ÖZATALAY’DAN ÜNAL VE KIYMAZ’A ZİYARET

Bu haber 25 Ağustos 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Sosyal Güvenlik Merkezi Merkez Müdürü Neziha Özatalay, Polatlı Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ünal’ı ve Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz’ı ziyaret etti. Neziha Özatalay ziyaretlerde, SGK’ya olan borçların yapılandırılması süreci hakkında bilgi vererek, sürecin detaylarının katılımcılara duyurulması konusunda destek istedi.

31 AĞUSTOS SON BAŞVURU GÜNÜ

Yapılandırma hakkında bilgi veren Özatalay; “09.06.2021 tarih 31506 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun ile Kurumumuza olan borçların yeniden yapılandırılması imkanı sağlanmıştır. 2021 yılı Nisan ayı/dönemi ve önceki aylara/dönemlere ilişkin alacakları kapsamaktadır. Yapılandırmadan yararlanmak için 31.08.2021 tarihine kadar başvuruda bulunmak gerekmekte olup ilk taksit 01.11.2021’e kadar ödenmek üzere, ikişer aylık dönemlerde en fazla 18 taksitte ödenebilecektir. Bağ-Kur sigortalılarının, durdurulmuş sigortalılık sürelerinin Kanunun yayım tarihini takip eden aybaşından itibaren 4 ay içinde müracaat etmeleri ve 01.11.2021 tarihine kadar ödemeleri halinde, durdurulmuş süreleri ihya edilerek sigortalılık süresinden sayılacak. 2021/Nisan ayı ve öncesine ait GSS primlerinin 31.12.2021 tarihine kadar ödenmesi halinde, gecikme cezası ve gecikme zammı silinecek ve bu kapsamdakiler 31.12.2021 tarihine kadar sağlık hizmetlerinden yararlanabilecektir. Genel Sağlık Sigortası Prim Borçları SGK tarafından otomatik yapılandırılacaktır.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.