ÖZTÜRK’TEN 100. YIL KUTLAMASI

Bu haber 03 Eylül 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı Belediye Meclis Üyesi Serpil Öztürk Sakarya Zaferi ile ilgili MHP grubu adına söz alarak bir konuşma gerçekleştirdi. Öztürk konuşmasında Sakarya Zaferinin 100. Yılını kutlayarak, “Muzaffer Başkomutanımızı Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde azim ve kararlılıkla 22 gün 22 gece süren, büyük bağımsızlık savaşının sonucunda kazanılan; Sakarya Meydan Muharebesinin 100. Yılını kutlamanın ve bu kutsal topraklarda yaşamanın gururunu yaşıyorum. Viyana’da başlayan,238 yıllık geri çekilmeyi durdurup, Türk milletinin, makûs talihinin değiştiği, topraklardır Polatlı. Anadolu’nun her yerinden, bağımsızlık mücadelesi için canını kanını veren şehitlerini, bağrına basan topraklardır Polatlı. Başkomutan Mustafa Kemal Paşanın “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı, vatandaşın kanı ile ıslanmadıkça terk olunamaz.” Sözünü söylediği ve iman gücü ile bağımsızlık mücadelesinin verildiği topraklardır Polatlı.” dedi.

SAKARYA MEYDAN MUHAREBESİ KURTULUŞ SAVAŞI’NIN DÖNÜM NOKTASI OLARAK KABUL EDİLİR

Öztürk, “Bu kutsal topraklarda gerçekleşen, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna zemin hazırlayan, Sakarya Meydan Muharebesi Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktası olarak kabul edilir. Sakarya Zaferi; Büyük Türk Milleti’nin ölüm kalım mücadelesi olmuş ve Kurtuluş Savaşı’nın kaderini tayin etmiştir. Atalarımızın kazanmış olduğu bu mücadele; Türk’ün yenilmez gücünü, azim ve kararlılığını, vatanın her parçasının vatandaşın kanıyla sulanmadıkça terk edilmeyeceğinin cihana ilan edildiği bir zaferdir.”

BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN UYANIŞI, DİRİLİŞİ VE DESTANIDIR

Öztürk, “Zafer kazanan Türk Ordusu ve Milli Mücadele Hükümeti’ne yurtta ve Dünya’da gösterilen saygı artmıştır. Kazanılan zaferin, ordumuza verdiği moral ve yapılan hazırlıklar sayesinde 26 Ağustos 1922’de başlayıp 30 Ağustos Zaferi ile sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile dünyanın gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri tarihe geçmiş ve Anadolu düşman işgalinden kurtarılmıştır. Bu vesile ile 30 ağustos Zafer Bayramımızın 99. yılını kutluyorum. Bizim için 1071 Malazgirt ne ise, 1453 İstanbul’un fethi ne ise, 1915 Çanakkale ne ise 1921 Sakarya aynı ruh, aynı bilinç ve aynı duygudur. Büyük Türk milletinin uyanışı, dirilişi ve destanıdır. Bu ruhu ve emaneti korumak, gelecek nesillere aktarmak ve anlatmak en büyük görevimizdir.”

SAKARYA MEYDAN MUHAREBESİNİN 100. YILDÖNÜMÜNÜ GURURLA KUTLUYORUM

Öztürk, “Her yıl 13 Eylül Sakarya Meydan Muharebesi zaferinin kutlamalarını gerçekleştirdiğimiz Polatlı’da 100. Yıl olması nedeniyle bu yıl daha kapsamlı etkinlikler yapılmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları canı ve kanı ile bize vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyor; Sakarya Meydan Muharebesinin 100. Yıldönümünü gurur ve onurla kutluyorum.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.