ÖZTÜRK: VATANDAŞIMIZ MİLLİ GÖRÜŞÜ ARIYOR

Bu haber 21 Eylül 2022 saat 8:00 'de eklendi.

Yeniden Refah Partisi olarak Türkiye genelinde en çok halkla buluşan parti olduklarını ifade eden Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk, “Türkiye’nin dört bir yanında insanımızla, esnafımızla muhatap oluyoruz. Ne görüyoruz? İki kısa cümleyle özetleyeceğimiz bir manzara: Birincisi ‘Türkiye yanıyor’. İkincisi de ‘Milli Görüş’ü arıyor’ cümlesi.” dedi.

EN ÇOK HALKLA BULUŞAN PARTİYİZ

Yeniden Refah Partisi olarak Türkiye genelinde en çok halkla buluşan parti olduklarını ifade eden Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk şunları söyledi, “Ne Cumhur İttifakı ne de Millet İttifakı halkın içine çıkamıyor, her iki ittifaka da halktan tepki var   liderimiz Anadolu’yu geziyor. Türkiye’nin dört bir yanında insanımızla, esnafımızla muhatap oluyoruz. Ne görüyoruz? İki kısa cümleyle özetleyeceğimiz bir manzara: Birincisi ‘Türkiye yanıyor’. İkincisi de ‘Milli Görüş’ü arıyor’ cümlesi. Neden? Çünkü yanmasının en önemli sebebi ekonomik kriz. Esnafa gidiyoruz, karanlıkta oturuyor. ‘Elektriği açamıyorum çünkü faturaları ödeyemiyorum’ diyor. Sıcakta kliması var, klimasını açamıyor, klima kapalı. Sıcakta karanlıkta terleyerek oturuyor. Aynı çiftçinin köylünün olduğu gibi esnaf da dertli. Ekonomik sıkıntılardan dolayı Türkiye yanıyor. 1 Eylül’den itibaren geçerli olmak üzere elektrik ve doğal gaza yeni zamlar. Doğal gaz konutta yüzde 20 zamlandı. Sanayide yüzde 50,8 zamlandı, elektrik üretim amaçlı doğal gaz yüzde 49,5 zamlandı. ‘Karadeniz’de doğal gaz bulduk’ dedikten bugüne kadar tam 18 kez doğal gaza zam yapılmış. Şu 8 ayda yani 2022 yılı içinde doğal gaz konutlarda yüzde 174 arttı. Bu da 100 liralık faturanın 274 lira olması demek. Küçük ve orta boy işletmelerde 8 ayın içinde doğal gaz yüzde 277 arttı. Büyük ölçekli sanayide doğal gaz 8 ayda yüzde 379 arttı. Peki elektrik? Yine bu yıl içerisinde, sadece şu 8 ayın içerisinde konutlarda kullanılan elektrik yüzde 109’la yüzde 212 arasında arttı.”

NEDEN GEREKLİ MÜDAHALEYİ YAPMIYORSUN?

Yunanistan ile ilgili gerginliği değerlendiren Öztürk ,“Yunanistan’la yaşanan gerginlikten dolayı çıktılar ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ dediler. Kendilerine Yeniden Refah Partisi olarak diyoruz ki; ’20 seneden beri bu gece bir türlü gelmiyor. Adamlar Ege’deki kaç tane adada, kaç tane kayalıkta bize ait olan toprak parçasında çıktılar, Yunan bayrağını diktiler. İnternette, yabancı basında, Yunan basınında fotoğrafları var, videoları var. Bayraklarını diktiler, kendi askerlerini çıkardılar. Pek çok vatansever, emekli general, emekli asker, basın toplantıları yapıyor. Sosyal medyada bunları yazıyor, bildiriyor. Yıllardan beri vatan toprağımız orada Yunan işgali altında ama hala daha ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ diyorlar. Biz Yeniden Refah Partisi olarak iktidar olduğumuz zaman aynen Kıbrıs Barış Harekatı’nın emrini Erbakan Hocamızın verdiği gibi gelir gelmez bu adalarda, bu kayalarda bir tane Yunan bayrağı bırakmayacağız Allah’ın izniyle. Biz ne dedik Erbakan Hocamız için? ‘Konuştuğunu yapan Erbakan’ dedik. Milli Görüşçü sadece konuşmaz. O, konuştuğunu aynı zamanda yapar. Ondan sonra ‘Vatan, millet’ diyorsun, ‘Beka’ diyorsun. ‘Ezan susmaz, bayrak inmez’ diyorsun. Ege’de göz göre göre adam bizim toprağımızı işgal etmiş, asker çıkarmış, bayrak dikmiş. Onlara neden gerekli müdahaleyi yapmıyorsun?” diye konuştu.

YÜZDE 150 MAAŞ ZAMMI YAPACAĞIZ

İlk işlerinin işçi, memur ve emekliye zam olacağını söyleyen Muzaffer Öztürk, “300 bine yakın resmi üyesiyle 81 il 900’den fazla ilçede teşkilatlanması ile bütün illerimizde gençlik hanım teşkilatlarıyla illerimizin çok önemli bir kısmında çok sayıda köy ve mahalle teşkilatlarımızla muazzam bir teşkilat muazzam bir yapı haline geldik. Bütün bu çalışmalarımızı üye kayıtlarımızla taçlandırdık. Bugün geldiğimiz noktada mecliste grubu bulunan siyasi partilerin üye sayısına yakın bir üyeye ulaştık. İnşallah bu 300 bini seçimden önce 500 bine çıkartacağız ve mecliste grubu bulunan siyasi partilerin üyelerinde daha fazla üyesi olan bir parti haline geleceğiz. Biz milli görüşçüler olarak masa başındakiler ve kasa başındakiler görüşünü bozup milli görüşü iktidara taşıyacağız. Zamsız, borçsuz, vergisiz 150 milyar dolar bulunacağız. Aynen 54’üncü hükümette 6 ayda 35 milyar dolar kaynak bulduğumuz gibi. Denk bütçe ve havuz sistemiyle bu ödenen milyarlarca doları faize gitmekten kurtulacağız. Denk bütçe yapmak zorunlu olacak. Hiçbir kamu kurumu gelirinden daha fazla harcama yapamayacak. Kamudaki israf önlenecek. Muazzam bir tasarruf olacak. Bu kaynağı 85 milyona aktaracağız. İlk işimiz işçi, memur, emekliye yüzde 150 maaş zammı yapacağız. Çiftçiye ucuz mazot, ucuz elektrik, mahsullere alım garantisi verilecek. 81 ilimize 681 refah projemizle 10 milyon işsize istihdam imkanı oluşturulacak. Küçük esnafın, çiftçinin bankalara olan borçlarının faizinin bir defaya mahsus olmak üzere devlet tarafından ödenmesi sağlanacak. Gençlerimize kaliteli eğitim vaat ediyoruz. Kamuda işe alımlarda mülakatı ortadan kaldıracağız. Dayısı olan değil, hakkı olan hizmet makamına oturacak. Bizim inancımızın temelinde adalet yatar. Paylaşımda, yönetimde, yargıda adaleti tesis edeceğiz. Manevi kalkınma da lazım. Önce ahlak ve maneviyat diyoruz. Türkiye genelinde boşanmalar artıyor. Neredeyse 3 evlilikten biri boşanmayla sonuçlanıyor. Uyuşturucu kullanımı artıyor. LGBT sapkınlığının gece gündüz reklamını yapıyorlar. Gençler arasında deizm ve ateizm gibi felaketler yaygınlaşıyor. Eğitimin ıslah edilmesi gerekir. Nefis terbiyesini esas alacak bir eğitim getirilecek. Medyanın ıslah edilmesi lazım. Batıdan ithal yasaları değiştireceğiz. Ekonomik krizin ıslah edilmesi sağlanacak. Bu ahlaki erozyonda da rol oynuyor. Acil eylem planlarını devreye sokacağız.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.