Kızı TBMM'de göreve başlayan Destici: "Siyasetçilerin kız çocukları evlerinde mi otursun?" Kızı TBMM'de göreve başlayan Destici: "Siyasetçilerin kız çocukları evlerinde mi otursun?"

Gündemdeki "normalleşme" adımları hakkında değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Ben iktidarı normalleştirme peşinde değilim. MHP olmasa da AK Parti olmasa da ben normalleşirim. Asıl amacım, onların seçmenleriyle normalleşmek," dedi.

"1,5 YIL SONRA ERKEN SEÇİM OLUR"

CHP ve AK Parti arasında gerçekleşen 'normalleşme' görüşmeleri sonrası tartışmalar sürüyor. Görüşmelerin ardından hükümetin asgari ücrete zam yapılmayacağını açıklamasının ardından, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den dikkat çeken açıklamalar gelmeye devam ediyor. Özel, erken seçimle ilgili sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyleyerek, "Erdoğan 5 yıllığına seçildi, ancak bence 1.5 yıl sonra erken seçim olur" şeklinde konuştu. 

"MÜCADELE VE MÜZAKERE DENGESİNİ BÖYLE KURUYORUZ"

CHP'nin düzenlediği mitinglerle ilgili açıklamalarda bulunan Özgür Özel, "Asgari ücrete zam yapılmazsa biz sokaklara döküleceğiz demiştik. 'Geçinemiyoruz' mitingine DİSK, Hak-İş ve Türk-İş başkanlarını arayıp davet ettim. Masadan bir asgari ücret zammı çıkarsaydım, bundan kimse kaybetmezdi. Bunu başaramadım, şimdi bunun bedelini iktidarın tek başına ödemesi için sessiz kalmayacağım. Mücadele ve müzakere dengesini böyle kuruyoruz," dedi.

"BEN ERKEN SEÇİMDEN KAÇMAM"

Özgür Özel, 1.5 yıl içinde bir erken seçim olacağını öngörerek, “Türkiye ilk seçimde Erdoğan yönetiminden kurtulacak. İlk seçim dediğim 2028 değil. 31 Mart seçim sonuçlarını kullanarak seçim istemeyeceğimi söyledim. Bu, seçim istemiyorum demek değil. En çok ben istiyorum. Vatandaş da, anketlere göre yavaş yavaş seçim istemeye başladı. Ben erken seçimden kaçmam, bunun için koşarım,” dedi.

Kaynak: MYNET