Yeşilçam’ın usta ismi Kemal Sunal ile aynı filmde oynayan Deniz Türkali’nin kızının kim olduğunu öğrenince çok şaşıracaksanız. Peki, Oyuncu Deniz Türkali kimdir kızı kim? Deniz Türkali kaç yaşında eşi kim? işte detaylar…

DENİZ TÜRKALİ KİMDİR?

15 Kasım 1944 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Deniz Türkali, Türk sinemasının önemli isimlerinden biridir. Vedat Türkali’nin kızı ve yönetmen-senarist Barış Pirhasan’ın ablası olan Türkali, kariyerinde tiyatro, sinema ve müzik alanlarında önemli başarılara imza atmıştır.

Nişantaşı Kız Lisesi ve Şişli Koleji'nde orta öğretimini tamamlayan Türkali, tiyatroya olan ilgisiyle Konservatuvar Tiyatro Bölümü'nde eğitim görmeye başlamıştır. Mezuniyetinin ardından tiyatro eğitimi için Londra'ya giden Türkali, oyunculuk kariyerine uluslararası alanda başlamıştır.

Bakan Yumaklı açıkladı: Şap hastalığı vakaları yüzde 53 azaldı Bakan Yumaklı açıkladı: Şap hastalığı vakaları yüzde 53 azaldı

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra müzik alanında da çalışmalar yapan Türkali, birçok ülkede konserler vermiş ve film müziklerinde seslendirme yapmıştır. Milliyet Yayınları’nda yayın danışmanı olarak görev yapmış, aynı zamanda yazı ve köşe yazılarıyla da edebiyat dünyasına katkıda bulunmuştur.

Tek kişilik oyunlarda başarıyla sahne alan ve film senaryoları kaleme alan Türkali, sinema dünyasında da önemli bir yere sahiptir. Dudaktan Kalbe, Hürrem Sultan, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Kaderimin Yazıldığı Gün gibi pek çok yapımda yer alarak izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

Ayrıca, İtalyan şarkıcı Ernesto Casalini ile olan evliliğinden Zeynep Casalini adında bir kızı bulunan Türkali, ikinci evliliğini usta yönetmen Atıf Yılmaz ile yapmıştır.

DENİZ TÜRKALİ KIZI KİM?

Deniz Türkali’nin ilk eşinden doğan çocuğu şarkıcı Zeynep Casalini’dir.

DENİZ TÜRKALİ KAÇ YAŞINDA?

Ünlü oyuncu Türkali 79 yaşındadır.

DENİZ TÜRKALİ EŞİ KİM?

Deniz Türkali ikinci evliliğini Atıf Yılmaz ile yapmıştır.

Kaynak: Haber Merkezi