Öztürk; Asılsız ve haksız paylaşımlar bizi derinden üzdü

Bu haber 06 Haziran 2020 saat 9:03 'de eklendi.

“Eczanelerimizin faaliyetlerine devam etmesinde bir sakınca yoktur” diyen Ankara Eczacı Odası Polatlı Temsilcisi Serpil Öztürk, Korona virüs ile Mücadele sürecine ilişkin Eczaneler hususunda geçtiğimiz günlerde sosyal medyada gündeme gelen konulara dair basın açıklamasında bulundu.

“SOSYAL MEDYADA ECZANELER VE ECZACILARIN HEDEF ALINDI”

Korona virüs ile Mücadele sürecine ilişkin eczaneler konusunda geçtiğimiz günlerde sosyal medyada gündeme gelen konulara dair basın açıklamasında bulunan Ankara Eczacı Odası Polatlı Temsilcisi Serpil Öztürk, son günlerde sosyal medyada eczaneler ve eczacıların hedef alınarak gündem oluşturulmaya çalışıldığını belirtti.

TÜM ECZANELERDE İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN KONTROLÜNDE GEREKLİ TEDBİRLER ALINIYOR

Ankara Eczacı Odası Polatlı Temsilcisi Serpil Öztürk; Polatlı içerisindeki tüm eczanelerde İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün kontrolünde gerekli tedbirlerin alındığını, eczanelerin faaliyetlerine devam etmesinde herhangi bir sakınca olmadığını belirtti. Öztürk konuya ilişkin açıklamasında;

“Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan çok ağır bir Pandemi süreci yaşamaktayız. Bu sürecin başladığı günden bu yana; sağlık çalışanlarımız özveri ile risk altında çalışarak büyük başarılar sağlamışlardır. Bu süreçte hayatlarını ortaya koyarak çalışan ve hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu zorlu günlerde kaygı yaşayan kıymetli vatandaşlarımızın en çok başvurduğu sağlık kuruluşu eczanelerimiz olmuştur. Eczacılar olarak kendimizin, çalışanlarımızın ve halkımızın sağlığını korumak için gerekli tedbirleri maksimum düzeyde uygulamaktayız. Devletimiz tarafından dağıtılan maskelerin sorunsuz, şikayetsiz ve hijyenik bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırılması yine eczanelerimiz aracılığıyla sağlanmıştır. Mesai mefhumu olmaksızın 24 saat sağlık hizmeti veren eczacılarımız bu süreçte dünyanın ve Türkiye’nin mücadele ettiği virüs tehtidi ile karşı karşıya kalmışlardır.

ÖZTÜRK: HASTALARIMIZI İLK OLARAK KARŞILAYAN VE EN ÖN SAFTA YER ALAN ASKERLER ECZACILARIMIZDIR

Tüm sağlık kuruluşlarında olduğu gibi eczanelerimizde de bu hastalığın görülmesi olasıdır. Son günlerde sosyal medyada eczaneler ve eczacılarımız hedef alınarak gündem oluşturulmaya çalışılmaktadır. Hayatımızı hiçe sayarak verdiğimiz bu mücadelede; çoğu asılsız ve hedef gösterilerek yapılan bu haksız paylaşımlar bizleri derinden üzmüştür. Bu dönemde halkımızdan konuya ilişkin gereken hassasiyeti bekliyoruz. Nitekim eczanelerimizde Koronavirüs ile Mücadele hususunda Polatlı İlçe Sağlık Müdürlüğümüzün kontrolü altında gerekli bütün tedbirler alınmıştır. Eczanelerimizin faaliyetlerine devam etmesinde hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Eczacılarımız bu mesleği seçerken halkımızın her türlü sıkıntılı sürecinde maddi, manevi destek olacağına yemin etmiş ve Pandemi döneminde de bunu hakkıyla yerine getirmişlerdir. Bu süreci bir savaş olarak kabul edersek; hastalarımızı ilk olarak karşılayan ve en ön safta yer alan askerler eczacılarımızdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm sağlık çalışanlarımıza, eczacılarımıza kolaylıklar diliyor; bu zor süreci kıymetli vatandaşlarımızla birlikte el ele başarıyla atlatacağımıza yürekten inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.