OVACIK, VERDİĞİ ÖNERGEYİ HEM DÜZELTTİ HEM SAVUNDU

Bu haber 09 Ekim 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Ovacık, “Önerge sanırım biraz eksik okundu. Önergede kadın girişimcilerin kiralarının sembolik olması ve birikmiş kira borçlarının belli bir vadede bu bir yılda olabilir. 6 ay da olabilir bu komisyonun takdiridir. aşit taksitlerle düzenlenmesi taksitlere bölünmesiydi. Aydınlatma ile ilgili sanırım komisyon başkanımız bunu atlamış olabilir diye düşünüyorum. Eksik oldu. Önerge öncelikle onu bir düzeltmek istiyorum. Bildiğiniz, gibi hem dünyamızı hem ülkemizi sarsan covid-19 problemi devam ediyor. Düşse bile tam anlamı ile kontrol altına alındığını söyleyemeyiz. Aynı zamanda ucu açık bir durumda covid-19’un seyri ne olacağında kimse kestiremiyor, böyle bir durum var tabi ki bu hem hükümet bütçesini hem Büyükşehir, hem yerel belediyeler, bütçelerini olumsuz etkiliyor. Bu anlamda sıkıştırmamak lazım diye düşünüyorum. Bütçesel anlamda biz gurup olarak üzerimize düşeni yapacağız, grup olarak özellikle vurgulamak istiyorum” dedi.

ANKARA’MIZA BU BORÇLANMA HAYIRLI OLSUN DİYE DÜŞÜNÜYORUM

Ovacık, “Dün Büyükşehir meclis toplantısında 700 milyon TL’lik bir borçlanma geçti. Hem Ankara’nın hem Polatlı’nın bu pandemi döneminde üzerine düşeni alabilmesi için bu borçlanma önlemliydi. kalem kalem bahsetmek istiyorum; ”700 milyon TL borçlanmasının 150 milyonu direk pandemiye dönük kullanılacak, 250 milyon TL’si 13 bin konutluk kentsel dönüşün için kullanılacak, 47 milyonu batı kentteki rekreasyon çalışmalarında kullanılacak, yine 40 milyonu dikmen vadisinde yarım kalan işler için kullanılacak, 7 milyon ve 6 milyonda çevre düzenlemeleri ve havuz olayları için kullanılacak. Ankara’mıza bu borçlanma hayırlı olsun diye düşünüyorum” dedi.

POLATLI’MIZA DA BİR ŞEYLER DÜŞECEK

Ovacık, “Tüm meclis üyelerinin oy birliği ile geçti. Bu borçlanma buradan da inşallah Polatlı’mıza da bir şeyler düşecek. Bunu tamamlamak anlamında Mansur başkanımız, belediye meclis toplantısında şunu vurguladı; bu Pazar günü Ankara’nın 25 ilçesinin belediye başkanları ile beraber bir yemek düzenleyecek, bu toplantını çerçevesini de çizdi Mansur başkanımız. 25 ilçe belediye başkanının sunacağı kendi ilçelerine dönük büyük şehrinde ağırlıklı olarak katkısı ile beraber ortak sunulacak, projelerin yapımı sağlanacak inşallah bu anlamda da belediye başkanımız belediye meclisinin ortak fikrini görüşünü alarak, Polatlı’ya özgü Polatlı’nın temel sorunlarına dönük ya da yapılması gereken Polatlı’da bir eser bırakma anlamında, büyük bir projeye ortak belirlersek başkanın öncülüğünde bu projenin de başlangıcı ve yapımı ile ilgili bizde, büyükşehir belediye meclis üyeleri olarak konunun takipçisi olalım diye düşünüyorum. Bu bir öneri tabi bu başkanımızın kendi taktiridir” dedi.

ÜCRETSİZ İNTERNET HİZMETİ VERİLECEK

Ovacık, “Sosyal ayrım alan tüm Ankara’da ailelerin çocuklarına ücretsiz internet hizmeti verecek Mansur başkanımız, bunun da dün açıklamasını yaptı. yine kırsal mahallerimiz de EBA ile beraber alt yapısal sorunlar var. İnternet ile ilgili bunların çözümüne yönelik 2 aylık bir süre zarfında tüm kırsal mahallerimizde TÜRKSAT ile ortak bir çalışma yürütülüyor. Bu sorunda üstesinden inşallah büyükşehir olarak geleceğiz. Önerge ile ilgili olarak önergede komisyonun rakamları daha net fulü değil. Daha net ortaya konulmasını diliyorum“ dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.