep söz kadında diyoruz. “ dedi.

POLATLI İLÇE TEŞKİLATINI KADINLARIMIZ HİÇ YALNIZ BIRAKMADI

İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan ziyaretten ötürü teşekkürlerini ileterek ilçe teşkilatı kadınlarının partiyi hiç yalnız bırakmadığını ve Kurtuluş Savaşı’ndaymışçasına çalışmalar gösterdiklerini ifade ederek, “Polatlı İlçe Teşkilatını kadınlarımız hiç yalnız bırakmadı. Kadın erkek ayrımı hiç yapmadık. Kurtuluş Savaşı’ndaymışız gibi kadınlarımız bize destek oldular. Her faaliyetimizde kadınlarımız vardı. Sultan hanımın şahsında bütün kadın yönetim kurulu üyelerimizi ve yanımızdaki kadınlarımızı kutluyorum. Faaliyetlerimiz yoğun şekilde devam ediyor. Merkez Mahalle Muhtarlarımızı ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızı gezdik. Bu hafta köylerimizi ziyaretlere devam ediyoruz. Polatlı olarak yoğun bir faaliyet içerisindeyiz. Üye sayımızı git gide arttırıyoruz. Kadın üye sayımızın da artmasını temenni ediyoruz.” dedi.

BİR KADININ TOPLUMDAKİ YERİNİ, DEĞERİNİ VE ÖNEMİNİ BİR KADIN ANLAR

İYİ Parti Polatlı Kadın Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Sultan Özdoğan Polatlı’da yürütülen faaliyetlerden ve kadınların sorunlarına çözüm olma noktasında çalışmalar yürüttüklerini belirterek, “Hep beraber kadınlarımızın toplumdaki değerini ve yerini arttıracak, sadece oy için değil kadınlarımızın sorunları ile ilgili çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Bizim Genel Başkanımız bir kadın. Bence bir kadının toplumdaki yerini, değerini ve önemini bir kadın anlar. Çünkü kadınlarımız Türkiye’de gerçekten çok problemi var. İnanıyorum ki kadını bir kadından daha iyi kimse anlayamaz. İnşallah bundan sonra birlik beraberlik içerisinde bir aile olarak kadınların sorunlarına yöneliriz. “dedi.

POLATLI BENİM GÖZ BEBEĞİM POLATLI’MIZA ÖZEL BİR PROGRAM DÜŞÜNÜYORUM

Öztürk, “İlçeleri programlıyoruz. Genel Başkanımız Ankara’ya çok önem verdiği ve Ankara’nın çalışmalarını başarılı bulduğu için programı il başkanlığı olarak bize bıraktı. Bu hafta Ulus ve Altındağ ilçesinde özellikle Samanpazarı bölgesinde tekstil firmalarını ziyaret etmeyi planlıyoruz. Hava şartlarından dolayı şu an dış ilçelere çok gitmeyi düşünmüyoruz. Polatlı benim göz bebeğim. Kendi doğduğum doyduğum ilçe. Polatlı’mıza havalar biraz daha ısındığında özel bir program düşünüyorum. Polatlı’ya bir çıkarma yapacağız.” dedi.

İYİ PARTİ ŞU AN SAĞIN EN BÜYÜK ALTERNATİF PARTİSİ

Basın toplantısının ardından Polatlı Postası Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Berkant Ergin’in erken seçim ve Ankara siyasetine ilişkin sorularını da yanıtlayan yetkin Öztürk iyi parti olarak yarın seçim olsa hazır olan tek parti olduklarını söyledi. Öztürk, “Biz bu konudan rahatsız değiliz. Mümkün olduğu kadar bu arkadaşlarımızı destekliyoruz. Çünkü bir çok siyasi özellikle cumhur ittifakının bu 50+1’den sonrasında siyasi partilerin çoğalması arttı. Bundan sonra %1’lik oylar bile çok önemli hale gelecek. Yeni kurulacak olan partilere biz sıcak bakıyoruz. Onlarla temasımız oldukça ılımlı ve olumlu. Zaman zaman toplantılar yapılıyor. Ankara’da siyaset çok hızlı ve sıcak. Bizim bu manada erken seçim beklentimiz var. Çalışmalarımızın tamamını da bu yönde belirleyip çok sıkı çalışma içerisindeyiz. İYİ Parti çok ciddi bir yol aldı. İYİ Parti şu an sağın en büyük alternatif partisi. Bu bizim için gurur verici. Cumhuriyet tarihinde ihtilal dönemlerini saymazsak AK Parti hariç ikinci bir parti olarak kurulduktan kısa bir süre sonra Allah izin verirse iktidara geleceğiz. Şu an yapılan anketlerde siyasi parti oranlarından daha yüksek bir oranda kararsızlar kitlesi var. İnanın bu kararsızların tamamına yakını Cumhur ittifakına oy vermiş seçmenlerden oluşuyor. Anketler pandemiden dolayı telefonla yapılan anketler. Aranan insanlar telefonundan bilgilerine de ulaşıldığını düşünerek maalesef çekinerek en kötü olarak kararsızım diyebiliyor. Eğer seçim 2023 yılında tarihinde ve gününde yapılırsa 8 milyon Z kuşağı oy kullanacak. Bu Z kuşağına yapılan bilimsel anketlerde %87’si asla AK Parti’ye oy vermem diyor. Bu çok büyük bir oran. Genel Başkanımızın Z kuşağıyla kurduğu çok güzel bir temas var. Kadın olmasından ve onlara bir abla şefkatiyle yaklaşmasından dolayı partimize çok ciddi bir yöneliş var. Parti içi çalışmamızda da partimize oy vermiş seçmenin %85’i yeniden İYİ Partiye oy veririm diyor. Bu oran hiçbir siyasi partide yok.

İYİ PARTİ HİÇ OLMADIĞI KADAR SEÇİME HAZIR OTURAN ARKADAŞLAR DÜŞÜNSÜN

Öztürk, “Kesinlikle var. Şu anda seçim işleri başkanlığımız geçtiğimiz hafta Ege Bölgesinden İzmir ve Manisa’yı ziyaret etti. Tüm illerde seçim işleri başkanları yenilendi, güncellendi. Bizde genel başkanlığımızdan gelen tavsiyeyle mahalle başkanlıklarını ve sandık başkanlarını yeniliyoruz. İYİ Parti hiç olmadığı kadar seçime hazır. Çünkü sahadan hiç kopmadık. Bizim için yarın sandık varmışçasına çalıştık. Oturan arkadaşlar düşünsün. İktidar partisi temsilcileri köylere, esnafa gittiklerinde ne diyecekler çok merak ediyorum. Sabırsızlıkla o günü bekliyorum. Partiler bir din değildir. Partiler insanların kendilerini özgürce ifade ettiği mekanizmalardır. İnsanlar tabi ki parti değiştirebilirler. Yeni partiler bunun için kuruluyor. Merkez sağın en büyük alternatifi olarak Türkiye’de birinci sağda birinci siyasi parti olarak çıkacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın. Yakın bir tarihte de biz seçim bekliyoruz.” dedi. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.