ÖZER, GÜZ SULAMA SEZONUNUN BAŞLAYACAĞINI DUYURDU

Bu haber 14 Ekim 2021 saat 9:36 'de eklendi.

Eskikarsak Sulama Kooperatifi Başkanı Yaşar Özer yayınladığı duyuruyla Sakarya Nehrinde su olduğu takdirde 16 Ekim Cumartesi günü 2021 yılı güz sulamasının başlanacağını açıkladı. Saat 11.00 ila 23.00 saatleri arasında su verileceğini belirten Özer, hiçbir şekilde dinamolu ve motorlu sulamaya izin verilmeyeceğini söyledi.

KOOPERATİFE BAŞVURU YAPARAK SIRA ALINMASI GEREKİYOR

Kooperatif sahasında sulama yapacak üreticilerin dikkatine başlığıyla duyuruyu paylaşan Özer, “2021 güz sulamasına Sakarya nehrinde su olduğu takdirde 16.10.2021 tarihinde başlanacaktır. Sulama yapacak üreticilerin kooperatif yönetimine başvuru yaparak sulama sırası almaları gerekmektedir. Tarlaları içerisinde bozuk hidrat var ise kooperatif yönetimine bildirmeleri ve hidratları sağlıklı bir şekilde korumaları gerekiyor.” dedi.

SU 12 SAAT VERİLECEK

Saat 11.00 ila 23.00 saatleri arasında su verileceğini belirten Yaşar Özer, “Kullanılan fıskiye sayısı kayıtlarını kullanıcının kendisi tutarak kooperatif sulama görevlisi ile mutabakat sağlayıp sulama fişlerini almaları, itilaf ve itiraza yer vermemeleri gerekiyor. Sulamalar gündüzlerin kısa olması nedeni ile gelen talepler doğrultusunda sabah saat 11.00’da başlayıp gece saat 23.00’da kapatılacak. Sulama 12 saat verilecek sulama bedeli fıskiye başı 12 TL’dem avans mukabili alınacak. Sulama sonunda gelen faturaların bedellerine kullanılan fıskiyeler bölünerek gerçek değer saptanıp enerji fiyatında bir fark oluşursa sulayıcılardan talep edilecektir.” dedi.

MOTORLU VE DİNAMOLU SULAMAYA İZİN YOK

Hiçbir şekilde dinamolu ve motorlu sulamaya izin verilmeyeceğini söyleyen Özer, “Kooperatif çalıştığı sürece, kooperatif sulama sahası içerisinde hiç bir şekilde dinamolu bireysel sulama, motor sulaması yapılmayacak. Yapanlar hakkında idari ve adli işlem yapılacaktır. Sulama bedelleri su sırası geldiğinde kooperatif yönetimine peşinen ödendikten sonra üreticiye sulama izni verilecektir. Tüm üreticilerin yukarıda belirtilen kurallara uymalarını, eski dönem borçları yüzünden zor günler yaşayan, kooperatiflerine sahip çıkmalarını dileriz. Sakarya Nehrinin kesilmemesini temenni eder, üreticilerimizin hayırlı ve bereketli ürün almalarını dileriz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.