OVACIK: ENGELLERİN, EMPATİ VE SEVGİYLE AŞILDIĞI BİR DÜNYA MÜMKÜN

Bu haber 11 Mayıs 2022 saat 8:00 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Meclisi ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Ovacık, “Engelliler Haftası toplumun azımsanmayacak bir parçasını oluşturan engellilerin sorunlarının gündeme getirildiği, hayata onların penceresinden bakılarak farkındalık yaratıldığı önemli bir haftadır. Engellerin, empati ve sevgiyle aşıldığı bir dünya mümkündür” ifadelerinde bulundu.

ENGELLİ İNSANLARA SAYGI, İNSANLIĞA SAYGININ GÖSTERGESİDİR

Engelliler Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Meclisi ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, “Doğuştan veya daha sonradan çeşitli nedenlerle gerçekleşen engelli olma hali bireysel bir sorun değildir. Geleceğe güvenle bakan güçlü bir toplum olmanın öncelikli şartı, tüm bireylerin eşit fırsat ve imkanlardan yararlanarak, ortak umut ve hedefleri paylaşarak yaşayabilmesidir.Engelli vatandaşlarımıza farklılıklarını hissettirmeden yüksek hayat standardını temin etmek toplumun ortak çabasını gerektiren ve üzerinde hassasiyet ile durulması gereken sosyal bir olgudur. Engelli insanlara saygı, insanlığa saygının göstergesidir.” ifadelerine yer verdi.

ENGELLERİ AŞACAK İLK ADIM, ENGELLİ YURTTAŞLARIMIZLA KURULACAK DUYGUDAŞLIKTIR

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Meclisi ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, “Toplumumuzun ayrılmaz parçası engellilerimizin yaşam kalitelerini yükseltmek için özel eğitim, rehabilitasyon ve istihdam gibi imkanları sağlamak ve engellilerin hayatın içerisinde kimseye ihtiyaç duymadan hayatlarını sürdürebilmelerini temin etmek sosyal devletin amaçlarından birisidir. Engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmanın, onların toplum içerisinde normal bir vatandaş statüsünde değer görmesinin en temel adımı; toplum olarak koyduğumuz engellerin kaldırılması olacaktır. Her bireyin topluma katkı sunabileceğini, pozitif yönde etki edebileceğini görmemiz, bunun bilincinde olmamız gerekmektedir.” dedi. Ovacık, “Bu duygu ve düşüncelerle, akıllardaki tabuların yıkılarak ve devlet politikalarının bu yönde belirlenerek topluma engelsiz bir hayatın mümkün olduğu anlayışının kazandırılması hepimizin sorumluluğundadır. Bu farkındalığa toplum olarak hep birlikte ulaşmayı temenni ediyorum. Engelliler Haftası”nın, toplumda engelli vatandaşlarımıza karşı olan hassasiyetin artması temennilerimle,tüm engelli yurttaşlarımıza sağlık, huzur, mutluluk ve başarı dolu günler dilerim.” ifadelerinde bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.