ÖZTÜRK: EYLEM PLANINI ÖNÜMÜZDEKİ AY TAMAMLIYORUZ

Bu haber 06 Mart 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisinde gündem maddeleri görüşüldükten sonra söz alan MHP belediye meclis üyesi Serpil Öztürk, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı ve Yerel Eylem Eşitlik Planı hakkında bilgi verdi.

TÜM KADINLARIMIZA SAĞLIK MUTLULUK VE ESENLİKLER DİLİYORUM

MHP belediye meclis üyesi Serpil Öztürk 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hakkında yaptığı konuşmada, “Hepinizin bildiği gibi her yıl mart ayı içerisinde Dünya Kadınlar Günü 8 Mart’ ta Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen uluslararası bir gün olarak kutlanmaktadır. Türkiye’de ise 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında emekçi kadınlar günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. Bir asırdır bu özel gün kadınlarımızın insan hakları temelinde ekonomik, sosyal ve siyasi başarılarının kutlanması için ayrılmaktadır. Bu vesileyle bu özel günü içten duygularımla kutluyor tüm kadınlarımıza sağlık mutluluk ve esenlikler diliyorum.” dedi.

YEREL EŞİTLİK EYLEM PLANI İLE İLGİLİ İSTİŞARELERİMİZİ YAPTIK

Yerel Eşitlik Eylem Planı için kadın meclis üyeleriyle bütünlük sağladıklarını belirten Öztürk, “Birleşmiş Milletlerin Türkiye Belediyeler birliği ile yaptığı protokol gereği  ‘Yerel Eşitlik Eylem Planı’ doğrultusunda, Avrupa Yerel Eşitlik şartını yerine getiren ‘Kadın Dostu Kent’ unvanını almak için Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’nın destekleri ile ilçemiz adına çalışmaları bulunmaktayız. Kadın meclis üyelerimiz; AK Parti meclis üyeleri Fatma Erten ve Seda Aşıbol, CHP meclis üyesi Canan Türker, İYİ Parti meclis üyesi Ayla Kandemir ve MHP meclis üyesi olarak ben Serpil Öztürk ortak paydamız olan bu projeyi siyaset üstü kabul ederek öncelikle aramızda bir bütünlük sağladık. Bu birlikteliği çok anlamlı buluyorum. Kamu kurum ve kuruluşlarını, sivil toplum kuruluşlarını, muhtarları, siyasi partilerin ilçe başkanlarını ve üniversitelerimizi ziyaret ederek Yerel Eşitlik Eylem planı ile ilgili istişarelerimizi yaptık.” dedi.

KADINLARIMIZIN SORUNLARI ÇÖZMEYİ UMUYORUZ

Yerel Eşitlik Eylem planı 6 ana başlıkta ele alınmaktadır. Eğitim, sağlık, istihdam, yönetim mekanizmalarına katılım, kentsel hizmetler ve kadına yönelik şiddet. Her bir ana başlık kendi içinde tek tek ele alınmalı, kadınların yaşadığı sorunları anlamak ve çözüm üretmek için meselenin tüm yönlerini bir bütün olarak değerlendirmeliyiz. Polatlı Belediyesi Kadın danışma merkezi, Yerel Eşitlik Eylem planını 6 ana başlıkta ilçemizdeki ilgili kamu kurumlarından, Üniversitelerden ve Sivil Toplum Kuruluşlarından alınan görüşlerle hazırlamaktadır. Nisan ayı meclisine kadar bitecek olan eylem planı başkanımız Mürsel Yıldızkaya’nın onayıyla belediye meclisinden geçirilecek ve süreç başlamış olacaktır. İki yıllık hazırlanan eylem planı 8 aylık süreçlerle izleme kurulu tarafından izlenecek ve hazırlanan rapor Türkiye Belediyeler Birliğine sunulacaktır. İlçemizdeki kadınlarımızın sorunlarını çözmek üzere çıktığımız bu yolda başarıya ulaşmayı ümit ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.