ÖZTÜRK: KÜÇÜK ÇİFTÇİ BİLE ŞUAN PERİŞAN DURUMDADIR

Bu haber 23 Ekim 2020 saat 8:01 'de eklendi.

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, Ankara Masası programına konuk olarak, hem canlı yayındaki soruları yanıtladı, hem vatandaşın birebir sorularını hem de ülke ve Ankara siyasetine ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı. Vatandaşın alım gücünün giderek düştüğüne dikkat çeken Öztürk, vatandaşın artık mutafagındaki ateşi söndürme derdinde olduğunu, ülke meselelerinin en önemlisinin vatandaşın içinde bulunduğu ekonomik dar boğaz olduğunun altını çizdi. Öztürk, “Dün yine halkın içindeydik genel başkanımızda bizi de samimiyetimle söylüyorum hiçbir ilçemiz de hiçbir buluşmada vatandaş partinizde İstanbul il başkanı ile İstanbul millet vekili arasında söyle bir şöyle olmuş bu konuda siz ne düşünüyorsunuz kimse böyle bir şey sormuyor çünkü vatandaşın öncelikleri var mutfaklarda yangın var işsizlik var açlık sınırı 2 bin 450 TL şuanda milyonlarca insan açlık sınırının altında yaşıyor ve evine şuanda en elzem ekmek kadar hava kadar su kadar ihtiyacı olan pandemi döneminde çocuklara tablet gerekiyor bilgisayar gerekiyor uzaktan eğitim başladı ve bu aileler tüm samimiyetimle söylüyorum görüştüğümüz için halkın gündemi kendisine el uzatılmasını istiyor dün sayın başkanımız ifade ediyor insanlar sütlerini yollara dökmeye başlamışlar bu kadar olmaz üretimden tamamen soyutlanan bir iktidar ile karşı karşıyayız üretimin hiçbir safhasında yok işte dün görüyorsunuz mısırda buğdayda tahılda 1 Ocak’a kadar vergiler sıfırlandı böyle bir şey olabilir üreticiye böyle bir zulüm olabilir mi? Bu dönemde düşünün patates tarlada çürüyor soğan bir zaman terörist ilan edilen soğan ve soğan üreticileri soğan derelere dağlara dökülüyor kimse yüzüne bakmıyor” dedi.

 KÜÇÜK ÇİFTÇİ BİLE ŞUAN PERİŞAN DURUMDADIR

Öztürk, “ Dışarıya tamamen pazarımızı kapattılar siz bu şekildeyken bir de gümrük vergilerini sıfırlarsanız şuanda mısırın hasadı başladı buğdayın hasadı bitti ekimi başladı elinde üç beş ton buğdayı olan çiftçi küçük çiftçi bile şuan perişan durumda tam ekiliş dönemi şuanda ekim ayındayız siz bunları yaparsanız üretici köyünden kaçmaz mı siz diyorsunuz ki üretime yönelin yerli olalım milli olalım böyle mi yerli milli olacağız biz yani dışarıdan nohudu fasulyeyi dışardan alacağız. Yerli milli diyeceğiz böyle bir şey yok lütfen herkes kendine çeki düzen vermesi lazım tarım bakanı biz çok iyiyiz diyoruz maliye bakanı çok iyiyiz diyor eylül ağustostan iyi olacak. Ekim şahane olacak böyle bir şey yok dolar şuanda 8 TL bandında Euro 9 buçuk koşuyor her şey ateş pahası insanlar çocuklarına kalem defter ayakkabı almaktan imtina ediyor her hafta doğalgaz rezervi buluyoruz ama doğalgaza zam geliyor yani bırakalım bu ümit vermeyi tamam buluyorsak evet çok güzel ama artık bunu bir an evvel bunu işleyelim buna başlayalım” dedi.

VATANDAŞ MUTFAĞINDAKİ ATEŞİ DÜŞÜNÜYOR

Öztürk, “Önümüz kış Ankara’nın kışı serttir. 6 ay bu insanlar doğalgaz yakacak rezerv umurlarında değil iyi partideki sürtüşme umurlarında değil. Vatandaş mutfağındaki ateşi düşünüyor. Siz vatandaşa dokunmamışsınız bırakmışsınız öbür tarafta. Yiğit muhtaç oldu kuru soğana deriz ya bir somun ekmeğe muhtaç oldu. Yöneticiler önce şundan utanmalı biz bu toplumu nasıl bir somun ekmeğe muhtaç ettik. Bunun cevabını vermeli. Askıya poşetlerle ekmek asıyorsanız bu marifet değildir. Marifetmiş gibi çıkıp bunu günlerce konuşmanın anlamı yoktur. Siz bu toplumu bir somun ekmeğe muhtaç ettiniz. Bizim milletimiz askıda ekmeği zaten yapıyordu. Bunu çıkıp marifetmiş gibi anlatmanın anlamı yoktur. Vatandaş sıkıntıda” dedi.

İL YÖNETİCİLERİMİZLE OLDUKÇA SAĞLAM ADIMLARLA GİDİYORUZ

Öztürk, “Üretimden uzaklaştık Ankara’da 10’a yakın organize sanayi bölgemiz var birçoğunu geziyoruz üretim yarı yarıya düşmüş Ankara’da geçen yılın aynı dönemine göre sanayi elektriği tüketimi yüzde 55 düşmüş bu ne manaya gelir. Kış değil elektrikte bir ısınma söz konusu değil aynı dönemden bahsediyoruz üretim durmuş yüzde 55 çok büyük bir oran. Kongremizde şu sözü vermiştim sayın genel başkanımıza önümüzdeki yıl haziran ayında mevcut üyemizi 80 bin üyeye çıkaracağımın sözünü vermiştim şuanda ona adım adım gidiyoruz. Ankara bu konuda başarılı teşkilatları ile ilçelerimizle ilçe başkanlarımızla il yöneticilerimizle oldukça sağlam adımlarla gidiyoruz. şuan Ankara’da 42 bin resmi üyesi var ve bizim yeni bir siyasi parti olduğumuz için Pazar günü üçüncü yıla gideceğiz dolayısıyla üyelerimizin tamamı aktif üyedir diğer partilerde 50. Yılını doldurmuş bir siyasi partinin 420 bin üyesi var 100. Yılına yaklaşmış bir partinin 1 milyon 200 bin üyesi var iyi partinin şuan 310 bin üyesi var ve 310 bin üyenin hepsi aktif üye var ” dedi.

TÜRKİYE’DE İL BAŞKANLIĞIMIZ KOŞAR ADIMLARLA GİDİYOR

Öztürk, “Türkiye’de il başkanlığımız koşar adımlarla gidiyor. Türkiye birincisi Keçiören ikincisi gölbaşı üçüncüsü Sincan dördüncü Çankaya bu şekilde ilçelerimizi yarıştırıyoruz çok tatlı bir yarış var Salı günü de ilçe başkanlarımızlar 4 saat süren bir toplantı yaptık çok keyifli geçti bundan sonraki sürece ilgili yol haritamızı belirledik. Sahada yakında özel projelerimize başlayacağız. Haziran ayına kadar da sözümüz olan 80 bini tamamlamaktır. Bu konuda Ankaralı bize kucak açıyor onu söyleyeyim partimize karşı çok ciddi bir teveccüh ve ben Ankaralıyım Ankara’nın Polatlı ilçesinde doğdum büyüdüm Polatlı’nın da kurucu ilçe başkanıyım partinin kurulmasından itibaren dolayısıyla bu dönem hemşehrilerine sahip çıkıyor” dedi.

BİZ KUCAĞIMIZI AÇIYORUZ BAĞRIMIZA BASIYORUZ

Öztürk, “ Pandemi sürecinde onlarla ne kadar yakın temasta olduğumuzu ispatlamış olduk. Aynısı iştir kişinin işe bakılmaz. Bu süreçte sadece 30-40 gün değil bir ay ondada bazı dönemlerde de girdik çıktık onun dışında toplasanız 20 gün içeride kaldım. Gençlik kolları arkadaşlarımızla 65 yaş üstü ailelerimize ulaştık onları taleplerini yerine getirdik 400’e yakın ailenin kira yakıt elektrik doğalgaz gibi faturalarını ödedik 6 bine yakın aileleri kendi imkanlarıyla gıda yardımında bulunduk şimdide gücümüzün yettiğince ilçelerimizde tablet kampanyası başlattık durumu olmayan ailelere gücümüz nispetinde gerçekten ihtiyacı olan ailelere ulaştırmaya çalışıyoruz, bundan da keyif alıyoruz. Keşke bunların hiç biri olmasa. O vatandaşımızın o gıda kolisine tablete hiç ihtiyacı olmasa bizde bunları hiç yaşamasak ama Türkiye’nin geçekleri var. İktidarın millete sırtını döndüğü sırtını biz kucağımızı açıyoruz bağrımıza basıyoruz. İnşallah vakti gelince de millette bize bağrına açacaktı” dedi.

 PARTİMİZİN SON BÜYÜK KURULTAYI 20 EYLÜLDE ANKARA’DA YAPILDI

Öztürk, “ İYİ Parti bu hafta sonu Pazar günü İzmir Gündoğdu meydanında 3. Yaşını kutlayacak trük siyasi tarihinde belki örneği yoktur ki bu kadar kısa sürede Türkiye genelinde 957 ilçede teşkilatlanan 81 ilde 2 ay gibi kısa bir sürede teşkilatlanan ve Türkiye’nin umudu haline gelen bir siyasi partiyiz biz. Ana lokomotif ana güç ve Türkiye’yi bu gün karış karış her hafta en az iki üç vilayeti gezen liderimiz sayın meral Akşener’in sayesinde bizler onun vilayetlerdeki kale komutanları olarak da gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Partimizin son büyük kurultayı 20 Eylülde Ankara’da yapıldı. Kurultayımız Türkiye’ye örnek olacak. Pandemi sürecinde açık alanda geçen toy havasında bir kurultay gerçekleştirdik” dedi.

BU ZİNCİRİN HALKALARI OLARAK BUGÜNE KADAR GELDİK

Öztürk, “ Tabii iyi parti kuruluşundan itibaren demokrasiye önem veren bu manada teşkilatların yapısını seçerken ilk gün ilk merdivenin başı olan, mahalle temsilciliklerinden başlayarak mahalle delegelerinden seçerek, ilçe delegelerini il delegelerini üst kurulun delegelerini, bu zincirin halkaları olarak bugüne kadar geldik. Bunu biz çok önemsiyoruz. Dolayısıyla kurultayda da Sayın Genel Başkanımız ikinci olağan kurultayımızda yüz kişilik bir çarşaf liste ortaya koydu. Anahtar liste burada delegeler akabinde de yaklaşık 280’e yakında delegemiz müracaat ederek, bu anahtar listeye dahil oldular arkasına devam ettiler. Bin 300 delegemize de buyurun buradan sayın genel başkanın çalışma arkadaşlarını seçin dendi” ifadelerinde bulundu.

GENEL BAŞKANIMIZIN YOL ARKADAŞLARINI BELİRLEDİ

Öztürk, “ Liste tartışmasını şöyle yorumluyorum; “ Teşkilatlar gerçekten çok bilinçli iller, ilçeler kendisine kim el uzatıyorsa kim kiminle çalışmak istiyorsa, çalışma süresince hangi milletvekili il başkanına ilçe başkanını çalışmalarında partiye katma değer üretiyorsa, haliyle de delege ona doğru bir yöneliş sergiler. Siz normal vs. günde kendi ilinizdeki teşkilatlarınıza partililerinize sırtınızı dönerseniz, kapınızı kapatırsanız teraziye çıktığınız gün kilonuz ortaya çıkar. dolayısıyla delege burada hür iradesini kullandı ben elimde kağıt kalem girdiğimde 10 dakikada tüm delegasyon orada hür iradesi ile 50 asil 25 yedek genel idare kurulu üyesini işaretleyerek genel başkanımızın yol arkadaşlarını belirledi ” dedi.

KENDİNİZE BİR AYNA TUTUYORSUNUZ

Öztürk, “ Hiç bir delegeye hiçbir il başkanımı, ilçe başkanımız bahsi geçen listede bu verilmeyecek bu çizilecek asla böyle bir şey söz konusu olmadı ama arkadaşlarımız kendi aralarında tabi ki kendi kanaatlerini belli ettiler. Birbirleri ile sohbet ettiler bu demokrasinin bir gereğidir yani parti içerisinde bir yarıştır. bu toy havasında geçen bir yarıştır herkesin delege iradesine saygı göstermesi lazım. Bir dönem öncesinde genel idare üyesine çoklu bir oyla seçilip, bir dönem sonra siz 10 ay içerisinde çalışmalarınıza ciddi manada bir katma değer üretmediyseniz, partililerinizle buluşamadıysanız, partililerinizde size zamanı gelinde size yansımasını yani kendinize bir ayna tutuyorsunuz çarşaf listede kurultayda tüm samimiyetimle söylüyorum adaylar kendilerini görüyorlar orada bunun altında birilerini aramanın birilerini suçlamanın birilerinin liste dağıttı kavgasına girmenin hiçbir manası yoktur. Buradaki tüm sorumluluk il başkanlarının ilçe başkanlarının üst kurul delegelerinindir genel başkanımızın çalışma arkadaşlarını belirlemekte bizim hür irademiz bizlere düşmektedir” dedi. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.