ÖZTÜRK: BİR DOKUNDUK, BİN AH İŞİTTİK

Bu haber 22 Mart 2022 saat 9:26 'de eklendi.

Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe Yönetimi, esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Ziyaretlere ilişkin açıklama yapan Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk; “Esnafa bir dokunduk bin ah işittik. Ülkemizin milli görüşe ihtiyacı olduğunu bir kez daha gözlemledik” diye konuştu.

SİYASİLERİN SADECE SEÇİM ZAMANI GELDİĞİNİ SÖYLÜYORLAR

Başkan Öztürk, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ziyaretlerimiz esnasında esnaflarımızı dinledik. Bir esnafımız hiç bir siyasi partiyi kapıdan içeri sokmayacağını, bizim de siyasetçi değil, Milli Görüşçü Rahmetli Necmettin Erbakan hocanın Partisinden geldiğimizi söyleyince; Erbakan’a rahmet dileyip çok sevdiğini söyleyip onun hatırına buyurun deyip hasbihal ettik. Siyasetçilerin sadece seçim zamanları geldiklerini bir daha hiç uğramadıklarından şikayet edip, siyasetin çok bozulduğunu tamamen yalancılık olduğunu söyledi.”

BU ZİNCİR MARKETLER, BİZLERİ ÖLDÜRDÜ

“Bir esnafımız diyor ki; Bir çukura düşüyoruz, dibi çamursa gömülüp kalacağız, dibi beton ise Allah muhafaza çakılıp kalacağız. Bu çukura düşmekten bizi kurtaracak bir siyasetçinin veya bir siyasi partinin şart olduğunu söyleyerek; Biz de o kurtarıcı Allah’ın izniyle sizlerin desteğiyle tamamen milli ve yerli olan Milli Görüşün Partisi Yeniden Refah Partisi olduğunu anlattık. Bir esnafımız diyor ki siz şu parti misiniz? Hayır sakın karıştırmayın biz o partiden değiliz diye ikna ettikten sonra sohbete başladık. Bir küçük bakkal esnafımız diyor ki; Bu zincir marketler, bizleri öldürdü. Ben buralıyım, buranın evladıyım, ben de ev geçindiriyorum, benim de çocuklarım var ve okutuyorum da ve benim param Polatlı’mızda kalıyor. Sizlerin cenazelerine katılıyorum. Büyük marketler sahiplerinin yüzünü bile görmüyorsunuz, tanımıyorsunuz da ve Polatlı’mızın paraları her akşam çuvallarla dışarı gidiyor, Polatlı’mızda kalmıyor diyor.”

BUGÜN SATTIĞIM ÜRÜNÜ YARIN AYNI FİYATA YERİNE KOYAMIYORUM

“Bir esnafımızda diyor ki ah bu dış güçler ah. Bugün 5 liraya sattığım ürünü yarın aynı fiyata yerine koyamıyorum. Bu dış güçler günlük zamlar yapıyor bu da canımıza yetti artık. Bu istikrarsızlığa bir dur diyecek yok mu diye feryat ediyor. Bizler de Milli görüş gelecek bu dertler bitecek, milletimizin yüzü gülecek dedik. Bir genç esnafımızda diyor ki dükkanımı satıp yurt dışına gideceğim. Burada geleceğim çok karanlık diyor.”

ÜRETMEYEN ÜLKE BATMAYA MAHKÛMDUR

“Kısacası bir dokunduk bin ah işittik. Esnaf dükkanında bir çiftçi abimizle denk geldik. Diyor ki Mazot çok pahalı, gübre çok pahalı, zirai ilaçları çok pahalı, elektrik çok pahalı, biz ekemezsek, üretemezsek bu ülke ne duruma gelir. Üretmeyen ülke batmaya mahkumdur. Görüyoruz ki esnafımız perişan halde, çiftçimiz zor durumda, insanlarımız ekonomik sıkıntılar çekiyor. Sokağa çıkıp baktığımızda hiç kimsenin yüzü gülmüyor. Nereye gidiyor bu ülke, nereye kadar sürecek bu zamlar, bu sıkıntılar.”

TAMAMEN YERLİ VE MİLLİ OLAN KAYNAKLARI DEVREYE SOKMALIYIZ

“A Partisi, B Partisini bırakıp ülkemizin ve insanlarımızın sıkıntılarını nasıl giderebiliriz onunla ilgilenelim. İsraflardan, özentiden, makam ve mevkii peşini bırakıp çözümler üretmeliyiz. İthalatı bırakıp üretime yönelmeliyiz. Yeniden Refah Partimiz gibi Meclise girmeden, iktidar olmadığımız halde yıllık 150 milyar dolar getirisi olan ve tamamen yerli ve milli olan kaynakları devreye sokmalıyız. (Milli kaynaklar kitabı) Kısacası ülkemizin artık milli görüşe (Yeniden Refah Partisi) ne ihtiyacı olduğunu bir kez daha gözlemledik.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.