Cumhuriyet Halk Partisi'nin lideri Özgür Özel, Cumhuriyet Gazetesi'nin 100. yıl kutlama programına katılım sağladı. Programda yapmış olduğu konuşmasında, gazetenin kurucusundan yeni göreve başlamış muhabirine kadar tüm çalışanlara CHP adına saygı ve sevgi sunduklarını belirtti.

Özel, Cumhuriyet ailesinin ülkenin milli eğitim ve laik eğitimle ilgili konularında rahatsızlık duyduğunu ve çeşitli çabalarla evlatların geleceğini riske atan girişimlere karşı olduklarını ifade etti.

Nezaket okullarında ‘akıl oyunları turnuvası’ düzenlendi Nezaket okullarında ‘akıl oyunları turnuvası’ düzenlendi

ATANAMAYAN ÖĞRETMENLER SARAÇHANE'YE DAVET EDİLDİ 

Mülakat sisteminin kaldırılmasına yönelik verilen sözlerin tutulmadığını vurgulayan Özel, atama sayısının ve yeni müfredatın endişe verici olduğunu dile getirdi. 18 Mayıs saat 13.00'te atanamayan öğretmenlerin sesini Saraçhane Meydanı'nda duyuracaklarını açıklayan Özel, tüm atanmayan öğretmenleri, mülakat mağdurlarını, laik eğitim isteyenleri ve çağdaş Cumhuriyet için çağdaş eğitim talep edenleri İstanbul'da bir araya getireceklerini belirtti.

Özel'in çağrısıyla birlikte, atama sistemi ve müfredat konularında duyulan endişelerin kamuoyuna iletilmesi için bir büyük mücadele başlatılacak. CHP lideri Özel, liyakat vurgusu yaparak “ Liyakate değil sadakate önem verenlerin, sübjektif kriterlerle devlete memur, öğretmen seçenlerin ülkeyi getirdiği nokta ortada" şeklinde konuştu. 

İHA