ÖZTÜRK: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I YANILTIYORLAR

Bu haber 06 Nisan 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulan raporların Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı zor durumda bırakabileceğini söyledi. Öztürk; “Sayın Cumhurbaşkanı hepimizin Cumhurbaşkanıdır ve en azından Dış Dünya’ya karşı korumak, kollamak mecburiyetinde olduğumuz bilinerek yanıltıcı bilgiler verilmemelidir.” dedi.

İKİNCİ EL GEMİLERLE DÜNYANIN SAYILI FİLOLALARI ARASINA GİREMEYİZ

Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Son zamanlarda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sunulan ve konuşmalarına yansıyan raporlardan bazılarının Sayın Cumhurbaşkanımızı zor durumda bırakmaya yönelik olduğunu düşünüyoruz. Hükümet yetkililerinin korkmadan çekinmeden aşağıdaki hususları Sayın Cumhurbaşkanımıza hatırlatmasında yarar görülmektedir. “Sabah Gazetesi dâhil, 11 Mart tarihli birçok gazetede Sayın Cumhurbaşkanımız, Berat Albayrak’ın çok başarılı bir bakan olduğunu ve dünya’nın sayılı sondaj filosuna onun sayesinde ulaştığımızı ifade etmektedir. Yavuz, Fatih ve Kanuni adlarını verdiğimiz, Deep Sea Metro 1 gemisi 262,5 Milyon dolara, Deep Sea Metro 2 gemisi, TPAO yetkililerine göre yaklaşık 200 milyon dolara, Sertao gemisi de 37,5 milyon dolara alınan ikinci el gemilerdir. 500 milyon dolar bile tutmayan ikinci el gemilerle Dünya’nın önemli bir filosu olunamayacağı Sayın Cumhurbaşkanımıza açıkça söylenmelidir. Derin sondaj yapsın diye alınan bu gemilerden hiçbirinin kapasiteleri olmalarına rağmen 5000 metreyi geçen tek bir sondaj bile yapmadıkları da Sayın Cumhurbaşkanımıza açıkça söylenmelidir. Berat Albayrak beyin Bakanlığı döneminde Madencilik faaliyetlerimizin GSYİH içindeki payının %1,12’den %0,82’ye indiği, yüzlerce maden şirketinin kapatıldığı, ihracatımızın 5 milyar dolardan 3,5 milyar dolara düştüğü, 2069 Maden Ruhsatının Maden Kanunundaki sıkıntılar sebebiyle Devlete iade edildiği, yaklaşık 3000 maden işçisinin işten çıkartıldığı, 2013 yılında 5577 olan ruhsat müracaatlarının 999’a düştüğü de Sayın Cumhurbaşkanımıza açıkça söylenmelidir.”

BU BÜTÇEYLE UZAY PROGRAMI YAPILAMAZ

“Son olarak büyük reklamlar ile topluma tanıtılan Türkiye Uzay Ajansının 5 milyon dolarlık sermaye ile 2023’te Ay ile temas sağlayamayacağı Sayın Cumhurbaşkanımıza korkmadan, çekinmeden anlatılmalıdır. İstanbul’da denizi bir kilometre mesafeden gören bir daire parasına 10 madde olarak ilan edilen Uzay Programı yapılamayacağı da açıkça söylenmelidir.”

SADECE İKİ REAKTÖR TÜRKİYE ADINA ÜRETİM YAPACAK

“Sayın Cumhurbaşkanımızı Akkuyu Nükleer Santral konusunda da yanıltmaktadırlar. Sayın Cumhurbaşkanı Üçüncü ünitesinin temeli atılırken Akkuyu Nükleer Santralinin “35 Milyar kilowatt saat elektrik üreteceğini ve bunun Türkiye ihtiyacını %10 olduğunu ifade etmiştir. 2015 yılında temeli atılan Akkuyu Nükleer Santralinin, yapılan anlaşmalar çerçevesinde sadece iki reaktörünün Türkiye adına üretim yapacağı, diğer iki reaktörün üretim fiyatının Rusya tarafından belirlenerek arzu edilirse Türkiye’ye satılacağı, ilgililer tarafından Sayın Cumhurbaşkanımıza açıkça ifade edilmelidir. Bizim olan iki reaktör yüzde yüz kapasite ile çalışsa bile maksimum 21 milyar kilowatt/saat üretim yapacak, bu değer de, 2026 yılındaki muhtemel 400 milyar kilowat/saat tüketimimizin yüzde beşini bile karşılamayacaktır. Kaldı ki uranyum sıkıntısı sebebiyle Dünya’daki Nükleer Santraller % 67 kapasite ile çalışmaktadır. Nükleer santrallerin ömrünün 60-80 yıl değil, maksimum 40 yıl olduğu da Sayın Cumhurbaşkanımıza mutlaka belirtilmelidir. Sayın Cumhurbaşkanı hepimizin Cumhurbaşkanıdır ve en azından Dış Dünya’ya karşı korumak, kollamak mecburiyetinde olduğumuz bilinerek yanıltıcı bilgiler verilmemelidir.” Haber/ORHAN CAN ÖZEL

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.