ÖZ: “SANDIK VE BELGE HİLELERİ SEÇİME GÖLGE DÜŞÜRDÜ”

Bu haber 17 Ekim 2022 saat 9:51 'de eklendi.

Polatlı Ticaret Odası seçimlerine beyaz pusuladan Polatlı Ticaret Odası Başkan Adayı Olarak giren, Polatlı Ticaret Odası seçim yarışında 12 grupta kullanılan 1104 oyun 567’sini alarak başarı sağlayan   Beyaz Pusula   PTO meclisine  13 Meclis üyesi  soktu.   Beyaz pusula üyeleri İhsan ÖZ başkanlığında seçim sonrası  bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.   Şaibeli Seçim sonuçlarına ilişkin konuşan Öz “  Polatlı Ticaret odası seçimlerinde yedi düvele karşı bir mücadele yürüttük. Karşımızda olan tüm kişi ve kuruluşlara rağmen seçimde 13 meclis üyesi ile temsil hakkı elde ettik. Maalesef seçimin kaderine etki eden 100’e yakın fason firma vardı. Aday arkadaş kendisi 10’dan fazla firmada oy kullandı.  Fakat kendi adına açılmış fason firmalar dururken Ticaret odasına ait 2 firmayı kullanarak seçim yarışına onlar ile girdi.  Bu seçimlere müdahil olmaması gereken çok sayıda mevki makam sahibi müdahil oldu. Seçime son 3-4 gün kala dönen anormal tehdit ve şantajlarla arkadaşlarımız neredeyse aynı oy farkıyla mevkiini kullanan kişiler tarafından bazı gruplarda seçimi kaybetmek zorunda bırakıldılar. Gıda grubunda Oy kullanacak bir firmaya bu seçim Polatlı’nın iç işleri siz bu işe karışmayın sakın gelmeyin diye tehdit edilirken. AVM’de belgeleri tartışılır 7 büyük firmayı farklı yollarla oy kullanmaya çağırdılar “dedi.

2 Ekim 2022 tarihinde yapılan Polatlı Ticaret Odası seçimlerine sandık ve belge hileleri  ile gölge düştüğünü ve seçimi sahada kazanarak masada kaybettiklerini belirten Polatlı Ticaret Odası seçimlerine beyaz pusula ile giren Polatlı Ticaret Odası Başkan Adayı ve  Polatlı Ticaret Odası meclis üyesi  olan İhsan Öz, seçim sonrası yol arkadaşları ile birlik ve beraberlik yemeğinde bir araya geldi.

BU ZORLU SÜREÇTE YEDİ DÜVELE KARŞI BİR MÜCADELE YÜRÜTTÜK

Birlik ve beraberlik örneği sergileyen Öz    yaptığı konuşmada  Polatlı da yedi düvele karşı bir mücadele yürüttüklerine dikkat çekti. Öz “ Öncelikle size Polatlı esnafına, iş insanlarına ve tüccarlarına teşekkür etmek istiyorum. Sizlerle beraber bu zorlu süreçte yedi düvele karşı bir mücadele yürüttük. Karşımızda olan tüm kişi ve kuruluşlara karşıda başarılı olduk. Polatlı esnafı, iş adamları ve tüccarları da bize sahip çıktı. Aldığımız oy oranı kesinlikle rakibimizden yüksek. Tüm yetki ve makamlar kullanılarak dışarıdan getirtilen kişilere yetkisiz kullandırılan oylara, vergisi kapalı olduğu halde oy kullanan firmalar ile mücadele ettik.

BU YAPILAN SAYGISIZLIK SADECE BANA DEĞİL TÜM ÜYELERE YAPILMIŞTIR

Polatlı Ticaret Odası’nda seçim var, adaylar var diye oy kullanan Polatlı’lı iş insanların yüzde 60 oylarını biz yüzde 40 onlar aldı.  Maalesef seçimin kaderine etki eden 100’e yakın fason firma vardı.  Tüm üyeler bunu gördü.  Aday arkadaş kendi 10’dan fazla firmada oy kullandı.  Yanındaki kişilerde öyle,  hatta çalışanların eşlerine kurdurdukları firmalar oy kullandı.  Bu kadar çok fason firması varken bakın birde ne yaptı biliyor musunuz.  Kendi firmaları dururken Polatlı Ticaret odasına ait firmalardan iki grupta seçime girdi. Bunların hepsini mecliste gündeme getireceğiz. Ticaret odasına ait firmalar tüm üyelerindir yani benimdir sizindir ama bu firmalardan seçilerek kazandığını düşünüyor! Ne acı bir durum değil mi ? Birde bu gruplarda kazandıktan sonra istifa ediyor yedeklerden birileri geliyor sizde bilmiyorsunuz, bunlar kimdir, ne iş yapar necidir  çünkü siz onlara oy vermediniz ki! Tüm mevkisini makamını kullananlara rağmen Bilseydiniz böyle olacak inanın %80 oy ile bizi desteklerdiniz.  Aslında bu yapılan saygısızlık sadece bana değil tüm üyelere yapılmıştır. İşte böyle bir ortamda yaptık seçimi.

TÜM TEHDİT VE BASKILARA RAĞMEN YÜKSEK KATILIMLI BİR SEÇİM OLDU

Maalesef Polatlı Ticaret Odası’nda seçim yarışı 12 grupta 1104 oy kullanılarak gerçekleşti biz bu oyların 567’sini alarak başarılı olduk, yapılan adaletsiz davranışlar yetkisini kullanıp müdahale edenler bize oy verecek kişilere seçime gelmeyin baskılarına rağmen yüksek bir katılım oldu. Tüm baskılara rağmen belli arkadaşlar dik duruş gösterdiler. Baskıya ve engellemelere aldırmayıp net bir şekilde seçime gelenlerde oldu tabii ki. Tüm ekip arkadaşlarım ile 3 aylık bir süreçte hep beraber iyi bir mücadele yürüttük.

POLATLI  KAMUOYU SEÇİM HİLESİ, SANDIK HİLESİ, BELGE HİLESİ İLE DİĞER TARAFIN KAZANDIĞINI SÖYLÜYORLAR

Polatlı kamuoyu da seçimi bizim kazandığımızı ama seçim hilesi, sandık hilesi, belge hilesi ile diğer tarafın kazandığını söylüyorlar. Bunlarla ilgili müracaatlarımızı tabii ki yaptık. Ama  yargı bunun peşine gerektiği kadar düşmüyor. Kanun açık bir şekilde vergisi kapalı mükellefler oy kullanamaz diyor. İki oy farkla kaybettiğimiz bir grupta net 3 adet bu şekilde vergisi kapalı firma var. Biz yasal haklarımızı zorladık, ondan emin olun. Hatta gerekirse seçimin tamamen yenilenmesi hususunda ciddi çabalarımızda  oldu. Hepimizin güvendiği adalet var ama hukukta böyle bir umursamazlık görmek hepimizi üzdü. Her şeye rağmen biz elimizden geleni yaptık.

POLATLI’NIN ALEYHİNE OLAN HİÇ BİR ŞEYE İZİN VERMEYECEĞİZ

Bizim güçlü bir grup olduğumuzu, dayanışma içerisinde olduğumuzu Polatlı halkı gördü. Kamuoyu da bizi ciddi derecede takdir etti. İnşallah bundan sonrada çalışmalarımıza yarın seçim var gibi devam edeceğiz. Şu anda toplamda fazla oyu biz alsak ta meclis aritmetiği seçmenin iradesi bu yönde olmasa da biz 13 meclis üyesiyle rakip  17 meclis üyesi ile Polatlı Ticaret Odasında temsil hakkı kazandı.  Bize mecliste muhalefet görevi düştü. Kesinlikle hem Polatlı’nın hem Polatlı iş adamlarının hem de sizlerin emeğinin hakkını koruyarak meclis üyesi arkadaşlarla fazlasıyla denetleme görevini yapacağız. Kesinlikle bundan önceki dönemlerde olduğu gibi istedikleri gibi hareket edemeyecekler. Burada derdimiz zarar vermek değil. Polatlı’nın aleyhine olan hiç bir şeye izin vermeyeceğiz. Polatlı’nın fazladan 1 lirasını harcamalarına izin vermeyeceğiz. Kamuoyunun bildiği masraflı işlere dur diyeceğiz. Çok iyi bir ekibimiz var. Bundan sonraki platformlarda da hep birlikte hareket etmek istiyoruz.

SEÇİMLERE MÜDAHİL OLMAMASI GEREKEN ÇOK SAYIDA MEVKİ MAKAM SAHİBİ MÜDAHİL OLDU

Son olarak seçimin kısa analizini de yaparak sözlerime son vermek istiyorum   Kimseyi hedef göstermek istemem. Ancak bu seçimlere müdahil olmaması gereken çok sayıda mevki makam sahibi müdahil oldu. Bunlar uygun veya değil bunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Özellikle 2-3 grupta çok net bir şekilde bunu yaptılar. Örnek olarak bizim gıda grubumuz son bir haftaya net 10-12 oy önde gidiyordu. Son 3-4 günde dönen anormal tehdit ve şantajlarla arkadaşlarımız neredeyse aynı oy farkıyla mevkiini kullanan kişiler tarafından seçimi kaybetmek zorunda bırakıldılar. Bu grupta Oy kullanacak bir firmaya bu seçim Polatlı’nın iç işleri siz bu işe karışmayın sakın gelmeyin diye tehdit edilirken. AVM’de belgeleri tartışılır 7 büyük firmayı farklı yollarla oy kullanmaya çağırdılar ve bu şekilde birinci grupta bizi  5 oy farkla yendiklerini düşünüyorlar.    Bu mevki ve makam sahipleri bu şekilde davranarak seçimi kaybetmemize neden oldular. Bu yapılan haksız davranışları sizin ve kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Ve bu kişileri Yüce Mevla’ya havale ediyorum. Benim ve yol arkadaşlarımın yanında olan tüm destekçilerimize sonsuz teşekkür ediyorum.” Dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.