ÖZEL: AKLIN YOLU GALİP GELMİŞTİR!

Bu haber 13 Temmuz 2020 saat 9:07 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde bir dönem meclis üyeliği yapan ve Gerede suyunun Polatlı’ya getirilmesine yönelik Büyükşehir Meclisi’nde önergeler vererek projenin bu günlere gelmesinde emeği olan Ankara Büyükşehir MHP eski Belediye Meclis Üyesi Mahir Özel, Büyükşehir meclisinde ASKİ’nin borçlamasına evet oyu verilmesine yönelik kararın ardından yazılı bir basın açıklaması yaparak değerlendirmelerde bulundu. Özel “Ankara Büyükşehir MHP Belediye Meclis Üyesi olarak, yıllardır Polatlı’ya, Ankara şehir şebekesi suyunun bağlanması konusunda verdiğimiz önergeler, yaptığımız soluksuz, bitmek bilmeyen mücadele hayırlı bir noktaya geldi. Aklın yolu galip geldi. Polatlı halkı özlediği sağlıklı suya inşallah kısa zamanda kavuşur umudunu taşıyorum” dedi.

 HALKIMIZ  KENDİSİNE HİZMET EDENİ ASLA UNUTMAZ

 Özel “Bu noktada desteğini esirgemeyen ve emeği geçen herkese minnet ve şükranlarımı arz ediyorum. Suyu en aziz varlığı bilen Polatlı’nın sağduyulu, kadir bilir halkı, bu konuda köprüyü yapanı da, duvar öreni de asla unutmayacaktır. Polatlı suyunun Ankara şebeke suyundan getirmesi noktasında ortak konsensüse, onca çabaya rağmen maalesef kaybedilen 15 ay vardır.. Temennimiz bu andan sonra, başka anlamsız nedenlerle suyun getirilmesi konusunda engellilerin oluşturulmasıdır. Diğer yandan teknik ve idari altyapının hazır olduğu ifade olunmaktadır. Konunun tek proje altında yürütülerek sonuca bağlanması konusundaki kararlılık sevindiricidir. Bu durumda 2 yıl civarında bir sonuca gidebilmesinin mümkün olduğu değerlendirilmektedir. Dileğimiz de bu yöndedir. Halkımın derdi derdimizdir. Keşke önergeleri verdiğimiz, taslak projenin hazırlandığı 2016 yılında bu işe başlanılabilseydi Polatlı halkı şu anda sağlıklı ve kaliteli suyunu kullanıyor olacaktır” diye konuştu.

ÖZEL SU DEPOLARI ÇALIŞMALARINA İŞARET ETTİ

Özel “Diğer yandan sık sık meydana gelen arızaların, kesintilerin, vatandaş mağduriyetinin önlenmesindeki en önemli etken kente en az bir hafta – on gün yetecek ölçüde Polatlı içine yapılacak sağlıklı ve sağlam su depolarıdır. Bu depoların bir an önce yapılarak aktif hale getirilmesi elzem gözükmektedir. Bu depolar yapılmadıkça suyumuz Ankara’dan da gelse herhangi bir kesinti de şehir Kerbela hayatı yaşamaya devam edecektir. Asbestli boruların (kullanım aşamasında) halk sağlığı açısından gerçekten riskli olup olmadığı konusunda yetkili kurumların kesin bilgisine ve oluruna başvurup şehir şebekesinin yeniden tadilat ve tamiratına bundan sonra girişmede fayda vardır. Zira kentin ana caddelerinde halkın yaşantısını önemli ölçüde etkileyecek kazılar söz konusu olabilecektir. Bu vesileyle, Polatlı’nın suyuna samimiyetle emeği geçen, çaba harcayan herkese, Polatlı halkı adına minnet ve şükranlarımı sunarım.” dedi. Haber/İBRAHİM KILIÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.