OVACIK: RET KARARININ ARDINDAN YİNE AYNI ZİHNİYETLE KARŞI KARŞIYA KALDIK

Bu haber 12 Mayıs 2020 saat 9:35 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, 8 Mayıs’ta Olağanüstü gündemle toplanan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısında yaşananları değerlendirdi.
Ovacık: Polatlı
Kamuoyunun Gözü Kulağı 8 Temmuz’ daki Görüşmelerde Olacak
Ovacık , değerlendirmesinde ülke olarak zorlu bir virüsle mücadele sürecinden geçilirken, Halk Sağlığı kavramının önemini ve bu anlamda suyun kıymetini vurguladı. Polatlı’nın 58 sertlik derecesinde kullandığı asbestli borularla zehir saçan su yerine 6 sertliğindeki Gerede suyuna kavuşması ve 26 km boyunca asbestli boruların değişimini içeren ASKİ Genel Müdürlüğü projelerini kapsayan gündemin 10. Maddesini teşkil eden komisyon raporunun ertelenmesinin Polatlı’lının Toplum Sağlığının da ertelenmesi anlamına geldiğini belirtti. Ovacık, Temmuz ayına ertelenen komisyon raporu görüşmeleri ve oylamalarının Polatlı’nın Toplum Sağlığı ve Yaşanabilir Bir Kent olgusu bakımından geleceğini belirleyeceğinin altını çizerek, Polatlı Kamuoyunun tüm dikkatinin Temmuz ayındaki görüşmelerde ve oylamalarda olması gerektiğini vurguladı.
Ovacık: 360 Milyon tutarındaki
borçlanmanın 210 milyonluk kısmı
Polatlı projelerini kapsıyor
Ovacık , gündemin 10. Maddesi ile Polatlı’yı da yakından ilgilendiren Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Olağanüstü Toplantısı değerlendirmesinde, “Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş’ın acil olduğunu vurgulamasına Polatlı’ nın 26 km mevcut su iletim hattındaki çürümüş, asbestli borularının değişimini, Gerede Suyunu Polatlı ile buluşturacak 80 kmlik İvedik Polatlı hattının yapımını da kapsayan projeler bütünü ASKİ Genel Müdürlüğümüzün 360 trilyonluk iş başlama bütçesinin 210 trilyonluk kısmını oluşturmaktadır. Tüm ilçeleri baz alırsak toplam değişmesi gereken asbestli boru hatlarının toplamı 220 km’yi bulmaktadır. Finansman kaynağı ile ilgili komisyon raporunun Temmuz ayına ertelenmesi bir çifte standardı da göz önüne sermektedir. Zira, bizden önceki dönemlerde bu kredi talepleri defalarca alınmış. Metraj istenmeden… Biz, metrajları ve yaklaşık maliyetleri de verdik. Tüm bunlara rağmen muhalefetin itirazıyla ve oy çokluğuyla ertelenmesi Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlarının bununla ilgili sayın başkanımızın tüm Ankaralıların kalplerinde yer edinen projelerinin engellenme çabalarını değerlendirdiğinizde Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışının Yurttaştan yana duruşunun engellenmesinin bir tezahürüdür.Polatlı Toplum Sağlığı bakımından 10. Maddenin bir diğer önemi de Tatlar Arıtma Tesisidir. Tarım Bakanlığının Tatlar’daki tesislerinin yetersiz olduğu, 2010 yılından itibaren yapılması gerektiği halde yapılmadığı, zehir saçtığı, bunun da Polatlı’nın köyleri ile orada yetişen sebzeyi Polatlılının, Ankaralının yediği yönünde bir raporu var. Bu projelerin tamamı Polatlı Toplum Sağlığı açısından her anlamda kıymetlidir.’’ İfadelerine yer verdi.
Ovacık: Borçlanma Yetkisi Konusunda Çifte Standardı
Ortaya Koyduk.
8 Temmuz bir
samimiyet turnusolu olacaktır
Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, Büyükşehir Belediye Meclisi Olağanüstü Toplantısına ilişkin değerlendirmesinde, ‘’ Sağlıklı Suyun Polatlı Halkının Hakkı Olduğu gerçeği ortadadır. Mansur Başkanımızın Polatlı’dan yana iradesi ve projeleri ortadadır. Bu noktada ASKİ Genel Müdürlüğü talebine ilişkin komisyon raporu ertelenmiştir. Büyükşehir Bütçesinin yüzde 10’u nispetindeki borçlanma yetkisi de 100 milyon TL ile sınırlandırılırken bununla ilgili Mamak Belediyesinin seçildiği ay Mamak Belediye Meclisinden bütçesinin yüzde 10’u nispetinde borçlanma yetkisi istediği ve Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclisi Üyelerinin Mamak Halkının Belediye Hizmetlerinden yararlanması konusunda kabul oyu verdiklerinin hatırlatılması üzerine gösterdikleri sessizlik manidardır. Cevap verememişlerdir. Bu durum bile tek başına, çifte standardın ifadesidir. Polatlı’nın gözü kulağı 8 Temmuz’daki Ankara Büyükşehir Belediye Meclisindeki görüşmelerde olacaktır. Görüşmeler ve oylama bir samimiyet turnusolu olacaktır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.