OVACIK’TAN EROĞLU’NA SERT CEVAP

Bu haber 07 Eylül 2022 saat 9:57 'de eklendi.

OVACIK: “BORU PATLAĞINDAN SİYASET ÜRETMEK YERİNE, ENFLASYON PATLAĞINI VE EKONOMİ ÇATLAĞINI DÜZELTİN SAYIN EROĞLU”

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Aski ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik eleştirilerine cevap Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık’tan geldi. Ovacık; “Eroğlu, zaman mevhumunu kaybetmiş, sembolik temel atma töreninde verdiği ve geçen on iki yılda sembolik olduğu ayan beyan ortaya çıkan sözlerini unutmuş, bir boru patlağı üzerinden Mansur Yavaş Başkanımla uğraşacağına, yılan hikayesine döndürdükleri Gökpınar Barajı’na baksın. Polatlı halkına memba suyu içireceklerdi ne oldu? Bölge çiftçisine yılda 42 milyon TL ilave zirai gelir sağlayacaklardı ne oldu? Sulu tarıma geçeceklerdi, vahşi sulamanın önüne geçeceklerdi ne oldu? Tutulmamış sözlere, on yılların ihmaline Sakarya Nehri bile dayanamadı,  kurudu.” dedi.

OVACIK: POLATLI YALNIZ DEĞİL

Yılan hikayesine dönen Gökpınar Barajı’nın 25 milyon dolar yani günümüz şartlarında yaklaşık 500 milyon Türk Lirasına ihale edildiğini hatırlatan Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Meclis Üyesi Selami Ovacık, “Tek Başına İktidardınız, zatı aliniz Bakandınız, iktidarınızda geçen on iki yılda Polatlı’ya memba suyu içireceğiz dediğiniz, kürsüde 2018 dedik ama bir yıl öne alalım 2017’de tamam diye şov yaptığınız Gökpınar Barajını yapamadınız, on yıllardır Polatlı’ya asbestli boruları reva gördünüz. Polatlı’yı asıl ihmal eden siz oldunuz. ‘’ dedi.  Ovacık, ‘’ Bugün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş, görevinin üçüncü yılında yaklaşık bir buçuk milyar ( 1.5 katrilyon ) maliyetle bir buçuk milyon insanımızı memba suyuna kavuşturan projesine imza attı. Önce insan dedi, önce toplum sağlığı dedi, ötelemedi, ertelemedi, benim en çılgın projem halkın can sağlığı ve kırsal kalkınmadır dedi. Görev süresi içinde de Polatlı’yı 25 yıllık ihmalinden kurtarıyor. Polatlı ile can bağı olan Mansur Başkanımın Polatlı faydasına özverili çalışmalarına bizzat şahidim. Biliyoruz ki Ankara Büyükşehir Belediyesi yönetimimizle Polatlı yalnız değil…” ifadelerinde bulundu.

OVACIK: “NE YAPARSANIZ YAPIN, BASİRETSİZ YÖNETİMİNİZİ VATANDAŞIMIZ GÖRÜYOR”

Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Meclis Üyesi Selami Ovacık, ‘’ Öngörülemez ve ekonomi kuramlarına ters  bir ekonomi yönetiminin halkımızın  her kesimini getirdiği nokta ortadadır. Kara kış son zamlarla kapkara hale gelmiş. Her öngörülerinin sapması yüzde doksan üzeri  ve sonuç yoksulluk sarmalı… Ülkenin öncelikli sorunlarına çözüm üretemeyenlerin, Polatlı özelinde Büyükşehir imkanlarıyla yılların ihmallerini ortadan kaldıracak çalışmalarını karartma çabaları vatandaşımız nezninde de kabul görmemektedir.  Vatandaşımız Polatlı’nın faydasına çalışanları da Polatlı’yı yıllarca ihmal edenleri de bilmektedir. Polatlı halkının Mansur Başkanımız ve yönetimine teveccühü her tür algının üzerindedir. Bu vakitten sonra sayın Eroğlu Gökpınar Barajı açılana kadar sussun, artık rakamlar konuşsun” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.