AK Parti'de gündem yerel seçim yenilgisi.

22 yıldır hiçbir seçimi kaybetmeyen AK Parti, uzun yıllar sonra ilk kez bir seçimde ikinci parti olarak kaldı ve yerel seçimden 1. parti olarak CHP çıktı.

Değişim tartışmalarının alevlendiği AK Parti'de görevden alınacağı konuşulan isimlerden biri de Özlem Zengin...

Çağlar Ertuğrul sevgilisi kimdir? Çağlar Ertuğrul'un öğretmeni neden dayak atıyordu? Çağlar Ertuğrul sevgilisi kimdir? Çağlar Ertuğrul'un öğretmeni neden dayak atıyordu?

Peki Özlem Zengin görevden alındı mı, neden görevden alınması isteniyor? Özlem Zengin kimdir kaç yaşında? İşte detaylar...

ÖZLEM ZENGİN GÖREVDEN ALINDI MI?

AK Parti'de son günlerde yoğun tartışmaların odağındaki isimlerden biri, Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Özlem Zengin oldu. Sosyal medya platformlarında dünden bu yana Zengin'in adı sıkça geçerken, parti içindeki muhtemel değişikliklerle ilgili spekülasyonlar da artıyor.

Zengin'in son dönemde yaptığı çıkışlar ve tartışmalı açıklamaları, partinin temel politikalarıyla uyumlu olmaması nedeniyle eleştirilere maruz kaldı. Özellikle İsrail ile ilişkilere dair yaptığı yorumlar, LGBTİ destekçisi isimler hakkındaki açıklamaları ve Ayasofya-i Kebir Camii eski imamı Mehmet Boynukalın ile yaşadığı polemikler gündeme geldi.

Ayrıca, Zengin'in yerel seçim hattında gerçekleştirdiği saha çalışmalarının beklenen başarıyı getirememesi, parti içindeki değişim isteyen kesimlerin dikkatini çekti. Bu durum, Zengin'in AK Parti Grup Başkanvekilliği görevinden alınabileceği ve siyasi kariyerine milletvekili olarak devam edebileceği spekülasyonlarına neden oldu.

Ozlem Zengin Gorevden Alindi Mi

ÖZLEM ZENGİN KİMDİR?

AK Parti'nin önde gelen isimlerinden biri olan Özlem Zengin'in hayatı, iş ve siyaset dünyasındaki başarılı kariyeriyle dikkat çekiyor. 1969 yılında doğan Zengin, hukuk eğitimini tamamladıktan sonra Amerika'da bir süre yaşadı ve Türkiye'ye döndüğünde öğretmenlik yaparak mesleğine başladı.

1998-2001 yılları arasında Kanal 7'de "Hayatın İçinden" adlı televizyon programını hazırlayıp sunduğu bilinen Zengin, aynı dönemde serbest avukatlık yapmaya başladı ve mesleğini başarıyla sürdürdü.

2003 yılında AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Zengin, 2005 yılından itibaren İl Başkan Yardımcısı olarak Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini üstlendi. Üç dönem boyunca il yönetim kurulu üyeliği yaptıktan sonra siyasi kariyerine devam etti.

25. dönemde İstanbul, 27. Dönemde Tokat Milletvekili olarak seçilen Zengin, 2016-2018 yılları arasında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak görev aldı. 27. Dönemde Grup Başkan Vekili olarak görev yapan Zengin, 2021-2022 yılları arasında AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Son olarak 14 Mayıs 2023 seçimlerinde AK Parti'den 28. Dönem İstanbul Milletvekili olarak seçilen Zengin, partinin önemli isimleri arasında yer alıyor.

ÖZLEM ZENGİN KAÇ YAŞINDA?

1969 yılında doğan Özlem Zengin 2024 yılı itibarıyla 55 yaşındadır.