OVACIK’TAN BAŞKENT KART DEĞERLENDİRMESİ

Bu haber 25 Haziran 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, ATO Congresium’da düzenlenen dünyanın her yerinde geçerli olacak olan Türkiye’nin en kapsamlı şehir kartı ‘Başkent Kart’ tanıtım toplantısını değerlendirdi.

SOSYAL YARALAR BU KARTLA SARILACAK

Başkent Kart’ın sosyal demokrat belediyecilik noktasında en geniş kapsamlı ve anlamlı bir model olduğunu dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Selami Ovacık; “Başkentimizi her türlü yeniliğin öncüsü kılmak ve onu bir marka kent haline dönüştürmek için atılan adımlardan birisi olmasını diliyoruz. Seçim sathı mahallinde Sosyal Yardımlar Kesilecek yaygaraları koparanlar gördü. Sosyal yardımlar ayrım yapılmaksızın artarak devam etti. 31 Mart’tan bugüne kadar Ankara Büyükşehir Belediyesi, yardımların karşılıksız yapılabileceğini göstermiştir ve bu anlamda Başkent Kart uygulaması bir devrim niteliğindedir. Başkent Kart, etrafta beton yığınları, ölü yatırımlar ve israf çöplükleri göremeyince eksiklik hissedenlere, bizim belediyecilik önceliğimizin ne olduğunu bir kere daha göstermiş olacaktır. Temeline huzuru ve bereketi koyduğumuz bu anlayış, bir yandan gelişen teknolojiyi insanımızın önüne sererken, diğer yandan da sosyal yaraları sararak, şehrimize refah, dayanışma ve kardeşlik taşıyacaktır.” dedi.

VATANDAŞLARIMIZ BİR ÇOK İMKANDAN AVANTAJLI BİR ŞEKİLDE YARARLANACAK

Başkent Kart hizmetinin tüm dünyayı içeren geniş kapsamının teknolojinin sosyal alana taşınması noktasında da bir model olduğunu vurgulayan Ovacık; “Başkent Kart uygulamasıyla tüm vatandaşlarımız, ulaşımdan alışverişe, sağlık hizmetlerinden fatura ödemelerine ve havaleye kadar pek çok işlemden indirimli ve avantajlı biçimde yararlanma imkanına kavuşacaktır. Sadece Ankara’da değil, ülkenin ve dünyanın neresinde olursa olsun Başkent Kart’la alışveriş yapan herkes, bir yandan kendi ihtiyacını görürken, diğer yandan da sosyal yardım alan yurttaşlarımıza da faydalı olacaklarını bilecekler ve iyiliği çoğaltacaklar.” dedi.

BAŞKENT KART KULLANMAK İSTEYEN POLATLILILAR DA BAŞVURU YAPABİLİR

Seçimlerden önce verilen sözlerin seçimlerden sonra sırayla yerine getirildiğinin görüldüğünü belirte Selami Ovacık; “Yurttaşlarımız için yurttaşlarımızla birlikte yola çıktık. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş ve Ankara Büyükşehir Belediyemizin tüm birimleri ve Genel Başkanımız  Kemal Kılıçdaroğlu’nun da ifade ettiği gibi, insan odaklı belediyecilik anlayışı noktasında Türkiye’ye örnek olacak önemli adımı atmış durumdadır. Bu anlamda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş ve Büyükşehir Belediyemizin tüm birimlerine bu şehrin bir yurttaşı olarak teşekkür ediyorum. Daha ilk uygulamada Mansur Başkanımızın ifade ettiği üzere, Başkent Kart’tan yapılan harcamalar sonucunda Büyükşehir Belediyesi 213 bin 233 TL gelir elde etti. Bu paranın tamamı yine sosyal yardım alan aileler için harcanacak. Nerede olursa olsun; alın teriyle para kazanıp bu helal parayla kartımızı kullanan herkes, ihtiyaç sahiplerine nefes verdiğini bilecek, yatağa aç girenlerin, tebessümü unutan çocukların, uzatılacak el bekleyen mağdurların derdine yetişmenin huzurunu yaşayacaktır. İlk uygulamada, sosyal yardım alan 112 bin 785 aileye Başkent Kart’ın teslim edildi ve 400’er TL’den toplam 45 milyon 114 bin TL tutarında bakiye tanımlandı.  Başkent Kart kullanmak isteyen Polatlılar www.baskentkart.com.tr ve Başkent mobil uygulaması üzerinden online olarak veya Büyükşehir Belediyesi A Blok’ta bulunan Başkent Kart Bankosu ya da Sıhhiye Başkent 153 üzerinden fiziki olarak başvuru yapabilirler” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.