OVACIK: YEREL YÖNETİMLER BAZINDA TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI MAZOT DESTEĞİ

Bu haber 13 Ocak 2022 saat 10:41 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Meclisi ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, ’’ Yerel Yönetimler Bazında, Türkiye’nin En Kapsamlı Çiftçiye Mazot Desteği’nin Başkent üreticisine yapılacağını belirttiği açıklamasında, ‘’ Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş başkanlığında, Sosyal Demokrat Belediyeciliğin tüm ilkelerini gerçekleştirmek üzere yola çıktık. İnsan ve toplum odaklı tüm sözlerimizi tek tek gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz.  Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı çiftçilerimize mazot desteği sağlayacağız sözümüzün uygulamasını,  Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş’ın iradesi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerimizin desteği ile hayata geçiriyoruz.” ifadelerinde bulundu.

BAŞKENT ÇİFTÇİSİ KİMSESİZ DEĞİL

Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak 31 Mart öncesi verilen sözlerin bir bir tutulduğunu ve hayata geçirildiğini belirten, Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Meclisi ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, ‘’  En büyük hayalimiz ve bu hayali gerçekleştirmek için gayretimiz Ankaralı üreticinin ürettiğinin karşılığını, alınterinin karşılığını insanca yaşam koşullarını sağlayacak ekonomik refaha ulaşacak şekilde almasıdır diyerek sayın Mansur Yavaş’ın başkanlığında Sosyal Demokrat Belediyeciliğin tüm ilkelerini gerçekleştirmek üzere yola çıktık. İnsan ve toplum odaklı tüm sözlerimizi tek tek gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz.  Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı çiftçilerimize mazot desteği sağlayacağız sözümüzün uygulamasını,  Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş’ın iradesi ve Büyükşehir Belediye Meclsi Üyelerimizin desteği ile hayata geçiriyoruz. 1 Litre mazotun 1 dolar seviyesine çıktığı şu ekonomik buhran günlerinde, yanlış ekonomik politikalarla, peş peşe zamlarla tarlasını ekemeyecek duruma getirilen çiftçimize, Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak, mazot yardımı için çiftçilerimize  Başkent Kart dağıtmaya hazırlanıyoruz. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımızca, kart dağıtımlarının tamamlamasının ardından mart ayı içinde belirli kriterlere göre belirlenecek on binlerce çiftçiye mazot desteğinde bulunmuş olacağız. ‘’ ifadelerinde bulundu.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKENT ÇİFTÇİSİNİN YANINDA

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edilen mazot desteği kararı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Mansur Yavaş başkanlığında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin  özellikle pandemi döneminden bugüne, tohumdan hayvancılığa kadar birçok alanda Başkent üreticisine destek verdiğini ifade ederek, derin yoksulluk ağının giderek yaygınlaştığı ekonomik koşullarda, Başkent’te, toplumun tüm kesimleri yanıbaşında  Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni buldu. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş olmak üzere, çiftçimize kara gün dostluğu yapacak bu kararımızı destekleyen meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz. Üreticimizin ekonomik krizin altında ezilmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

BAŞVURULAR 28 ŞUBAT 2022 TARİHİNE KADAR SÜRECEK

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Meclisi ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığınca, mısır tohumu, yonca tohumu, domates fidesi, biber fidesi, buğday tohumu, arpa tohumu hibelerinin gerçekleştirildiğini, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı çiftçilere sağlanacak mazot desteği 28 Şubat 2022 mesai bitimine kadar süreceğini belirtti. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı http://baskenttarim.ankara.bel.tr/ adresi üzerinden başvuruları almaya başladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.