CHP Genel Başkanı Özgür Özel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay'ın seçim çalışmasında yaşanan saldırıyı lanetliyor, yaşamını yitiren vatandaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Demokrasiye yönelen tüm tehditlerin, tüm saldırıların karşısında hep birlikte duracağız!”

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay'ın seçim çalışması sırasında gerçekleşen silahlı saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Saldırıda yaşamını yitiren vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Seçim sürecini bu tür saldırılarla başka yöne çekmek isteyenlere karşı çok dikkatli olacağız. Kimseye birlik ve beraberliğimizi bozacağı fırsatı tanımayacağız.”

Bakan Işıkhan: “Sağlık sektöründe başarı ortak amaçlar doğrultusunda ilerleyerek olacaktır” Bakan Işıkhan: “Sağlık sektöründe başarı ortak amaçlar doğrultusunda ilerleyerek olacaktır”

Yaşanan bu üzücü olay sonrasında CHP yetkililerinin gösterdikleri hassasiyet ve birlik mesajları, toplumda sükuneti sağlama ve demokratik değerlere olan bağlılıklarını vurgulama adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.