ÖZTÜRK: MANSUR BAŞKANIMIZIN HELAL HARAM ÇİZGİSİ ÇOK NET

Bu haber 24 Ekim 2020 saat 8:00 'de eklendi.

İYİ Parti Ankara il Başkanı Yetkin Öztürk, Ankara büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Ankara’ya hak ettiği hizmeti vermek dışında bir düşüncesinin olmadığını söyleyerek “Mansur beyle gerçekten uyum içerisinde çalışıyoruz çok başarılı bir siyasetçi Ankara da çok şovu sevmeyen, ayakları yerer basan projeler üreten ve Ankaralıya dokunan ve Ankara’da yaşayan hemşerilerine dokunan projeler yapıyor. Bunu özellikle pandemi sürecinde hepimiz yaşayıp gördük bu konuda çok büyük hassasiyeti var”diye konuştu. İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk geçtiğimiz günlerde konuk olduğu bir programda bir çok açıklamalarda bulunarak vatandaşın sıkıntılarından, pandemi döneminden ve partinin çalışmalarından bahsetti. Öztürk Ankara Belediyesi ile uyum içerisinde çalıştıklarını belirterek Büyükşehir Belediyesi ile olan uyum ve iletişimlerinden bahsetti. Öztürk, “ Biz partimizi kurduğumuzda iki yıl bununla mücadele ettik. Üzerimize yapıştırılmaya çalışılan birçok yaftayı üzerimize yapıştırmaya çalıştılar. Bunların hiç birisinin olmadığını da çok iyi biliyorlar çünkü devletin resmi kurumları vardır. Yani bu teşkilatlar kurulurken kurucu il başkanları kurucu ilçe başkanları partinin kurucular kurulu üyeleri mutlaka devletin yetkili organları tarafından birincisi bizler partiyi kurarken kesinlikle tüm üyelerimizden parti kurucularımızdan sabıka kayıtlarını istiyoruz. İkametgahlarını istiyoruz ve bunları devlete teslim ediyoruz. Siz düşünün ki bir olağanüstü dönemden geçerken ülkede yeni bir parti kurulurken ve iktidara karşı kıyama durmuş, siyasi harekette bir kişi dahi incelenmeden o partide siyaset yapacak mümkün mü böyle bir şey. Açık ve net söylüyorum; partimizin kuruluşundan itibaren bir kişi dahi bu malum terör örgütü ile iltisakı irtibatı olsaydı boy boy afişlerimiz çıkardı. O yüzden ben bu süreci doğru bulmuyorum. İstanbul il başkanımız Buğra Kavuncu onurlu şerefli namuslu bir il başkanımızdır partimizin kuruluşundan beri gece gündüz hep birlikte ben en yakın çalışma arkadaşlarından biri olarak söylüyorum; başkentin il başkanı olarak gece gündüz çalışıp İstanbul ve Ankara’nın kaderini değiştiren iki ortak il başkanıyız. Biz Türkiye’nin en büyük iki ilinin dolayısı ile kavuncu üç çocuk babası bir aile babasıdır” dedi.

DİLEKÇEMİZİ 81 İL BAŞKANIMIZIN İMZASI İLE TESLİM EDECEĞİZ

Öztürk, “ Biz siyaseti namuslu yapan insanlarız. Kimseye çamur atmadan neyse dobra dobra konuşan insanlarız altımızda karnımızda heybemizde hç bir şey olmamıştır bu zamana kadar birilerinindi olmasına müsaade etmeyiz. Bu parti içi bir meseledir varsa sayın milletvekilinin bir sıkıntısı İstanbul milletvekilidir gelirsin, teşkilatta genel merkezde bunu konuşur sorunları dile getirirsin bunu geleceği yer basın önü değildir. Şunu net bir şekilde söyleyeyim; hiçbir şey partimizin güçlendirilmiş parlamenter sistemine adım adım yaklaşmasına ve hiçbir şey biz bu konuda and içtiğimiz için söylüyorum, Genel Başkanımız Meral Akşener’i Cumhurbaşkanlığı yolunda asla bizi durduramayacak engelleyemeyecek o yüzden sayın il başkanımız Buğra Kavuncunun tam arkasındayız. 81 il başkanı olarak sayın genel merkezimize en kısa sürede dilekçemizi 81 il başkanımızın imzası ile teslim edeceğiz. Sayın genel başkanımıza sayın genel başkanımız ve disiplin kuruluda gereğini yapar” dedi.

PARTİMİZ GİDEREK GÜÇLENİYOR

Öztürk, “ Manidar olan Sayın Bülent Tuğran’ın, o gün twit atması yani düşünün kibir siyasi parti derler ya şuu vukundan beter 200’li yıllarda rahmetli Erbakan’dan ayrılarak kurulan, AK Parti’sinden bahsediyoruz bizi bir siyasi partiden ayrılarak kurdu diye itham eden Sayın Turan grup kuramazlar. diye itham grup başkan vekili geriye dönerek partisinin kuruluşuna baksın birçok şeyi görecektir orada o gün o twit’i atmasını çok manidar buluyoruz. Dolayısıyla iktidar partisi bu konuda her ne kadar ellerini avuçlarını kaşısa da avuçlarını ovuştursa da bundan hiçbir fayda çıkmayacaktır. onlara partimiz güçleniyor, anketlerdeki şu anki oranı dün itibari ile 14,7 bu iyi partinin yükselişi bu tırmanışa doğru gittiğini gösteriyor. Allah nasip ederse 15-16ları gördükten sonra bu necip millet şunu görecektir, İyi parti iktidarın tek alternatifidir” dedi.

BU MİLLETİN DERDİ İLE UĞRAŞSINLAR

Öztürk, “ Emekliler şuanda perişan sabah buraya gelmeden önce bir televizyon programın da sokaktaki bir röportajı izledim inanın tüylerim diken diken oldu. Emekli bir anne 2 bin lira maaş aldığını söylüyor. iki tane kızı var. biri üniversiteye gidiyor ve kızlarımın yüzüne bakamıyorum diyor yani bu gün bu hükümet anne kızının yüzüne bakamayacak hale getirdiyse bırakın iyi parti ile uğraşmayı önce bu milletin derdi ile uğraşsınlar. Öyle mutlu azınlıklar yaratarak 5 müteahhidi boğulurcasına destekleyerek, onlara bu para oluklarını nereye kadar akıtacaklar onu da bilmiyoruz. Gelip bu annenin feryadını dinlesinler bir anne kızımın yüzüne bakamıyorum, ağlıyorum, odama geçip diyorsa bunun vebali de günahı da iktidar partisinin yetkililerindedir. O yüzden buradan onlara sesleniyorum; iyi parti o annenin feryadını duymaktadır o annelerin dertleri ile hemhal olmaktadır” dedi.

LÜTFEN SARAYLARINDAN İNİP VATANDAŞLA BULUŞSUNLAR

Öztürk, “ Lütfen saraylarından inip vatandaşla buluşsunlar o sırça köşklerde belediye saraylarında başka yerlerde kiralanan devasa hükümetin bakanlıkların ek binası altında yıllık 30 milyon 40 milyon 50 milyon liralar ödenerek şuan Ankara’nın her yeri bakanlıkların ek binaları ile doldu ne oldu da bu kadar ek binaya ihtiyaç oldu anlamış değiliz. Kimler kimi zengin ediyor. Yani olağan üstü binlerce personel sayısı mı arttı ülkede? Olağan üstü bir durum mu yaşanıyor. Bakanlıkların yerlerimi dar geldi? nedir bu ek bina savurganlığı başladı. O yüzden oralara harcanacak parayı çocukların yüzüne bakamayan işçinin emeklinin faydasına aktarsınlar. Bunlardan kendileri iyi partide şu oluyor üç gündür bütün yandaş medya iyi partiyle yatıp iyi parti ile kalkıyor. Biz bundan rahatsız değiliz. Bizi bir kalıba sokmaya çalışıyorlar, asla buradan kendilerine hiçbir şey çıkmayacaktır. Bunu net bir şekilde ifade edeyim” dedi.

SAYIN ÖZDAĞ ÜTOPİK DÜŞÜNCELERİ SEVER

Öztürk, “ Sayın Özdağ ütopik düşünceleri sever maalesef burada da kendi kafasınca kurgularla hareket ediyor. Burada genel başkanımız bu ülkenin en sıkıntılı dönemlerinde Türkiye cumhuriyeti devletinin içişleri bakanlığını yapmıştır. Dolayısıyla bu hususun nasıl olabileceğini bu görüşmelerin nasıl olabileceğini çok iyi bilen birisidir ve bu süreçte İstanbul kongresi Temmuz ayında bu süreçte Sayın Özdağın genel başkanımıza bu ithamları karşısında, genel başkanımız kendi hem Sayın Hakan Fidan’la hem milli savunan bakanı ile bu telefon görüşmelerini yapıp bunun cevabını almıştır yani Sayın buğra kavuncu ile ilgili malum örgütle en ufak yakın irtibatı kesinlikle olmadığı da ifade edilmiştir. Yani bu telefon görüşmesi resmi bir görüşmedir bundan sonraki süreçte Sayın Kavuncu Özdağ ile ilgili suç duyurusunda da bulundu mahkemeye de verdi bekleyeceğiz ” dedi.

MANSUR BEYDE HELAL HARAM ÇİZGİSİ ÇOK ÖNEMLİ

Öztürk, “Mansur beyle gerçekten uyum içerisinde çalışıyoruz çok başarılı bir siyasetçi Ankara da çok şovu sevmeyen, ayakları yerer basan projeler üreten ve Ankaralıya dokunan ve Ankara’da yaşayan hemşerilerine dokunan projeler yapıyor. Bunu özellikle pandemi sürecinde hepimiz yaşayıp gördük bu konuda çok büyük hassasiyeti var. Şahsen benim için en önemli özelliği yola çıktığımız ilk gün Etimesgut’ta ilk mitingimizde şunu söylemiştim Mansur başkanın belediye reisliğinde hiçbir çocuk yatağına aç girmeyecek, hiç kimse helalimize haram katamayacak, diye bu benim için ve herkesi için çok önemli ve benim hassasiyetlerimden biridir. Mansur beyde çok özel helal haram çizgisi çok önemli bunu kendisi de ifade etti. Ben bu yaşıma kadar haram yemedim, yedirmeye de yemeye de niyetim yok diye aslında altı çizilecek önemli noktalardan birisi.” dedi.

HİÇ EKİLMEMİŞ BELEDİYENİN ARAZİSİ KIRSAL KALKINMA MARİFETİ İLE ONLARI İŞLER HALE GETİRDİ

Öztürk, “Büyük çılgın projelerinin olmadığını 120 gün yaklaşık birlikte gezdik tüm ilçeleri 3 kere 5 kere gittiğimiz ilçelerimiz oldu o dönemde çılgın projesinin olmadığını ifade etmişti, tüm samimiyetimle söylüyorum otobüsün üzerinde verdiği sözleri yavaş yavaş yerine getiriyor. Ankara’dan Ankaralıdan ürettireceğim ve onlardan alacağım dedi şuanda belediyenin mutfağından, kazanında kaynayan nohutu, fasulyesi, biberi, patlıcanı, aklınıza ne geliyorsa bütün tamamını Ankara’nın ilçelerinden alıyor. Hiç ekilmemiş belediyenin arazisi kırsal kalkınma marifeti ile kırsal kalkınma daire başkanlığı marifeti ile onları işler hale getirdi ve yardıma muhtaç ailelere bedelsiz onların evlerine kadar onların ihtiyaçlarını karşılıyor.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.