Ovacık: Su meselesi artık sorun olmaktan çıkıyor!

Bu haber 16 Ekim 2020 saat 8:01 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, Polatlı’da kesintilerin önünü geçilmesi için 30 yıllık hattın yenileme çalışmalarında son safhaya gelindiği ve suyun sorunsuz şekilde verilmesi için pompalanarak deneme çalışmalarının başladığı müjdesini verdi. “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş, Polatlı’mıza son derece önem veriyor. 30 yıllık olan ve eskimiş içme suyu ishale hattının yenilenmesi noktasında büyük mücadele verdi ve sonunda her şeye rağmen Polatlı’nın hem içme suyu hattı sorununu hem de daha içilebilir bir suya kavuşması noktasında Gerede suyunun şehrimize getirilmesi için taşın altına elini koyarak, Polatlı ve Polatlı halkını ne kadar önemsediğini ispat etmiştir” diye konuştu.

POLATLI’NIN EN BÜYÜK SORUNU SUYDU, ODA ÇÖZÜLÜYOR!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Polatlı’nın içme suyuna ilişkin ilk öncelikli konu olarak gündeme aldığını ve çözüme yönelikte gerekli çalışmaları yaparak, Polatlı’nın en önemli sorunu olan su meselesini kökten çözecek projeleri hayata geçirdiğini söyledi. Ovacık “Polatlı’nın 30 yılı aşkın süredir kullandığı 80 km’lik Yüzükbaşı içme suyu ishale hattı, artık süresini doldurmuştur. Bu sebeple Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a bizzat içme suyu hatlarındaki sıkıntıları ilettiğimiz de, kendisine Polatlı’nın su sorununun çözümüne büyük önem verdiğini dile getirerek derhal çalışmaların başlaması talimatını vermişti. Şükürler olsun ki, önce içme suyu hattının bakımı, yenilenmesi çalışması sona erdi. Böylece sürekli çıkan arazların önüne geçmiş olacağız. İkinci ve en büyük konu ise, Polatlı’nın içemediğimiz içme suyuydu. Başkanımız Mansur Yavaş, bu konuda da taşın altına ilini koyarak, Gerede suyunun Polatlı’ya getirilmesi için gerekli ihale ve fizibilite çalışmalarını tamamlayarak suyun yakın zamanda getirilmesini sağlıyor. Bu haliyle baktığımızda Polatlı’da yaşayan hemşehrilerimizin de ortak görüşü olan Polatlı’nın en büyük sorunu olan su meselesini çözmekte bizlere nasip oldu. Bu konuda Polatlı adına Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkürlerimi sunuyoruz” diye konuştu.

BİZ SİYASETTEN ÇOK HİZMETE ÖNEM VERİYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, Ankara Büyükşehir Beledeye Başkanlığı’na seçildiği günden bugüne kadar Başkan Mansur Yavaş’ın, siyasetin çok üzerinde tuttuğu bir anlayışın hakim olduğunu, bununda ayrım yapmadan, tüm Ankara ve ilçelerini kaplayacak hizmet yelpazesini bir an evvel hayata geçirmek olduğunu söyledi. Ovacık “Seçildiğimiz ilk günden bugüne kadar şöyle bir değerlendirme yaptığımızda, gerek Ankara’nın ve gerekse Polatlı başta olmak üzere tüm 25 dış ilçenin tamamında hizmet odaklı, insan odaklı çalışmalara imza atıyoruz. Elbette siyasi kimliklerimiz var ancak bizim için öncelik siyasetten önce doğru hizmeti, acil çözüm bekleyen kronik sorunları çözerek Ankaralı ve Polatlılı hemşehrilerimizin hat ettiği hizmete kavuşmasıdır. Başkanımız Mansur Yavaş’ta zaten her açıklamasında, her meclis toplantısında ve bizimle yaptığı her toplantıda da bunu dile getiriyor. Ankaralı’ya hizmet herşeyden önemli ve bu anlayışla da hizmete devam ediyoruz” diye konuştu.

ASKİ GENEL MÜDÜRÜMÜZ VE EKİPLERİ 3 GÜN BURADA KALDI

Yaşanan su kesintilerinin önüne geçmek amacıyla içme suyu ishale hattında yapılan altyapı yenileme çalışmalarının Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve ASKİ yöneticileri tarafından titizlikle takip edildiğini söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, Pazar gecesi başlayan çalışmaların yüzde 99’unun tamamlandığını, hatlarda yaşanabilecek bir arıza ihtimaline karşı denemelerin yapılarak kademe kademe su pompalanmaya başladığını söyledi. Ovacık “Gerek Mansur Yavaş başkanımız gerekse ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk başta olmak üzere Büyükşehir ve ASKİ bürokratlarımız su kesintisinin yapılarak çalışmaların başladığı tarih olan Pazar gününden itibaren Ankara’ya dönmeyerek Polatlı’da kaldılar. Çalışmaların sağlıklı biçimde ilerlemesini bizzat takip eden ASKİ yöneticilerimize Polatlı halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum. Hemşehrilerimiz rahat olsunlar, kademe kademe su pompalanmaya başlandı ve deneme çalışmalarının ardından Perşembe gecesinden itibaren Polatlı yeniden suya kavuşmuş ve arızaların geride kaldığı bir dönemi yaşamaya başlayacaktır” diye konuştu. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.