Milyonlarca seçmen, 14 Mayıs Pazar günü oylarını verecek. Biri cumhurbaşkanlığı diğeri ise milletvekilliği olmak üzere vatandaş iki oy kullanmış olacak. Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde oy pusulası nasıl katlanacak?

OY PUSULASI NASIL KATLANIR? 
14 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olarak Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Sinan Oğan yarışıyor olacak. Muharrem İnce ise seçime kısa süre kala çekildiğini duyurmuştu fakat İnce pusulada yer alacak.

CANLI İZLE - İskenderunspor - 1461 Trabzon maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? CANLI İZLE - İskenderunspor - 1461 Trabzon maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

Oy kullanacak seçmenin, "TERCİH" veya "EVET" mührünün alanları ayıran çizgili bölgeye taşmış olması" oy pusulalarını geçersiz kılmaz.

298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun'unun 102. maddesine göre de, "Birleşik oy pusulalarında baskıda silinme veya yanlışlık yapılmış olsa bile, hangi siyasi parti veya bağımsız aday lehine kullanılmış olduğu "EVET" mührünün vurulduğu yerden kesin olarak anlaşılan oy pusulaları hesaba katılır." hükmü bulunuyor.